۱

تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه

علاء الدوله سمنانی قطب صوفیان ذهبیه امام زمان عجل الله فرجه را مرده می‌داند !!

مرداد ۲۵, ۱۳۹۶ در ۵:۳۶ ق.ظ توسط

وی در کتاب چهل مجلس می‌نویسد:

جماعتی از اهل قبله که ایشان را روافض (شیعه) گویند ایمان ایشان آنگاه ایمان است که اعتقاد کنند که امام زمان (عجل الله فرجه) زنده است و مهدی اوست و بیرون خواهد آمد و خدای می‌داند که آنگاه که او غایب شده بود در طبقه ابدال درآمده و همچنان عمر یافت تا قطب ابدال شد و نوزده سال قطب بود و خدای می‌داند که او مرده است و او را در مدینه رسول (صلی الله علیه و آله) دفن کرده‌اند و شبهه‌ای در این نیست و چون مرا به تحقیق معلوم شد بترسیدم که از خلق پنهان کنم.

چهل مجلس، صفحه ۱۷۶-۱۷۷

این ملعون را به ما صوفی میانه‌رو و شیعه معرفی کرده‌اند اما این کسی که امام زمان (عجل الله فرجه) را قبول ندارد و او را قطب صوفی و فوت شده می‌داند چگونه می تواند ولایت ائمه را داشته و شیعه آنها باشد؟

حَدَّثَنَا أَبِی رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُ قَالَ حَدَّثَنَا سَعْدُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیٍّ الزَّیْتُونِیِّ وَ مُحَمَّدِ بْنِ أَحْمَدَ بْنِ أَبِی قَتَادَهَ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ هِلَالٍ عَنْ سَعِیدِ بْنِ سُلَیْمَانَ عَنْ سُلَیْمَانَ بْنِ جَعْفَرٍ الْحِمْیَرِیِّ قَالَ‌ سَأَلْتُ الرِّضَا(ع) فَقُلْتُ تَخْلُو الْأَرْضُ مِنْ حُجَّهٍ فَقَالَ(ع)لَوْ خَلَتِ الْأَرْضُ طَرْفَهَ عَیْنٍ مِنْ حُجَّهٍ لَسَاخَتْ بِأَهْلِهَا.

شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است که سلیمان بن جعفر حمیری از امام رضا علیه السلام پرسید: آیا زمین از حجت خالی می‌ماند؟ امام رضا علیه السلام فرمودند: چنانچه زمین لحظه‌ای خالی از حجت خداوند باشد، اهل خود را در خود فرو می‌برد.

عیون اخبار الرضا علیه السلام، جلد ۱، صفحه ۲۴۶-۲۴۷، باب ۲۸، حدیث ۴

موافقم(۱)مخالفم(۰)

برچسب‌ها, ,

+

۱ دیدگاه

 1. امین

  on مرداد ۲۹, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  لابد از شیطان خبر گرفته؛ و شیاطین جن هم که دروغگو و گمراهگرند،
  بایست یکی در آن زمان به وی میگفت: ای احمق اگر امام زمان حجّت ابن الحسن عسگری(عج الله ظهوره)زنده نبود؛ همه انسانها همان دَم مُرده بودند و کره زمین ویران میشد
  هر عقیده و عرفان که در آن از عقیده و ایمان با معرفت به دوازدهمین جانشین بحقّ رسول الله یعنی امام زمان حجّت ابن الحسن عسگری(عج الله ظهوره)خبری نباشد؛ یقین بدانید که شیطانی و باطل و طریق جهنّم و خاتمه اش سرنگون شدن در دوزخ خواهد بود

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

پاسخ دهید

به دلیل ارسال اسپم های فراوان ابتدا این معادله ساده راحل کرده وبعدنظرخودراراسال کنید.باتشکر * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.