۲

تصوف / نقدعرفان

رقّاصی عارف واصل در مجلس عزای امام حسین علیه السلام !

اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ب.ظ توسط

رقّاصی عارف واصل در مجلس عزای امام حسین علیه السلام !!!

حاج اسماعیل دولابی گفته است:

«حاج هادی ابهری که در محبت اهل بیت علیهم السلام و خصوصاً امام حسین علیه السلام مجنون بود؛ گاهی اوقات در مجلس روضه ی امام حسین چنان عاشقانه روضه می خواند و گریه می کرد که همه را منقلب می کرد. وقتی همه خوب به گریه می افتادند و او مست می شد؛ به خودش می گفت: چرا گریه می کنی؟ گریه کار زن هاست. بعد دستمال ابریشمی یزدیش را از جیب در می آورد و در حالی که همه به شدت گریه می کردند، بلند می شد و خودش می رقصید».

مصباح الهدی (مجموعه سخنان دولابی) ، تألیف مهدی طیّب (شاگرد خاصّ دولابی) ، صفحه ۳۰۵

موافقم(۰)مخالفم(۴)

برچسب‌ها, , , ,

+

۲ دیدگاه

 1. محمّد امین

  on اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ - پاسخ

  خودمانیم ها،بعضی از مداحان بی فکر و دور از مکتب اهل البیت(علیهم السلام) هم در مجالس عزاداری لخت شده و همه را به رقص وادار کردند؛شعر معروفش هم که میدانید که گفته:رقّاصم و رقّاصم رقّاصه ی عبّاسم
  پیامبر خدا و اهل البیت او از همه بیشتر در عزای سیّد الشهداء متاثرند ولی هیچگاه این کارها را نکردند
  اگر به مرجعیّت نوپای احیاگر شعائر(به قول خودش)باشد این رقص بخصوص را هم جزء شعائر حسینی میداند و همچون مخالفان قمه زنی مخالفان این رقص را هم اهل جهنّم خواهد کرد
  امیدواریم خدا به امام زمان حجّت ابن الحسن عسگری(عج الله فرجه)زودتر اجازه قیام دهد تا اسلام را برای همه به اسلام ناب برگرداند

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 2. مهدی

  on اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶ - پاسخ

  با سلام
  اون طور که گفته شده قبل روز نبرد امام حسین (ع) یارانشون رو جمع میکنند و محل اون ها رو در بهشت بهشون نشون میده و در اون موقه برخی از اصحاب حضرت ، تا صبح از شوقی که دارند رقص شمشیر میکنند .
  من در مورد کار حاج هادی ابهری چیزی نمیگم ، ولی گریه بر امام حسین (ع) باعث ناراحتی نمیشه ، و مثل فردی که مثلا یکی از بستگانش فوت کرده اند و از روی نا راحتی گریه میکنه نیست .
  درسته آدم اشک میریزه ولی تلخ نیست .
  و منظور از گریه بر امام حسین (ع) این نیست که ما به خاطر سختی ها و دردی که در اثر ضربات شمشیر و نیزه یا عطشی که داشتند گریه میکنیم ، بلکه گریه به خاطر مظلومیت ایشون هست که مردم اون زمان حق ایشون رو اونطور که باید به جا نیاوردند و همچنین ، تلنگری به خود ما میشه که با گناهان و پیروی از هواهای نفس شرایط رو برای ظهور امام زمان (عج) بسته ایم .

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

پاسخ دهید

به دلیل ارسال اسپم های فراوان ابتدا این معادله ساده راحل کرده وبعدنظرخودراراسال کنید.باتشکر * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.