۷

تصوف / نقدتفکیک / نقدعرفان / نقدفلسفه

توهین ابن عربی به شیعیان بویژه شیعیان دوازده امامی

دی ۱۵, ۱۳۹۵ در ۸:۵۱ ب.ظ توسط

ابن عربی در کتاب “الفتوحات المکیه” می نویسد:

فإن الشیاطین ألقت الیهم أصلاً صحیحاً لا یشکون فیه ثمّ طرأت علیهم التلبیسات من عدم الفهم حتّی ضلّوا فینسب ذلک إلی الشیطان بحکم الأصل و لوعلموا إنّ الشیطان فی تلک المسائل تلمیذله یتعلم منه و اکثر ما ظهر ذلک فی الشیعه و لاسیما فی الإمامیه منهم فدخلت علیهم شیاطین الجنّ أوّلاً بحبّ أهل البیت و استفراغ الحّب فیهم و رأوا أن ذلک من أسنی القربات إلی الله و کذلک هو لو وقفوا.

شیطان، شیعیان را با اصل صحیحی که در آن هیچ شکی راه ندارد مأنوس می کند، سپس بر آنان از کج فهمی شبهاتی را القاء می کند تا گمراه شوند. این گمراهی [فقط] بواسطه ی آن اصل به شیعیان نسبت داده می شود، وگرنه شیطان در این مسائل شاگرد آن شخص گمراه است. بیشترین مصداق بر این امر، در شیعه، خصوصاً شیعه دوازده امامی ظاهر می شود. شیطان جن نخست محبت اهل بیت و پایداری در آن را به آنان عرضه می کند و شیعیان معتقدند که این محبت بالاترین وسیله ی تقرب به خداست و چنین است اگر در همین حد باقی بمانند.

و در ادامه این انحراف وگمراهی و تعدی از سوی شیطان را اینگونه بیان می کند که آنها صحابه را سب می کنند(این نشان می دهد شیعیان اهل سب دشمنان اهل بیت هستند) که در آن تصریح می کند که شیعیان خیال می کنند اهل بیت اولی به مناصب دنیوی می باشند .

 

الفتوحات المکیه، جلد ١، باب الخمس و الخمسون فی المعرفه الخواطر الشیطانیه، صفحه ۴۲۵، طبع دار الکتب العلمیه

این که ابن عربی شیطان را شاگرد شیعه می داند حکایت زن بدکاره ای است که برای تبرئه خود به زنان دیگر انگ ناپاکی می بست.

حال سوال اینجاست که برخی از شیعیان چگونه تبلیغ جانانه این شیعه ستیز را می کنند؟ چگونه نسبت تقیه را به او می دهند ؟ اصلا آیا اینگونه نوشتن آن هم در کتاب ونوشته جات روش تقیه است؟ آیا این چیزی جز ناصبی بودن وی را بیان نمی کند؟

خنده دار تر اینجاست این ناصبی را شیعه اهل بیت علیهم السلام نیزمعرفی می کنند!

موافقم(۳)مخالفم(۱)

برچسب‌ها, , , ,

+

۷ دیدگاه

 1. امین

  on دی ۱۶, ۱۳۹۵ - پاسخ

  شما فقط میگویید تقیّه،چرا احتمال نمی دهید که بخشهایی از کتب او را تحریف کرده باشند!!؟...در اینکه بعضی از شیعیان دچار غلو شده اند که شکی نیست مثل آن مداحی که گفته بود: لا إله الا الزهراء(نعوذ بالله) و یا از این قبیل جملات که یکی از مراجع گفتند اگر اینها دانسته این کلمات را بر زبان بیاورند نجس می باشند و باید استکانشان را آب کشید،و سب کردن(فحش دادن)هم روش مناسبی نیست آن هم در ملاء عام که شیعه به دشنام گویی معروف شود و خونش به هدر رود، الگوی ما امیرالمومنین علی بن ابیطالب(علیه السلام)است که به سپاهش فرمود:من خوش ندارم که از دشنام گویان باشم،در ضمن ما در قرآن کریم داریم که خدا فرموده مضمون آیات: که حتّی به بت بت پرستان فحش ندهید که آنان از روی جهل به خدا دشنام می دهند و یا اینکه فرموده: با دست خود خویشتن را به هلاکت نیفکنید...و دیده اید که بر اثر همین سب کردن بعضی وهابیّت برگشته و علناً بر اهل البیت و شخص امام زمان(عج الله فرجه) در شبکه های ماهواره ای اهانت کرده اند و دیده اید که چگونه افراطی گری عده ای به نام شیعه باعث برانگیخته شدن خشم اهل سنت بر علیه شیعه شده و بهانه بر دست وهابیّت تکفیری افتاده و شیعیان را بیشتر می کشند.

  موافقم(۱)مخالفم(۶)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۶:۰۸ ب.ظ:

  اولا کتابی که تحریف شده باشد ودست در آن برده باشند هیچ اعتباری ندارد ،پس چرا اینهمه این کتب کذایی را ترویج می دهند.
  ثانیا هیچ شیعه ۱۲ امامی واقعی از دین خود بر نخواهد گشت بلکه شاید گناهانی کند و خلاف شرع انجام دهد ولی منحرف نمی شود به فرمایش ائمه علیهم السلام: سعادتمند همیشه سعادتمند است ولی شقاوتمند می باشد که می تواند سعادتمند شود واین گفته شما خلاف روایات می باشد.
  قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع إِنَّ اللَّهَ یَنْقُلُ الْعَبْدَ مِنَ الشَّقَاءِ إِلَى السَّعَادَهِ وَ لَا یَنْقُلُهُ مِنَ السَّعَادَهِ إِلَى الشَّقَاءِ. توحید صدوق

  ثالثا: تقیه حکم ثانویه است و اهل بیت علیهم السلام تقیه را بر خود افراد گذاشته اند وهرکس از شیعیان مواضع تقیه را خودشان بهتر می دانند شیعه ای که تقیه نمی کند این به نظر من وشما است و موضع تقیه برعهده شخص است نه اینکه ما بگوییم

  عَنْ زُرَارَهَ عَنْ أَبِی جَعْفَرٍ ع قَالَ: التَّقِیَّهُ فِی کُلِّ ضَرُورَهٍ وَ صَاحِبُهَا أَعْلَمُ بِهَا حِینَ تَنْزِلُ بِه‏

  تقیه در هر ضرورتی است و صاحب آن آگاه تر به ان هنگام قرارگرفتن در تقیه می باشد. الکافی ج ۲ ص ۲۱۹٫

  بیان مجلسی:
  یدل على وجوب التقیه فی کل ما یضطر إلیه الإنسان إلا ما خرج بدلیل و على أن الضروره منوطه بعلم المکلف و ظنه و هو أعلم بنفسه کما قال تعالى بَلِ الْإِنْسانُ عَلى‏ نَفْسِهِ بَصِیرَهٌ
  و الله یعلم من نفسه أنه مداهنه أو تقیه.

  موافقم(۶)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 2. امین

  on دی ۱۶, ۱۳۹۵ - پاسخ

  یعنی چی واضح بگویید که آیا با فحاشی موافقید؟ و موافق این هستید که عدّه ای شیعه در عراق و عربستان و سوریه و پاکستان و افغانستان بخاطر فحاشی ها و ادا اطوار در آوردن عدّه ای مرفه بی درد اروپایی و آمریکایی شیعه نما ،اذیت شوند و جانشان به خطر بیفتد و بیشتر کشته شوند و بهانه به دست وهابیت زبان نهم و شیطان صفت بدهند،... در ضمن من نگفتم که شیعیان از دین بر می گردند،نوشتم که وهابیت برگشته و علناً توهین می کنند(برگشته یعنی "در جواب")مثل اینکه بگویی طرف برگشت و به من گفت...طرف خودش دارد میگوید به فلان زن پیغمبر فحش بدهید اینجا در لندن بهترین آپارتمان را با حقوق ماهیانه چرب و چیلی به شما می دهند و اصلاً ککش هم نمی گزد که بخاطر فحاشیها و تمسخرات آنها بهانه دست وهابیت افتاده و شیعیان و دیگر مسلمانان را بیشتر می کشند... شما باید راه اعتدال را در پیش بگیرید و بگویید هر چه از مطالب حق و مطابق با واقع که در کتب ابن عربی باشد را می پذیریم و آنچه غلط و باطل است را وا می گذاریم،مثلاً در انجیل از زبان عیسی مسیح و درباره او کفریاتی را جعل کرده اند شرک و کفر از این بالاتر که عیسی خدا و پسر خداست و شریعت باطل است و از این قبیل، و شما نمی توانید کلاً انجیل را کنار بگذارید چون همه متن که خلاف واقع نیست حقایقی هم در آن هست که یاد گرفتن آن سازنده و سودبخش است

  موافقم(۰)مخالفم(۳)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ دی ۱۶ام, ۱۳۹۵ ۷:۳۱ ب.ظ:

  خیر موافق نیستیم

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 3. حامد

  on دی ۲۰, ۱۳۹۵ - پاسخ

  بحث علمی و درج انحرافات نویسندگان فکر نمی کنم مشکلی داشته باشد که برخی کوته فکران می خواهند این انحرافات را با کشاندن به بحث سیاسی سر پوش گذارند.
  احسنت به این سایت که اینگونه آگاه سازی می کند درود بر شما .

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

 4. امین

  on دی ۲۱, ۱۳۹۵ - پاسخ

  برادر حامد،شما دقت نکرده اید آنجا در کتاب ابن عربی نوشته که حب شیعه به اهل بیت(علیهم السلام) باعث میشود شیطان سوء استفاده کرده و تحریکشان میکند که فحاشی به صحابه کنند، و الآن هم می بینید که به بهانه این فحاشیهای بعضی به اسم شیعه چه بلایی بر سر مردم آوردند...اگر شما موافق فحش دادنی واقعاً نشان از فکر بلندتان دارد... اینها در این سایت فقط میگویند ابن عربی تقیه کرده و تحریف را که بعضی علماء مطرح کرده اند را عمداً لحاظ نمی کنند قصدشان به نوعی عوام فریبی است،یعنی از کتب و اقوال عرفا و فلسفه اسلامی آنچه را قصدشان است تقطیع کرده و با آب و تاب به خورد شما میدهند... اگر این ها قصدشان خیر است باید به جای جنجال کردن و قضاوت متوهمانه بروند و از خود آن مراجع و علمایی که هم اکنون زنده اند مسائلشان را بپرسند بعد اگر جواب درستی نگرفتند اینجا در بوق و کرنا کنند

  موافقم(۰)مخالفم(۳)

  [پاسخ]

 5. فرشاد

  on فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ - پاسخ

  نظرات ابن عربی در مورد شیعه کاملا درست است. شیعه به طور خودخواهانه ای همه چیز را می خواهد از دریچه تنگ ایدئولوژی خودش تعبیر و تفسیر کند و با تکفیر نظرات مخالف هیچگاه از این خواب غفلت بیدار نخواهد شد.

  موافقم(۰)مخالفم(۴)

  [پاسخ]

پاسخ دهید

به دلیل ارسال اسپم های فراوان ابتدا این معادله ساده راحل کرده وبعدنظرخودراراسال کنید.باتشکر * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.