۲۶۷

خبرها / نقدفلسفه

ارتباط مبانی فلسفه وعرفان با فتنه آخرالزمان(جوابیه به آقای رائفی پور)

آذر ۲۳, ۱۳۹۱ در ۸:۵۸ ب.ظ توسط

جوابیه آقای رائفی پور

جوابیه آقای رائفی پور

جناب آقای رائفی پورشما نکته ای در باره  فتنه فرمودید  که به زعم شما از حوزه علمیه بر می خیزد و آن را تطبیق دادید به آوردن مباحث علمی به کوچه وبازارها. باید خدمت شما عرض کنیم که اشتباه بزرگ شما دراین است که فلسفه را با عقل مساوی  دانسته اید و نمی دانید که فلاسفه اسم عقل را دزدیده اند و با مطالب وهمی و غیر عقلی خود در مقابل مکتب عقل و وحی ایستاده اند لذا باید بدانید:

اولا:فتنه ها همواره از آمیخته شدن مطالب حق وباطل بویژه بین مردم بوقوع می پیوندد وبا پیروی از افرادغیرمعصوم آغاز می شود وشاهد این سخن بیان گوهر بار امیرالمومنین علیه السلام است که می فرمایند:

أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّمَا بَدْءُ وُقُوعِ الْفِتَنِ‏ أَهْوَاءٌ تُتَّبَعُ وَ أَحْکَامٌ تُبْتَدَعُ یُخَالَفُ فِیهَا کِتَابُ اللَّهِ یَتَوَلَّى فِیهَا رِجَالٌ رِجَالًا فَلَوْ أَنَّ الْبَاطِلَ خَلَصَ لَمْ یَخْفَ عَلَى ذِی حِجًى وَ لَوْ أَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ لَمْ یَکُنِ اخْتِلَافٌ وَ لَکِنْ یُؤْخَذُ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ وَ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ فَیُمْزَجَانِ فَیَجِیئَانِ مَعاً فَهُنَالِکَ اسْتَحْوَذَ الشَّیْطَانُ عَلَى أَوْلِیَائِهِ وَ نَجَا الَّذِینَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ الْحُسْنَى[۱]

اى مردم! فتنه‏ ها از پیروى آراء شخصى و نوآورى در احکام الهى آغاز گیرد که با کتاب خدا وفق ندهد. در این فتنه‏ ها است که جمعى به حمایت جمعى برخیزند ودسته بندیها شروع شود. اگر باطل، نقاب از چهره کریه خود می ‏گشود، بر مردم صاحب خرد پنهان نمی ماند. و اگر حق از پیرایه باطل جدا می ‏ماند، اختلافى پدید نمی ‏شد. ولى مشتى حق با مشتى باطل درهم مى‏شوند و با هم به صحنه می ‏آیند. این جا است که شیطان بر دوش هواخواهان خود سوار می شود و مؤمنانى که از سابقه الطاف الهى برخوردار بوده‏اند، از فتنه ‏ها کناره گرفته نجات می ‏یابند.

حال بیان مبانی صحیح عقلی وحیانی از سوی معصومان علیهم السلام و اصحاب ایشان مانند فضل بن شاذان که کتاب رد بر فلاسفه را نوشته است و سایر علما و آگاهان مانند علامه حلی که فلاسفه را کافر و ضد عقل میداند فتنه گری است یا آمیختن حقایق اسلامی با اباطیل کفار و مشرکان یونان توسط یونان زدگان؟!

اصولادرروایات بویژه روایات آخرالزمان هرجا واژه فتنه ویا اختلاف آمده است دستی در دوری از مبانی اهل بیت علیهم السلام دارد مثلا فتنه سفیانی ،یا فتنه شام که مردم چند شخصیت غیر معصوم را به عنوان رجل خود ورهبر خود درامور انتخاب می کنندوطریقه خود را از غیر معصوم می گیرند ولی شیعه هیچگاه این کار را نکرده که هر گاه غیر معصومی مانند ارسطو ، افلوطین،ابن عربی و…ویا کسی که مبانی را که از غیر معصوم گرفته است مانند فلاسفه  نصب خود کنند واصول وعقایدی را که باید از اهل بیت علیهم السلام بگیرند ازغیر معصوم بگیرند مردم وجامعه که هیچ برنامه هامدیریتی که از غیر معصوم گرفته شده باشد دچار فتنه می شودمانند فتنه اقتصادی.

ثانیا:باید به شما بگوییم که فتنه اصلی فتنه ای است که همواره همه پیامبران وامامان آن را تبیین کرده اندو خطر آن را گوش زد میداشتند شما که مشغول مباحث مهدویت هستید باید متوجه این مسئله شده باشید و آن فتنه فتنه دجال است اما چرا دجال؟

چون تفکر خود خدا بینی از زمانهای گذشته از زمان فرعون مصر که انا ربکم الاعلی می گفت تا زمان حلاج که بانگ انا الحقش باعث شد سرش بالای داررود و فتنه آخر که همان خود خدابینی دجال است که با گفتن انا ربکم الاعلی مردم را فریب می دهد وهر کس که افکار خود خدا بینی ،یکی شدن با خدا،فنای در ذات خدا، سنخیت خالق و مخلوق ،انکاردوئیت خالق ومخلوق و….را رواج دهد مردم را آماده پذیرش سخن دجال می کند .

قال امیرالمونین علیه السلام:

أَلَا إِنَّ الدَّجَّال‏ ….. یُنَادِی بِأَعْلَى صَوْتِهِ یَسْمَعُ مَا بَیْنَ الْخَافِقَیْنِ مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ وَ الشَّیَاطِینِ یَقُولُ إِلَیَّ أَوْلِیَائِی‏ أَنَا الَّذِی خَلَقَ فَسَوَّى‏ وَ قَدَّرَ فَهَدى‏ أَنَا رَبُّکُمُ الْأَعْلى[۲]

آگاه باشید همان دجال …با صداى بلندى که جنّ و انس و شیاطین در شرق و غرب عالم آن را می ‏شنوند می ‏گوید:

اى دوستان من! به نزد من آئید، من کسى هستم که آفرید و تسویه کرد و تقدیر کرد و هدایت نمود من پروردگار اعلاى شما هستم‏

وحدت وجود فلسفی و عرفانی و یکی دانستن خالق و مخلوق همان فتنه بزرگ است که باید مردم را از آن برحذر داشت و  علمای بزرگ ما همواره مردم را آگاه می کردند تا آنحا که برخی جهاد با فلاسفه را واجب میدانستند.

به عنوان مثال علامه حلی که خود از مسلط ترین افراد بر مباحث فلسفی بوده و برخی کتب فلسفی را شرح و نقد کرده است، درکتاب فقهی خود جهاد با فلاسفه را به جهت انکار ضروریات و قطعیات دین مثل حدوث عالم ـ واجب می داند و می گوید

الذین یجب جهادهم قسمان:

مسلمون خرجوا عن طاعه الإمام و بغوا علیه، وکفار، وهم قسمان: أهل کتاب أو شبهه کتاب، کالیهود والنصارى والمجوس وغیرهم من أصناف الکفار، کالدهریه وعباد الأوثان والنیران، و منکری ما یعلم ثبوته من الدین ضروره، کالفلاسفه وغیرهم[۳]

آنان که باید با آنها جهاد کرد، دو دسته اند: مسلمانانی که از اطاعت امام بیرون رفته و بر او شوریده اند و آنها دو گروه اند: اهل کتاب و کسانی که شبهه اهل کتاب بودنشان وجود دارد مانند یهود و نصاری و مجوس و غیر آنها از کفار مانند دهریه و پرستندگان بت و آتش و نیز منکران ضروریات دینی مانند فلاسفه و غیر ایشان»

پس می توان نتیجه گرفت کار علما وبزرگان وآگاهان که مبانی انحرافی فلاسفه را بیان می کنندنوعی جهاد است وکسانی که مانع می شوند ویا ترویج وتبلیغ فلاسفه ومبانی آنها را می کنندخود نوعی فتنه گری است.

البته روایات اخرالزمان که مخالفان امام عصر عج  مبانی فلاسفه وعرفا رادارندمی توانید با مشاهده کتب مهدوی ببینید مسائلی مانندمادی نبودن بهشت، جواز تاویلات مختلف از قرآن و…

ثالثا: اینجاست که باید عالم علم خود را بروز دهد تا جامعه ازگزند اباطیل در امان باشد واگر علما علم خود را برای دور کردن مردم از اباطیل ومسیرهای انحرافی بیان نکنند مورد لعن واقع شده اند البته این کار را هموراه علمای ما انجام داده اندو نگذاشته اند افکار فلسفی وعرفانی ساخته بشر وارد دین شود در حالی که همواره دشمنان تلاش می کردند مردم را به سوی افکار فلسفی وعرفانی سوق دهند.

إِذَا ظَهَرَتِ الْبِدَعُ فِی أُمَّتِی فَلْیُظْهِرِ الْعَالِمُ‏ عِلْمَهُ فَمَنْ لَمْ یَفْعَلْ فَعَلَیْهِ لَعْنَهُ اللَّهِ[۴]

هرگاه چیزهایی که جز اسلام نیست در جامعه وامت من وارد شد عالم باید علمش را ظاهر کند واگر علمش را بین مردم بروز ندهند پس لعنت خدا براو.

رابعا: مگر توحید از اصول دین ما و مهمترین آن به شمار نمی آید و بالاترین اعمال نیست؟!

مُحَمَّدِ بْنِ سَمَاعَهَ قَالَ: سَأَلَ بَعْضُ أَصْحَابِنَا الصَّادِقَ علیه السلام فَقَالَ لَهُ أَخْبِرْنِی أَیُّ الْأَعْمَالِ أَفْضَلُ قَالَ تَوْحِیدُکَ‏ لِرَبِّکَ قَالَ فَمَا أَعْظَمُ الذُّنُوبِ قَالَ تَشْبِیهُکَ لِخَالِقِکَ[۵]

محمد بن سماعه گفت:برخی از اصحاب ما از امام صادق علیه السلام درخواست کردند که به ما بگوید کدام عمل از همه اعمال با فضیلت تر است فرمودند:توحید در باره خداوند وبالاترین گناه چیست ؟فرمودند: خدا را به چیزی شبیه کنی .

حال اگر کسی معارف حقیقی و وحید ناب را از روایات و احادیث اهل بیت علیهم السلام برای مردم بیان کند چیزی که متاسفانه در جامعه به حاشیه فکنده شده و مهمترین نیاز جامعه برای رفع انحرافات می باشد این آوردن فتنه بین مردم است؟!

بله اگر کسی معارفی را که کاملا در تضاد با مبانی توحیدی است مانند وحدت وجود خالق ومخلوق،سنخیت خالق ومخلوق،ابتدای وجود نداشتن عالم(قدم عالم) و…بیان کند خواه ناخواه به هرنحوی لشکریان شیطان را برای جلوگیری از شناخت توحید حقیقی از سوی مردم بسیج می کند اینجاست که غبار فتنه همه جا را فرا می گیرد.

خامسا:یکی از عوامل اصلی بروز فتنه ها در جامعه همانطور که در حدیث آغازین بیان شد یَتَوَلَّى فِیهَا رِجَالٌ رِجَالًا این است که مردم شخصی که معصوم نیست را نصب العین خود قراردهند إِیَّاکَ أَنْ تَنْصِبَ‏ رَجُلًا دُونَ الْحُجَّهِ، فَتُصَدِّقَهُ فِی کُلِّ مَا قَال [۶] شخصیت زدگی خود سبب مهم فتنه است و نباید گفت حالا چون فلان عالم نماز می خواند،عابد است یا انسان مهذبی است پس هر حرفی زده درست است ومردم باید سخنانشان را بپذیرند.مقام معنوی واخلاقی بزرگان جای خود اما مبارزه با بدعتها وظیفه علما ودانشمندان دینی است لذا به همین خاطر است افرادی مثل ملا صدرا را تبعید می کنندوبرخی از افراد را به خاطر افکار انحرافی وبه اعتراف خودشان خلاف ضروریات مکتب طرد کرده ومانع از حضور مردم در جلسات آنها می شوند نه اینکه حالا یک حرف ذوقی زده باشند. برای این قضیه می توانید فتاوای مراجع را در این باره مطالعه نمایید.

سادسا:مسئله ای که فرمودید برای مناظره وسخن با کفار وغیر مسلمان که قرآن را قبول ندارند باید فلسفه را بخوانیم از شما می پرسیم مگر قرآن واهل بیت علیهم السلام با کفار سخن نمی گفتند؟!

مگر سخن اهل بیت علیهم السلام ویا حتی قرآن خطابات یا ایها الناس و غیره نداشت یعنی اینها عقلانی نبوده است؟!

بله سخن قرآن واهل بیت علیهم السلام چیزی جز استدلال وبرهان نبوده است وعلمای راستین و بزرگ ما این مبانی برهانی و استدلالهای معصومانی که تنها باب مجاز اخذ علوم از آنها هستیم و اگر از غیرآنها مانند ارسطو وسقراط وافلوطین وابن عربی و..بگیریم یقینا دچار گمراهی وسرگردانی خواهیم شد مگر نه اینکه فتنه از همین راههای غیر معصوم بر می خیزد

مَنْ دَانَ اللَّهَ بِغَیْرِ سَمَاعٍ مِنْ عَالِمٍ صَادِقٍ أَلْزَمَهُ اللَّهُ التَّیْهَ إِلَى الْعَنَاءِ(فناء) وَ مَنِ ادَّعَى سَمَاعاً مِنْ غَیْرِ الْبَابِ الَّذِی فَتَحَهُ اللَّهُ لِخَلْقِهِ فَهُوَ مُشْرِکٌ بِهِ‏ وَ ذَلِکَ الْبَابُ هُوَالْأَمِینُ الْمَأْمُونُ عَلَى سِرِّ اللَّهِ الْمَکْنُونِ[۷]

 امام صادق علیه السّلام فرمود: «کسى که خدا را به دینى معتقد باشد بدون آنکه از عالمى راستگو آن را شنیده باشد خداوند او را دچار گمراهى و سرگردانى منتهى به رنج و زحمت خواهد کرد. و هر که دعوى آموزش کند از غیر درگاهى که خدا آن را براى خلق خود گشوده، پس او مشرک به خدا است و آن درگاه عبارت از همان امینى است که سرّ پنهان خداوند به او سپرده شده است».

سابعا:چه کسی به کوچه وبازار می کشاند؟! علمایی که برای آگاهی مردم و دوری از قرار گرفتن در فتنه ها علوم حقیقی را که از باب حقیقی آن یعنی اهل بیت علیهم السلام گرفته اند و در بین مردم ترویج می دهند تا آنها را از فتنه های خود خدا بینی و خداشدن دور کنند وپیرو حلاج ها وکسانی که از حلاج دفاع می کنند نشوندو زمانی که کسی بیاید وبگوید انا ربکم الاعلی به دنبال امام حقیقی یعنی مهدی فاطمه عج بروند یا کسانی که می خواهند  در کوچه وبازار افکار یونانی وعلومی که از غیر باب آن اخذ شده است ترویج می کنند این برنامه که به نظر ما دستهای خبیث شیطانی ویهودیان پشت پرده آن است وردپای آن وری ها به چشم می خورد و از زمانی که ابن عربی را وارد بلاد مسلمین کرده ویادر زمان طاغوت که فلسفه را وارد جامعه کردند آغاز شده وحالا می خواهند کودکان معصوم ما رانیز وارد این افکار غیر الهی کنند.

آری شما باید مقداری هم اطلاعات خود رادر باره مسیر و روش اهل بیت علیهم السلام  وتوحید ناب وحیانی بالا ببرید تا مکتب تفکیک و فلسفه که در آخر هردو یک حرف را می زنند  رادرمقابل هم قرارندهید وبدانید تمام مکاتب وروش ها وافکار بشری چه مکتب فلسفه و عرفان و چه مکتب تفکیک، در مقابل مکتب عقل و وحی قراردارد وبدانید تنها راه راه اهل بیت علیهم السلام می باشد حتی در مواجهه و مناظره با کفار وغیر مسلمان ودر گرداب مغالطه همیشگی وبزرگ ادعای واهی تساوی عقل وحکمت با فلسفه و عرفان  گرفتار نشوید که در اخرت باید جواب گوی اهل بیت علیهم السلام باشید

درپایان حتما می دانید این مسیر که معرفی توحید ناب اهل بیت علیهم السلام برای مردم است مسیر منجی بشریت می باشد نه فتنه گری

لَأُمَلِّکَنَّهُ مَشَارِقَ الْأَرْضِ وَ مَغَارِبَهَا وَ لَأُسَخِّرَنَّ لَهُ الرِّیَاحَ وَ لَأُذَلِّلَنَّ لَهُ الرِّقَابَ الصِّعَابَ وَ لَأُرَقِّیَنَّهُ فِی الْأَسْبَابِ وَ لَأَنْصُرَنَّهُ بِجُنْدِی وَ لَأُمِدَّنَّهُ بِمَلَائِکَتِی حَتَّى یُعْلِنَ دَعْوَتِی وَ یَجْمَعَ الْخَلْقَ عَلَى‏ تَوْحِیدِی‏ ثُمَّ لَأُدِیمَنَّ مُلْکَهُ وَ لَأُدَاوِلَنَّ الْأَیَّامَ بَیْنَ أَوْلِیَائِی إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَه[۸]

مشارق و مغارب زمین را ملک او مینمایم و بادها را براى او مسخر میکنم و گردن‏هاى سخت را براى او رام میسازم و او را بوسائل مسلط مینمایم و بلشگر یارى میکنم و بفرشتگانم مدد میرسانم تا دعوت مرا بلند کند و همه خلق را بر توحید من جمع آورى نماید سپس ملک او را ادامه دهم و حکومت را بدست اولیاء خودم دست بدست بچرخانم تا روز قیامت‏

عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِی جَعْفَرٍ ع قَوْلُ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَ‏ وَ قاتِلُوهُمْ‏ حَتَّى لا تَکُونَ‏ فِتْنَهٌ وَ یَکُونَ الدِّینُ کُلُّهُ لِلَّهِ‏ فَقَالَ لَمْ یَجِئْ تَأْوِیلُ هَذِهِ الْآیَهِ بَعْدُ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص رَخَّصَ لَهُمْ لِحَاجَتِهِ وَ حَاجَهِ أَصْحَابِهِ فَلَوْ قَدْ جَاءَ تَأْوِیلُهَا لَمْ یَقْبَلْ مِنْهُمْ لَکِنَّهُمْ یُقْتَلُونَ حَتَّى یُوَحَّدَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ وَ حَتَّى لَا یَکُونَ شِرْکٌ[۹]

امام باقر (علیه السلام) در تفسیر این آیه از قرآن کریم: «و قاتلوهم حتی لاتکون فتنه و یکون الدّین للّه» می فرماید:

تأویل این آیه هنوز نیامده است. پس زمانی که تأویل آن فرا رسد، آنقدر از مشرکین کشته می شوند تا بقیّه، خدای عزّوجلّ را به آیین توحید پرستش نمایند و هیچ آثاری از شرک باقی نماند، (و این امر در قیام قائم ما، تحقق خواهد یافت).

بدأ الإسلام‏ غریبا و سیعود غریبا کما بدأ


[۱] – الکافی (ط – الإسلامیه) / ج‏۱ / ۵۴

[۲] – کمال الدین و تمام النعمه، ج‏۲، ص: ۵۲۷

[۳] – تذکره الفقهاء ج ۱ ص۴۰۹

[۴] – الکافی (ط – الإسلامیه) / ج‏۱ / ۵۴

[۵] – الأمالی (للطوسی) / النص / ۶۸۷ / [۳۹] مجلس یوم الجمعه السابع عشر من ذی القعده سنه سبع و خمسین و أربعمائه

[۶] – الکافی (ط – الإسلامیه) / ج‏۲ / ۲۹۸

[۷] – الغیبه( للنعمانی)، النص، ص: ۱۳۵

[۸] ابن بابویه، محمد بن على، کمال الدین و تمام النعمه، ۲جلد، اسلامیه – تهران، چاپ: دوم، ۱۳۹۵ق.

[۹] – الکافی (ط – الإسلامیه) / ج‏۸ / ۲۰۱

موافقم(۲)مخالفم(۲)

برچسب‌ها, , , ,

+

۲۶۷ دیدگاه

 1. محمدحسین

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  واقعا بسیار عالمانه وتیز بینانه پاسخ دادید البته بسیار مختصر است که می توانستید مانور بیشتری در مطالبش بدهید ان شاء الله جوانان ونوجوانان که الان دیگه باید به خردسالان هم بگوییم مراقب افکار الحادی وفلسفی وعرفانی باشند

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۹:۱۶ ق.ظ:

  باسلام خدمت کاربرگرامی

  مادر این پست تنها براین بودیم پاسخ مختصری برای سخنان ایشان قراربدهیم ان شاء الله اگر خدا بخواهد مقالهای در باره ارتباط مبانی فلاسفه وعرفا با مباحثی از این قبیل قرارخواهیم داد

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۵:۲۴ ب.ظ:

  اعلان آمادگی برای مناظره با آدمین در سه بخش:((اول-تخصص یا مقدمه ورود به مباحث عرفان و فلسفه))،((دوم-اهل بیت انحصاری نیست یا بحثی در باب انسان کامل))،((سوم-انسان خدایی بحثی در موضوع وحدت موجود و عینیت خالق و مخلوق)).

  موافقم(۱)مخالفم(۲)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ دی ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۶ ب.ظ:

  سلام علیکم

  شما یک تقریر از مبنای فلاسفه در وحدت وجود بفرمایید؟

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ق.ظ:

  علیکم.چرا از بحث فرار می کنید؟.اگر واقعا می خواهی وارد بحث شویم باید از مرحله ی یک وارد شوی.همچنین بنده تقریر خودم از وحدت وجود را که همان تقریر حلاجان عصر است در ج۳ ص۸۷۰به بعد کتاب شرح اسرار حلاج آورده ام.مراجعه کن.یاهو.

  موافقم(۱)مخالفم(۲)

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ دی ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۹:۵۱ ب.ظ:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوست عزیز و دانشمند آقای دانشجو
  اگه می شه یه کم بیشتر برای من حقیر توضیح بفرمایید
  ما کتاب شما را در دسترس نداریم
  با تشکر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۵:۳۳ ب.ظ:

  سلام پسرم.شما می توانید به سایت حقیر مراجعه کرده یا اینکه در کلاس های درسی البته عمومی ام شرکت کنید.والسلام.

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۵۶ ق.ظ:

  چرا سایتت را نمی دهی؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  امین پاسخ در تاريخ دی ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۵۴ ب.ظ:

  سلام
  اما من که سایت شما رو بلد نیستم
  اگه می شه لینک سایتتون رو بگذارید
  با تشکر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱:۵۲ ب.ظ:

  اینکه آدرس سایتم را نمی دهم تمسخر تمسخرکنندگان است که در روز روشن مدعی اند شب است.و خورشید منور ما را انکار می فرمایند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمود پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۲:۱۹ ب.ظ:

  ما میگیم به اختلافات دامن نزنیم شما...
  ما میگیم دشمن ازمون سواری نگیره شما...
  لعنت بر شیطان و اعوان و انصارش!

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 2. علی دوست

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  من فکر می کنم همان طور که شما در انتهای مقاله گفتید آقای رائفی پور با مبانی فلسفه وعرفان اطلاعی ندارد ومعمولا در بین شیعه اینگونه است چه اساتیدفلسفه وعرفان وچه کسانی که مدافع فلسفه وعرفان هستند مبانی فلسفه وعرفان را نمی دانند ودفاع می کنند بالعکس آنچه که در باره مخالفان میگویند خودشان نمی دانند که مبانی عرفان چیست
  من خودم چندین سال در این راههای عرفانی وفلسفه بودم واز طرفداران فلسفه وعرفان بودم وبه آیت الله قاضی، علامه طباطبایی ،علامه حسن زاده ، آیت الله جوادی و.. ارادت داشتم ومدافع آنها بودنم ولی چند سال اخیر با مطالعات کتب این بزرگواران وفهمیدن مبانی فلسفه وعرفان دیگر آن ارادت قبلی وتعصب روی آنها ندارم واحترام این بزرگواران را دارم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۰ ق.ظ:

  بارک الله به شما که در عین این که ارادت قلبی قبلی را ندارید، احترامشان را هم حفظ می‌کنید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۲ ب.ظ:

  آیا شما نظر رهبری را در خصوص آقای قاضی در پیام به کنگره بزرگداشت آقای قاضی خوانده اید؟ چه جوابی دارید؟ آیا به نظر شما برای امثال آقای قاضی پرده ه ها کنار نرفته بود که بدانند چه حرفی حق و صواب و چه حرفی باطل و ناصواب است؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ:

  سلام آیا جواب افرادی را که اصلا قران و روایات ما را قبول ندارند با استناد به آیات و روایات می شود داد آیا این نبود که بهترین جواب مدعیات امثال عبدالکریم سروش و فاضل میبدی و دیگر مترجمان فلسفه دین غربی را افراد مطلع از فلسفه چون علامه مصباح یزدی وشاگردان ایشان دادند و فقط فقهای ما با لحنی غیر علمی مطالب آنها را محکوم کردند که مورد تمسخر این افراد قرار گرفت.
  بنده خودم برخی اوقات در وجود خدا شک می کردم در مباحثات اگر بحث دقیق می شد کم می آوردم بعد از خواندن یک دور منطق و فلسفه ، نه دو سه مرتبه بلکه صدها مرتبه ترقی پیدا کرده ام اگرچه بنده هم به برخی مطالب فلسفه مانند قاعده الواحد ویا وحدت وجود نقد دارم.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ بهمن ۹ام, ۱۳۹۱ ۴:۳۱ ق.ظ:

  یک ذره مطالعه کن ومطالب مخالفان را خوب بخوان بعد نظر بنویس

  چه کسی گفته باآیات وروایات نمی شود جواب کسانی که قبول ندارند را دادبلکه بهترین ورساترین دلایل عقلی واستدلالهای ناب در آیات وروایات است نه حرفهای غیر معصوم

  چه کسانی جز همین مراجع پیرو اهل بیت ع باعث رسوایی فلاسفه شده اند؟؟!
  چه کسی کشف المرادی را نوشت که سالیان سال در حوزه ها تدریس می شد ولی فلاسفه از ترس آن را ازدروس حوزه برداشتند؟!!
  اگر این همه فعالیت مراجع ومحدثین نبود الان اسلام دست فلاسفه افتاده بود همین مراجع بودند که ابن عربی را رسوا کردند مگر مگر نامه خردمندانه میرزای قمی را نخواندی؟؟!

  اتفاقا فلاسفه آنقدر ضعیف هستند که تنها با پول خرج کردن وموسسه زدن ودروس فلسفه را جایگزین کلام کردن می خواهند خود را ثابت کنند؟؟؟
  فلاسفه ای که حتی یک پاسخ درست به آقای سروش نداده اند وهرروز دارد طرفداران سروش وشریعتی وامثالهم در بین جوانان بیشتر می شود چرا که با ترویج فلاسفه ومبانی آنان در حقیقت جوانان رابه دامان سروش وامثالهم می فرستید؟
  مبانی فکری سروش با فلاسفه هیچ فرقی نمی کند تنها در جزئیات به این بیچاره گیر می دهند والا حرف همان حرف است
  وهر جوابی هم که به سروش داده شده از کلام اهل بیت بوده نه از فلسفه وعرفان

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  منصف پاسخ در تاريخ خرداد ۱۲ام, ۱۳۹۲ ۸:۵۹ ب.ظ:

  سلام آن هم با کمی مطالعه وتلمذ خل میشود.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 3. حسین

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام
  سوال من اینه که چرا یکبار برای همیشه علمای طرفداران و مخالفان فلسفه نمیشینن و خیلی متمدنانه مواضعشونو مطرح کنند تا یا این وری بشه یا اون وری؟ تا اینقدر با هم محاجه نکنید؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲:۱۷ ب.ظ:

  مگر مسئله ی بین شیعه و سنی حل شده که انتظار دارید این مسئله حل بشه؟
  بذلرید تضارب آرا رخ بده، شنونده خودش عاقله و البته حجت بر همه تمامتر میشه(خدا قبلا حجت رو تمام کرده)
  کسانی که مباحثه میکنند از روی مهربانی است
  چون نمیخواهند جاهلان جاهل بمانند
  مهم اینه که حرف ها زده بشه
  یا علی مدد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 4. جیم.اصفهانی

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام.خداوند بر توفیقاتتان بیفزاید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 5. سجاد

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام علیکم.به عنوان یک طلبه پرسشی از همه آقایان طرفدارمتکلمین و طرفدارفلاسفه دارم:(بعضی می گویند امام حاضر فایده ندارد چون هیچ استفاده ای برای ما ندارد)همچنین (جانشین او کیست).

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۳:۵۳ ق.ظ:

  البته که امام حاضر فایده دارد ، اما اگر اهم و مهم بکنیم مدتی غیبت گرچه کوتاه فایده اش بیشتر از حضور مداوم بین عده ای قدرنشناس است .
  انسان با بیمار شدن است که قدر سلامتی را می داند .
  با غیبت امام هم قدر امام دانسته خواهد شد .
  وقتی بشر حالیش شود که نهایت هوش خود را به کار ببرد و خود را آتش هم بزند باز هم بدون امام معصوم جهان آباد نمی شود بلکه ظلم و فساد چه بسا بیشتر خواهد شد ؛ نیاز به رهبری امام معصوم بر تمامی جهان را درک خواهد کرد .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۱ ق.ظ:

  سلمان منا اهل البیت واژه اهل بیت را از انحصار بیرون می آورد.هر جزئی فانی در کل شد به مقام خلیفه اللهی می رسد و حتی سجده به او واجب است.اکنون من به اساتیدم سیدمحمدصادق طهرانی و ...سجده می کنم.آقای رمضانی که یک سال در درس اسفارم شرکت کرد به همین مبنا ایراد می گرفت.بعدها شهودا فهمید.

  موافقم(۰)مخالفم(۲)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۴:۰۰ ب.ظ:

  آقای دانشجو همین مزخرفات امثال شماست که بعضی ها رو با فلسفه و عرفان دشمن کرده
  شما کافری اگه به استادت سجده کنی و این رو معادل سجده لله بدونی

  فلاسفه و عرفا هم حرفشوم چیز دیگه ای است که حالا خیلی زوده برای فهمشون برای شما و گردانندگان این سایت

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۵:۱۶ ب.ظ:

  ای جزء،اگر منظورت از عرفاء و فلاسفه مامانت و پدرت هست،که بنده هم قبول دارم شاید نظرات متفاوتی دارند که ما نمی دانیم.اما اگر آیات عظام حسن زاده و جوادی آملی و حسینی طهرانی و...را می گویی ما سال ها در محضرشان بوده ایم.به کتاب خاطرات حقیر مجلد دوم از ص ۱۴۳ تا ۴۵۷مراجعه بفرمایید،در سایت حقیر قابل دانلود است.ما نظرات این آقایان را خوب فهمیده ایم و معتقدیم تفکیکیان و متکلمان نفهمیده اند،در باب ساده ترین و ابتدایی ترین بحث یعنی تخصص خواستم با این معاندین مناظره کنم نیامدند البته آقای وکیلی که ۴سال در درس خارج فلسفه حقیر و مباحث خصوصی (انسان خدایی/بعضی از تقریرات این درس به قلم حجت الاسلام غرویان در سایت حقیر موجود است) شرکت می کرد جواب این بزدلان را به خوبی داده است و شک و تردید را به دلشان انداخته...پاسخ شبهه شما نیزدر قرآن آمده،مگر ملایکه به حضرت آدم سجده نکردند و مگر حضرت یعقوب و فرزندانش به یوسف سجده نکردند؟.سجده با توجه به تعینات ظاهریه خیر،شما به نور فرو رفته در نور سجده می کنی.به قول شاعر:سجده بر بتی دارم راه مسجدم منمای کافر ره عشقم من کجا مسلمانی؟.

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ مهر ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۹:۴۳ ق.ظ:

  سلام بااحترام به دوست عزیر.اگر این اقایون را برای خودتان دلیل میکنید پس یه نگاه هم به اون ور بکنید وببینید که علمای مانند شیخ صدوق.شیخ مفید.علامه مجلسی.مقدس اردبیلی.علامه حلی.سیدابن طاوس.حر عاملی.شیخ بهایی و.......ایت الله وحید خراسانی وایت الله سیستانی و ایت الله گلپایگانی و ایت الله مکارم و.... کدام یک از این بزرگان حرف های شما را قبول دارن؟..
  توبه کن برادر....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۵:۲۱ ب.ظ:

  جواب شما در جمله ای است که از عرفای معاصر بسیار شنیده ام:((اهل بیت انحصاری نیست)).یعنی راه کمال بسته نیست.همه می توانند اهل بیت شوند و خدا شوند.اما ولی منصوص اوست که غایب در هوست و برون آید از درون صمد.به قول شیخ صمدی:ولی شدن راحت است منصوص شدن سخت است.

  موافقم(۰)مخالفم(۲)

  [پاسخ]

 6. mohammad

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  ایشان هیچ گونه آشنایی با فلسفه و کلام و عرفان ندارند و بهتر است در کار علمی بزرگان چه بزرگان فلسفه و چه بزرگان مخالف فلسفه دخالت نکنند ...

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 7. مجید

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  مشکل دنیا این است که احمق ها کاملاً به خود یقین دارند در حالیکه دانایان سرشار از شک و تردیدند

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  خاک ره پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ ق.ظ:

  سلام
  خیلی آقایی
  جواب این دانشجوی مکتب شیطان را با استدلال نمی شود داد چون مبانی استدلال مؤمنین با این شیاطین فرق می کند در نتیجه به نتیجه نخواهد رسید.
  زمانی که حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام ابن عباس را برای مذاکره با معاویه گسیل داشتند به او فرمودند: با قرآن با ایشان مباحثه نکن زیرا که ایشان قرآن را آنچنان تفسیر می کنند که تو نمی کنی بلکه با سنت پیغمبر با ایشان مباحثه کن.
  پسرجان شک متعلق به ملاصدرا و شاگردان اوست که همگی با هم محشور می شوند، در دین شکی وجود ندارد مگر اینکه تو دست به جاهایی دراز کنی که هنوز خداوند متعال ظرفیت فهم آن را به تو نداده است و الا هر یک از مؤمنین در حد خودشان دارای یقین هستند که باید در آنجا توقف کنند و بنا بر آیه شریفه در جایی که علم نداری متوقف شو بر خلاف سعدی که گفته در بادیه رفتن به ز نشستن باطل این حرف فاسدی است که در پیش جاهلان به عنوان یک حرف حکیمانه تلقی می شود.

  موافقم(۱)مخالفم(۲)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۶ ق.ظ:

  سلام دوست عزیز
  شما هم خیلی آقایی
  این جمله از من نیست
  از برتراندراسل است
  می خواستم ببینم دوستان بزرگوار نظرشون چیه.. همین.
  از این که نظر دادید ممنون
  من خودم نمی دونم درسته یا نه این جمله.
  ............................................
  فلسفه تغییر ، فلسفه بزرگی است و هر کسی را دوستدار شنیدن آن نیست پس ....

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 8. عبدالله ایغورلو

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم
  آیا "رائفی پور" ، "سفیانی" است؟
  خوشبختانه این اواخر متوجه شدیم که این فکر که "درحرفهای رائفی پور انحراف وجود دارد "را خیلی های دیگر هم دریافته اند؛ برای مثال طی صحبتی که با جانشین فرماندهی بسیج خوزستان داشتیم ایشان اظهار داشتند که ما طی جلسه ای که با رائفی پور داشته ایم از طرف نهاد بسیج کشوری ایشان را از سخنرانی در دانشگاه ها محروم کرده ایم و بسیج اجازه دعوت ازاین شخص برای سخنرانی را ندارد که ظاهرا رائفی پور به توافقات و قولهای خود عمل نکرده است. این جلسه به صورت ضبط شده نزد سازمان بسیج خوزستان موجود است. ابتدا به نمونه ای از انحرافات این شخص اشاره می کنیم :
  اگر تا به حال تصویر سه بعدی دیده باشید متوجه هستید که هرچه در ظاهر عکس نگاه میکنیم چیزی نمی بینیم ولی وقتی کانون دیدمان را تغییر میدهیم عکس ظاهر میشود؛ برای اینکه منظور ما را متوجه شوید لازم است از بعد دیگری به سخنرانی های رائفی پورنگاه کنید،برای نمونه به مثال های زیر دقت کنید.
  رائفی پور در دقیقه ۳۸:۳۰ از فیلم ضمیمه شیطان را به عنوان مخلوقی که از همه عمر طولانی تری دارد معرفی میکند؛ سپس در دقیقه ۵۱٫۲۰ از همین فیلم عمر طولانی و تجربه امام زمان(عج) را عامل پیروزی ایشان میداند، این دو قسمت در کنارهم ،بدین معنی است که شیطان غالب خواهد شد.
  روح ترساندن مخاطب و بزرگنمایی کابالا یا قبالا درسخنرانی این شخص کاملا مشهود است؛مثلا در دقیقه ۳۰:۱۰ تا ۳۱:۲۰ کاملا بی پرده و مستقیم مخاطب را می ترساند .دقایق ۳۳:۵۰تا ۳۴:۴۵ و۳۶:۲۰ تا ۳۷ را چند بار ببینید وسپس این مطالب را مقایسه کنید با آیه شریفه(ذلکم الشیطان یخوف اولیاء)(آیه ۱۷۵-آل عمران) یعنی کار شیطان ترساندن وگمراه کردن بدین وسیله است، بعد خودتان قضاوت کنید که آیا نیت او خیر است؟ در همین قسمت قضیه آن شخص را که نعوذ بالله روی قرآن ادرار کرده بیان میکند ودر پاسخ به شخصی که شخص گناهکار را لعنت می کند میگوید"میگه خدا لعنتش کنه...نه بابا پسر خوبیه..." با توجه به ادامه سخنرانی متوجه می شویم که شخصی که این گناه را مرتکب شده حتی فرصت توبه هم پیدا نکرده پس چگونه میتواند پسر خوبی باشد؟؟؟ حضرت امیر (ع) سخنی دارند بدین مضمون که "اگر کسی چیزی را دردل خود مخفی کند دروجنات و حرفهای بدون فکراو ظاهرمی شود." حال ما مثال عینی این حدیث را درشخصیت"رائفی پور"مشاهده می کنیم.
  در دقیقه ۱۱:۲۰ از این فیلم ،داستانی از جنیان تعریف میکند که طبق این داستان جنیان غیب می دانند ولی این با آموزه های قرآن کاملا درتضاد است چرا که شیاطین حتی نتوانستند متوجه مرگ سلیمان شوند وخداوند در قرآن میپرسد "اگر غیب می دانستند چرا متوجه مرگ سلیمان نشدند وذلت راتحمل کردند"
  درجاهای مختلف با تاکید بر روز وحتی ساعت ورود امام خمینی (ره) و مقایسه تاریخ ۲۲ بهمن (۲۲/۱۱) با اعداد اعدادی که ظاهرا نماد شیطان پرستان است سعی دارد غیر مستقیم اینگونه القا کند که انقلاب اسلامی هم با تصمیم کابالاییست ها شکل گرفته است.
  فیلم ۲۰۱۲ که با تحقیقاتی که ما داشته ایم مخصوص ایران ساخته شده ؛ چرا که همانگونه که سعی کرده اند سال ۲۰۱۲ را در ایران پایان تاریخ جهان معرفی کنند در افغانستان روی سال ۲۰۱۴ مانور میدهند؛رائفی پور در راستای این هدف شیطانی درتحلیل این فیلم که به صورت استودیویی ضبط شده، بنری پشت سر خود نصب کرده که روی آن به بزرگترین شکل ممکن عدد۲۰۱۲ نوشته شده است ، از دید روانشناسی این بدین معناست که این شخص از اول تا آخر سخنرانی خود در حال فریاد زدن ۲۰۱۲ است.
  رائفی پور نخست با سخنرانی هایی درمورد شیطان پرستی ، فراماسونری وبررسی نمادهای آنها با انتخاب عنوان "محقق" برای خود به سرعت بین قشر دانشجو جاباز کرد،(دربین سخنان این شخص بارها به " بنده فقط به عنوان یک محقق...." و الفاظی مشابه بر می خوریم) رفته رفته که همگان متوجه ایرادهایی در سخنرانی او شدند و به انتقاد و سوال از او پرداختند و ایراد گرفتند که موجب تبلیغ شیطان پرستی در ایران می شود؛راعفی پور هم در راستای حفظ شخصیتی محبوب بین دانشگاهیان وجذب افراد بیشتر تغییر استراتژی داد و موضوعات سخنرانی های خود را بیشتر حول مهدویت و آخرالزمان از دید شیعه قرار داد . خود رائفی پور درجواب سوالی بدین تغییر استراتژی اعتراف می کند و میگوید "بنده از عید ۹۰ تا کنون یک کلمه هم از فراماسونری حرف نزده ام"
  آقای رائفی پور در یک سخنرانی درمورد سفارت انگلیس به گونه ای در مورد تسخیر این سفارت سخن می گوید که مخاطب احساس می کند همین الان باید سفارت انگلیس را تسخیر کند، سفارت انگلیس تسخیر شد و پیامد های آن و خسارت سنگینی که بر ایران وارد شد را همه دیدیم. هرچند ممکن است برای حفظ آبرو در سطح بین المللی به ایرادات این کار نپردازیم ولی در قبیح بودن این عمل شکی نیست ؛ به گونه ای که مقام معظم رهبری هم با این کار مخالفت نمودند.این کار بهترین کار در بهترین زمان بنفع روباه پیربود .چرا که انگلیس برای هماهنگ کردن اتحادیه اروپا بر علیه ایران در جلسه روز پنجشنبه بروکسل ، به یک چنین بهانه ای محتاج بود .
  حالا کسی نیست از این آقای "محقق" بپرسد جناب "محقق" شما به چه اجازه ای وبه چه دلیلی مخاطبان خود را برای تسخیر سفارت انگلیس تحریک کردید؟ جمله "بالاخره من آنجا(سفارت انگلیس)را مستراحش میکنم" که رائفی پور آن را بیان کرد؛چه چیزی را نشان می دهد؟ در ادامه این شخص حتی در پی تحریک مخاطبان و بویژه دانشجویان برای تسخیر سفارت آلمان هم بود که ادامه پیدا نکرد. آیا واقعا همانگونه که خود ادعا می کند او فقط یک "محقق" است؟؟؟
  نظر جالبی هم دربین برخی ها در کشور مطرح است که او را "عثمان بن عنبسه" می دانند . "عثمان بن عنبسه " یا همان "سفیانی" شخصی است که در چهره مقدس نماها ظاهر می گردد ، از نسل عتبه بن ابوسفیان است ، چهره اش سرخ مایل به زرد می باشد ، ذکرش به : « یارب یارب یارب » بلند است ودر هنگام ظهور به واسطه آشنایی اش با احکام اسلامی توانسته عده زیادی از مسلمانان را جذب و گمراه کند.در نهایت این شخص به طرفداران خود می قبولاند که امام زمان هم شخصی مانند باب است و با او می جنگد که البته راهی به جز به جهنم نخواهد یافت.
  دقت کنید به این موضوع که معجزه وار حساب ابجد "علی اکبر رائفی پور " و "عثمان بن عنبسه "یکسان (۹۰۰) میشود:
  (ع=۷۰) +(ل=۳۰) +(ی=۱۰) +(الف=۱)+( ک=۲۰) +(ب =۲ ) +(ر =۲۰۰ )+(ر=۲۰۰ )+(الف =۱)+( همزه یاع=۷۰ )+(ف =۸۰ )+(ی = ۱۰)+(پ =صفر )+(و =۶ )+(ر =۲۰۰ )===۹۰۰
  ( ع=۷۰ )+(ث =۵۰۰ )+(م =۴۰ )+(الف =۱ )+(ن =۵۰ )+(ب =۲ )+(ن =۵۰ )+(ع =۷۰ )+(ن =۵۰ )+(ب =۲ )+(س =۶۰ )+(ه =۵ )===۹۰۰
  "همزه" و "ع"عدد ابجد یکسان و"پ"فارسی است که عدد ابجدش صفر می شود.خداوند هیچ چیز را بیهوده نمی آفریند "ربنا ماخلقت هذا باطلا....."و نیز "ذلک ظن الذین کفروا"(این گمان کافران است که فکر میکنند خدا کار بیهوده میکند)و حضرت علی (ع) نیز بیوده از عثمان بن عنبسه نام نمی برد.
  آیا احتمال وجود ندارد این شخص همان سفیانی باشد؟
  جناب رائفی پور به این مطلب که شما را با "عثمان بن عنبسه " مقایسه می کنند گفته بود:"هرکس اینو گفت بکوبیدش سینه ی دیوار"این مطلب را در مکالمه ی تلفنی که با یکی از دانشجویان داشت گفته بود. این گفتگوی تلفنی به صورت ضبط شده نزد دفتر بسیج دانشجویی موجود است. باز این سوال همچنان مطرح است که آیا یک "محقق" با نیت خالص میتواند اینگونه با مخاطبان خود مکالمه کند؟
  همه ی اینها احتمال مغرض بودن این شخص را شدیدا افزایش میدهد.
  جناب حسن فراهانی که مسئول جنگ نرم نهاد رهبری مرکزی تهران هستند نقد جالبی نسبت به سخنان این شخص داشته اند که در فضای مجازی قابل دانلود است .
  از تکرارکردن این نقدها پرهیز می کنیم وفقط به این موضوع اشاره می کنیم که رائفی پور در جواب این شخص فقط به محکوم کردن او به شهرت طلبی ، توهین وتحقیر این شخص ویکسری توجیهات بی ارزش پرداخته و از مخاطبان خود خواسته که "به این چرندیات گوش ندهند".
  طرفداران هرچند اندک رائفی پور در دانشگاه ها فکر می کنند که با آموزش نماد ها و افکار شیطان پرستان در دانشگاه ها در حال جهاد در راه خدا هستند و چون اینان اولین گروهی هستند که به این حقایق پی برده اند خود را برتر ازدیگران می دانند و به تحقیر و تمسخر دیگران و بویژه منتقدان رائفی پور میپردازند. نمونه ای از این توهین و تحقیر را میتوانید با یک جستجوی ساده از نام "حسن فراهانی " در گوگل مشاهده کنید.
  این افراد شدیدا تحت تاثیر القاء جناب رائفی پور که از حدیث جعلی منصوب به حضرت امیر(ع)"هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا بنده ی خود کرده است "قرار دارند و فکر می کنند چون رائفی پور مطالب جدیدی به آنها آموخته حالا مانند برده و بنده ی او باید دین خود را نسبت به این شخص ادا کنند و در همین راستا به تبلیغ این شخص با تکثیر فیلم سخنرانی های او بپردازند . وحتی اگر گناه دیگری هم مرتکب شوند طرفداری از رائفی پور و تبلیغ برای اورا کفاره گناهان خود می دانند.طبیعی است این اشخاص دقیقا مانند خوارج به راحتی حاضر نیستند از افکار خود دست بردارند چرا که اگر این کار را بکنند عملا پذیرفته اند که اساس زندگیشان غلط بوده و کارهایی که موجب بخشش گناهان می دانستند خود گناهی بزرگتر بوده است و حالا باید گذشته خود اعم از بازیچه شدن برای تبلیغ شیطان پرستی را جبران کنند و همچنین یک شکست روانی بسیار سخت را پذیرفته اند که برایشان قابل تحمل نیست ؛ لذا به طرفداری کامل و با تعصب از رائفی پور می پردازند.رائفی پور هم همچنان با سخنرانی های مختلف به جذب طرفدار ادامه میدهد و در پی تشکیل فرقه ای است که مانند او فکر می کنند.
  مخاطبان رائفی پور ابتدا می گفتند "اگر رائفی پور روزی مخالف رهبری ونظام سخنرانی کرد ما با او مخالفت می کنیم؛حال می گویند "اگررهبری یا نهاد رهبری بگوید حرفهای رائفی پور تاثیر منفی داشته ما می گوییم روی ما تاثیر مثبت گذاشته است" ومعلوم نیست بعدها چه بگویند و نمیدانیم مسئولان تا کی می خواهند ساکت بنشینند؟ آیا نمیدانید که چهار هزار نفر از یاران سید خراسانی هم نخواهند توانست امام زمان(عج) را بپذیرند ودرنهایت امام زمان دستور کشتن همه آنها را صادر می کند؟چرا میخواهید در گناه این تفکر انحرافی سهیم باشید؟
  "الذین آمنوایقاتلون فی سبیل الله والذین کفروا یقاتلون فی سبیل الطاغوت فقاتلوا اولیاءالشیطان ان کید الشیطان کان ضعیفا"

  موافقم(۱)مخالفم(۴)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۲ ب.ظ:

  از کی تا حالا حروف ابجد معیار حقیقت شده !!!
  صد رحمت به طالبان
  یه فکری به حال خودت بکن داداش!

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۲:۵۸ ب.ظ:

  این همه توضیحات رو ول کردی اون حروف ابجد رو معیار حقانیت متن قرار دادی؟ از کی تا حالا اگر حروف ابجد جور در اومد معیار باطل بودن سخن میشه؟

  موافقم(۱)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۷ ب.ظ:

  ۱- در باره علم غیب جنیان بیشتر از انسانها می دانند ولی اگر خدا به انها اجازه ویا علمش را بدهد وهیچگاه به اهل بیت نمی رسند
  ۲- اینکه الان رسم شده سریع هر چیزی را باابجد می چینند بعد می گن درست اینه یا احتمال داره این حجت نیست
  ۳-هرچه که باشدبه نظر من ایشان کم اطلاع در باره مسائل دینی هستند
  واگر این فرد با انگلیس ویا دیگرکشور ها در ارتباط باشه باید سایتهای مخالف ایشان از بین برود حتی همین سایت برهان نیوز که واقعا زد تو برجک وتا انتها به صورت بسیار عالی وعلمی از روایات سوراخ دعا را یادداده واین مطلبی که این سایت نوشته برای دشمنان اسلام آمریکا .انگلیس وفراماسونها و...بسیار خطرناک است چون روشنگری این سایت عمیق وبا اندیشه است

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۰ ب.ظ:

  اگر حرفت درست باشد شایدهم از روشنگری مخالفان فلسه وعرفان ترسیده اند وگفته اند کاری کنیم اینها نیایند ومردم را آگاه کنن در حالی که خودشون فلسفه راحتی تو مدارس هم آوردن

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۰ ق.ظ:

  تو رو خدا ببینید کار ما به کجا رسیده
  هر کی از راه می رسه میگه فلانی سفیانی و فلانی دجاله و فلانی سید خراسانی و ... یه دفعیه بگید امام زمان کدومه و ظهور هم کدوم روزه کارو یه سره کنید دیگه !
  واقعا الان تازه گوشه ای از روایات اهل بیت در مورد آخرالزمان رو کمی می فهمم .

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۲:۰۸ ب.ظ:

  در نقد بهتره شخصیت افراد رو خورد نکنیم .
  من این رو توهین میدونم که به خاطر نقد کسی بیاییم با بازی با حروف ابجد کسی رو با سفیانی یکی کنیم و شخصیتشو لجن مال کنیم .
  برای اطلاعتون عرض کنم که همزه در حروف ابجد اگر تنها به کار بره با الف یکیه یعنی مشیه ۱ و اگر پایه داشته باشه دو حالت وجود داره که یا همون همزه رو حساب میکنن و میشه ۱ یا پایه رو که (الف و واو و یاء) هستش رو حساب میکنن .
  لذا شما حتی در حساب حروف ابجد آقای رائفی پور هم دچار اشتباه شدید .
  لطفا در نقد شخصیت آدما رو لجن مال نکنید .

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد علی پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۴:۵۳ ب.ظ:

  من گرچه با نظر آقای رائفی پور در باره فلسفه و عرفان موافق نیستم ولی این نظر شما کاملا ظالمانه و جهت دار است آقای رائفی پور گفتند که دیگران می خواهند با اطلاعات غلط بگویند انقلاب اسلامی کار فراماسونر ها است نه این که این حرف آقای رائفی پور باشد متاسفانه شما سخنرانی ایشان را تا انتها گوش نمی کنید و به ایشان تهمت می زنید ایشان چند مرتبه به دعوت بسیج سخنرانی های مختلفی داشتند از جمله سخنرانی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام)یا سخنرانی اخیر ایشان در بسیج هنرمندان آخر تهممت و تخریب هم حدی دارد نقد باتهمت فرق می کند مثلا مطلب برهان نیوز در باره آقای رائفی پوریک نقد منصفانه است اما شما تخریب می کنید.

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  eli پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۹:۲۹ ق.ظ:

  منم شدیدا به ایشان نقد دارم ولی این چیزایی که شما فرمودین بسیار غلط و اتفاقا بیشتر باعث تبلیغ ایشان شده بد نقد کردن خود زمینه ایی است برای اینکه فردا دوباره تو سخنرانیشون صحبت های شما رو معیار قرار بده و همه ی از همه ی نقد های درست فرار کنه لطفا کمی دقت کنید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۵ ب.ظ:

  این یارو بنده ی خدا تعطیله ها ....
  حالا اگه برهان نیوز اسم رائفی پور رو اینجا نوشته که پستش خونده بشه دلیل نمیشه که تو هر چی دلت میخواد بگی ....
  تهران اینقدر بی صاحاب شده که فرمانده ی خوزستان بیاد
  درباره ی رائفی پور تصمیم بگیره ....
  اون استنادات شما خیلی درب و داغون بود
  و قابلیت اصولی وفقهی نداشت
  اگر یه آدم که قدر سال دوم حوزه درس خونده باشه
  مطالب شما رو بخونه کاملا به وجوه مغالطی و بی ربطیش پی میبره
  شما گفتی رائفی پور گفته که شیطان عمر زیاد میکنه تجربه اش هم زیاده
  آیا این دروغه یا راست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خب راسته
  مگر نبوده که شیطان معلم ملائکه و حتی انبیاء بوده
  مگر شیطان نیست که در بسیاری از روایات حتی انبیاء الهی رو نصیحت کرده وبهشون چیزی آموخته
  نبوده ؟؟؟؟
  خیلی واضحه
  اما اینکه امام زمان قوی تره یا شیطان
  و کی پیروز میشه
  رائفی پور فرضش این بوده که شما شیعه هستی
  و اعتقاد به گردن زدن شیطان توسط امام زمان داری
  و اعتقاد به مبانی تشیع داری
  و اعتقاد به رجعت داری
  اعتقاد به مهدویت داری
  فرضش این بوده که شما شیعه ای
  خودت میدونی که امام زمان پیروز میشه و قوی تره
  من برای نمونه همین یه دونه رو پاسخ دادم
  خیلی بی ربط بود اما من سعی کردم ربطش بدم و تا قابل پاسخ گویی باشه
  تنها کاری که میشه در برابر این کرد اینه که بهش نظر منفی داد .

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  رهگذر پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۱۱ ق.ظ:

  خدارا شکر که دشمنانا ما احمقند
  شما معلوم نیست از کجا پول گرفتی این مقاله بی سر و ته را به هم ببافی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  موساد پاسخ در تاريخ تیر ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۸:۱۵ ب.ظ:

  اسرائیل

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۹۱ ۷:۴۴ ب.ظ:

  برو توبه کن آسمان ریسمان بافتی نتیجه گرفتی واقعا دلم برات میسوزه دچار جهل بودن سخته

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  سجاد پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۱ ۶:۲۹ ب.ظ:

  عزیزم همه حرفات کاملا مضخرف بود
  نصف تهمت و افتراهات که منبع موثق نداره
  اگه حرف تو سنده پس منم شنیدم خوده شما عامل فتنه ای و امام زمان سرتو خواهد زد مدرکمم یک مکالمه ی تلفنی با خدا به همراه حکم تکفیر جناب عالیه که پوشش توی بسیج هم موجوده اقایونی که شک دارن برن بخونن
  جمع کنین این مضخرفاتو هرچی باشه اقای رائفی پور بیشتر از کل شماها اطلاع رسانی مفید انجام داده
  خداکنه واسه این حرفات دلیل داشته باشی که قیامت باید به همین رائفی و طرفداراش جواب پس بدی
  چون از قرار معلوم از ترستون فقط توی سایتا بلدین توهین کنین یکیتون جرات نداره بره واسه مناظره
  یه ذره شرف داشته باش حداقل ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  شهاب پاسخ در تاريخ بهمن ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸ ب.ظ:

  خدا عقلت بده تو که ادعای دینداری میکنی این باشی شاگردات چی میشن....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۵ام, ۱۳۹۴ ۵:۲۳ ق.ظ:

  جای تعجب نیست که امثال آقای رائفی پور مورد هجمه های تند و شدید و گاهی بی منطق قرار بگیرند
  آدمی که تا این اندازه مخاطب جوان را به خود جلب کرده و صحبتهای تحلیلی و موشکافانه ای در مورد موضوعات مختلف و جدید دارد که بسیاری از منتقدین ایشان حتی سواد فکر کردن به آن موضوعات را ندارند چه برسد به اینکه بخواهند حرفی برای گفتن داشته باشند.
  هیچ کس معصوم نیست و انسان ممکن الخطا است اشتباه با عمد فرق داره
  شما هم مراقب باشید که خیلی زیاده روی نکنید
  در خصوص مساله عرفان و فلسفه:
  در قرون اخیر بخصوص خدمتی که عرفا و فلاسفه حکیم اسلام در حق این دین مظلوم انجام دادند قابل مقایسه با مخالفان هتاک و افراطی فلسفه نبوده است
  فقط دو نمونه آن حضرت امام خمینی و علامه طباطبایی هستند
  امام خمینی همانکه اسلام ناب محمدی را به همه جهانینان شناساند و زمینه را برای ظهور حضرت صاحب الزمان بیش از هرکس و بیش از هر زمان آماده کرد.

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

 9. مجید

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  دکتر علی شریعتی انسان‌ها را به چهار دسته تقسیم کرده است:

  ١ـ آنانی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نیستند هم نیستند.

  عمده آدم‌ها حضورشان مبتنی به فیزیک است. تنها با لمس ابعاد جسمانی آنهاست که قابل فهم می‌شوند. بنابراین اینان تنها هویت جسمی دارند.

  ٢ـ آنانی که وقتی هستند، نیستند و وقتی که نیستند هم نیستند.

  مردگانی متحرک در جهان. خود فروختگانی که هویت‌شان را به ازای چیزی فانی واگذاشته‌اند. بی‌شخصیت‌اند و بی‌اعتبار. هرگز به چشم نمی‌آیند. مرده و زنده‌‌شان یکی است.

  ٣ـ آنانی که وقتی هستند، هستند و وقتی که نیستند هم هستند.

  آدم‌های معتبر و با شخصیت. کسانی که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثیرشان را می‌گذارند. کسانی که همواره به خاطر ما می‌مانند. دوستشان داریم و برایشان ارزش و احترام قائلیم.

  ۴ـ آنانی که وقتی هستند، نیستند و وقتی که نیستند هستند.

  شگفت‌انگیز‌ترین آدم‌ها.

  در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوه‌اند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم. اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم آهسته آهسته درک می‌کنیم، باز می‌شناسیم، می فهمیم که آنان چه بودند. چه می‌گفتند و چه می‌خواستند. ما همیشه عاشق این آدم‌ها هستیم. هزار حرف داریم برایشان. اما وقتی در برابرشان قرار می‌گیریم قفل بر زبانمان می‌زنند. اختیار از ما سلب می‌شود. سکوت می‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می‌شویم و درست در زمانی که می‌روند یادمان می‌آید که چه حرف‌ها داشتیم و نگفتیم. شاید تعداد این‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۴ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۸ ب.ظ:

  خداییش از ادمین می خوام بپرسم منفی دادن به خاطر اینکه شریعتی گفته یا با خود متن مشکل دارن!!؟
  اولین
  اولین و اولین چیزی که اومدن اسم شریعتی به ذهنتون می رسه چیه؟
  همون راه حله مشکله؟
  کدوم مشکل؟
  آخه...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۷ ق.ظ:

  بارها با علامه مصباح این شریعتی رو نصیحت کردیم و فایده نداشت!.دنبال حرفاش رو نگیرید ای جزءها.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۰۷ ب.ظ:

  جزء ها یعنی چی؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۰۹ ب.ظ:

  شما با شخص ایشون مشکل دارید
  یا
  با حرفاشون
  خواهش می کنم اولین چیزی که به ذهنتون می رسه رو بگید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۲۱ ب.ظ:

  شما معیار حقیقت رو لفظ علامه می دونید
  یا
  خود حقیقت.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۴:۰۳ ق.ظ:

  ای جزء!شما تا ۱۵ سال معارف عقلانی و وحیانی فلسفه را زیرنظر عارفی فیلسوف نخوانی و نفهمی انحراف شریعتی را نیز درک نخواهی کرد.فرصت نمودم در سایتم مفصلا شرح می دهم که چرا حکیمان الهی همچون حضرت حداد با او مخالفت می فرموده اند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ ق.ظ:

  بنده این روش پاسخ را قبول ندارم

  ولی چون همه فلاسفه به کار می برند من هم می گویم

  شما هم تا چندین سال (همون ۱۵)سال خودتون
  معارف وحیانی وکلام مبانی عقلانی آن را نزد استاد کلامی زانو نزنید نمی توانید بفهمید ودلیل مخالفت علماو فقها وتمامی انبیاءواوصیاء با فلسفه را نمی فهمید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ:

  ای جزء،بنده ۱۵ سال است کلام تدریس می کنم.به سایتم سر بزن و بعضی از فایل های صوتی اش را ببین.با همین شیخ حسن چه جاها که دنبال استاد کلام نرفتیم.مفصلا در کتاب خاطرات استاد دانشجو(ص۶۵۴)نوشته ام.رجوع کن به قسمت کتب سایتم.در ضمن شرح چهار جلدی ام بر تجرید را ببین.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲:۴۶ ب.ظ:

  شما هم هر وقت اومدی
  و
  یافتن حقیقت را
  از
  پول در آوردن
  جدا کردی بعد بیا فکر کن!!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲:۴۸ ب.ظ:

  متکبران و حسودان را به علم و عالم شدن راهی نیست.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۲:۵۱ ب.ظ:

  مشکل شریعتی این بود که فرق بین معلم و محقق را نمی دانست .

  و مشکل امثال شما (دانشجو)
  عذاب وجدان است.

  نامه تمام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۴:۰۵ ب.ظ:

  جناب دانشجو

  من نفرمودم تدریس کلام گفتم ۱۵ سال بیا پیش استادی که کاملا کلامی است درس بگیر وزانو بزن

  اگر درس دیدی بفرمایید اسم استاد کلامی شما که بود؟ً!!

  اگه ایجور باشه منم چندین سال فلسفه تدریس می کنم و۱۰ سال هم فلسفه درس گرفتم خواندم

  یک استاد کلامی که دو سال نزدش رفتی وزانو زدی نام ببر
  یا ۴- قاعده کلامی در توحید را تقریر کن

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۵:۴۴ ب.ظ:

  ای جزء،نه تنها شما بلکه بسیاری از مخالفان شما هم باور نمی کنند که متخصصی وارد میدان شده باشد و اینقدر ساده با همه ارتباط برقرار کند.آری...باورش برای بی شهودان جامد کمی صعب است.استاد کلام ما آیت الله جواد خراسانی،آیت الله بهجت،آیت الله وحید خراسانی و...بوده اند.همچنین بنده کلام را ۱۵ سال است ناب درس می دهم بدون سطری تحریف که بعذا فلاسفه انجام داده اند،یا دقیقه ای نقد.چون اکثر شاگردانم بعداز دوره ۵ساله کلام به درس خارج فلسفه ام می آیند.فرصت بیان مبانی کلام نیست.در سایتم مفصلا مکتوب دارم.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۵:۴۷ ب.ظ:

  همچنین حال که باب بحث استاد یابی را گشودی پرسشی از شما دارم و امید که پاسخ دهی.شماشیخ حسن را استاد کلام می دانی؟یا نصیری را؟اگر می دانی اساتید کلامشان را نام ببر؟.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۶:۵۴ ب.ظ:

  ........ای جزء،بنده ۱۵ سال است کلام تدریس می کنم.به سایتم سر بزن و بعضی از فایل های صوتی اش را ببین.با همین شیخ حسن چه جاها که دنبال استاد کلام نرفتیم.مفصلا در کتاب خاطرات استاد دانشجو(ص۶۵۴)نوشته ام.رجوع کن به قسمت کتب سایتم.در ضمن شرح چهار جلدی ام بر تجرید را ببین.............

  این ادبیات، ادبیات کسانی که به گذشته خود مشکوک یا پشیمان هستند،
  است.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۳ ب.ظ:

  سلام آقای کل
  یه زمانی
  اگه می خواستی تو یه کتاب ۱۱۰ جلدی در باره موضوعی تحقیق کنی
  باید
  ۱۵ سال تلاش می کردی تا بتونی تمامی مطالب رو در بیاری
  اما
  الان
  ۱۵ ثانیه طول می کشه.
  پس بحث زمان رو زیاد پیش نکش که معلومه حالا حالاها باید بدویی
  چون
  ادبیات صحبت کردن و استدلال کردنتون
  ادبیات انسانهای پشیمون است.
  نامه تمام

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۹ ب.ظ:

  مطرح کردن نام دانشجو برای خودتان برای این است که خودتون هم فهمیدید حالا حالا باید بدویید
  پس بدویید
  و همون مطالبی رو که قبلی ها یاد گرفتند و دور خودشون چرخ زدن رو هم دوباره تکرار کنید

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۳:۱۵ ق.ظ:

  معاذالله چرا کفر می پرانی ای جزء؟بتده کل نیستم بلکه کل هوست.ما جزئیم و باید فانی در او شویم.همچون یوسف که شد و به او سجده کردند همچون آدم که شد و ملائکه به او سجده کردند.باید اهل بیت شوی و این انحصاری نیست.اکنون آیت الله حسن زاده و امثالش را دریاب که فانی محض اند.به قول استاد فاطمی نیا:(ما هنوز دو سه کوچه تا کل راه داریم).همچنین درست حدس زدی که بنده همچون آیت الله خمینی از این همه غور در علوم رسمی پشیمانم چون حجاب اندر حجاب است.هر سحر بخشی از علوم وحیانی را در پرتو وحدت کسب می کنم که هیچند آنها در برابر اینها.و نیز دانشجو لقب طریقتی این فقیر است.در ج۲ ص۵۶۷ خاطرات مشروح کرده ام.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۴:۴۱ ب.ظ:

  ........ متخصصی وارد میدان شده باشد و اینقدر ساده با همه ارتباط برقرار کند .........

  ادبیات تکراری
  قبلا مثل همین را شنیدم

  دین و غرور دو واژه ای هستند که با هم جمع نمی شوند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  جیم.اصفهانی پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۴:۲۰ ق.ظ:

  سلام بر جناب دانشجو.از هر گروه یا فرقه ای هستی بهتر است کنار بکشی و بیش از این به موافقان و مخالفان فلسفه و عرفان حمله نکنی.اگر اشکالی داری مطرح کن تا رفقا در حد بضاعت پاسخ دهند.التماس دعا...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۳:۲۲ ب.ظ:

  ای کل
  دوستی دارم که خود را آرزوی آنچه علامه مجلسی در ذهن داشت می پندارد.
  او هم مثل شما همان حرف های تکراری پیشینیان را می گوید.
  او هم با ادبیات منافقانه صحبت می کند و هنوز در ۴۰۰ سال پیش زندگی می کند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۳:۲۵ ب.ظ:

  موش در لباس شیر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۴:۳۶ ب.ظ:

  ادبیات شما ادبیات تکراری است.
  اگر مثل شما رو ندیده بودم حرفتان را باور داشتم.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۰ ب.ظ:

  دقیقا همان هایی که یک روز آوینی ها را در صدا و سیما راه نمیدادند و امروز پشت مترسک آوینی قایم شده اند .....
  همان هایی که یک روز ملاصدرا را از شهر خود راندند و امروز همان ها صدرایی شده اند
  و همان هایی که امروز صدرایی اند و مخالفین صدرا را از خود میرانند و فردا همان ها طرفدار مخالفین صدرا میشوند و پشت اسم و رسم آنها قائم میشوند
  اصولا همین طور بوده
  اصولا دگماتیسم مکتبی است که در بین چهارپایان طرفدارانی بس دارد
  من اعتقاد راسخ دارم ( با پذیرش خطاهای کوچکی از رائفی پور و حسن عباسی که کاملا قابل اغماض است) من صد درصد اعتقاد راسخ دارم
  که بیست سال سی سال
  چهل سال بعد تازه میفهمند رائفی پور که بود و حسن عباسی چه میگفت .....

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 10. مجید

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  به هر حال متشکرم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 11. مجید

  on آذر ۲۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  خوش به حال هر کس که!!!

  هم از اونهایی که باهاشون مخالفن،،،، مطلب می گیرن.
  و
  هم از اونهایی که باهاشون موافقن،،، نکته و انتقاد !!!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ق.ظ:

  خوش به حال هر کس که!!!

  فهمیده نباید در به در دنبال مطلب یاشه و عمرشو با مطالب گمراهین تلف کنه.

  و فهمیده باید در خونه ی اهل بیت علیهم السلام رو برای طلب هدایت بزنه و بس!

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ:

  پس یعنی ریاضیات و فیزیک جدید رو که از اهل بیت درباره اون حدیثی نداریم باید...
  می دانم که نیت شما بد نیست
  اما
  افرادی که این چنین فکر می کنند جز خراب کردن اهل بیت (البته گام به گام)برای عام مردم ، کارشون ماحصل دیگه ای نداره

  چرا؟
  چون مثلا شما می خواهید یک سیستم بانکی رو صرف این که فقط کارشناس حدیث هستید مدیریت کنید
  بعد نمی تونید ( چون وسط کار متوجه می شید که باید ریاضی هم بلد باشید )
  این می شه که حسن نظر ها به اندیشه شما کم کم ، کم می شه.
  من یک محقق کامپیوتر هستم اما اونقدری که از علامه مطهری که جز اساتید حوزه علمیه بوده چیز یاد گرفتم از شخصیت های دانشگاهی نتونستم اینقدر مطلب بگیرم.

  البته حقیقت یکی است
  و من هم با شما موافقم هستم
  اما ادبیات گفتن باید لباسی نو به خود بپوشاند تا بتواند تاثیر گذار باشد
  همانطور که ایت الله مطهری وقتی از رابطه ایمان و علم می خواهد صحبت کند با یک رابطه فیزیکی این موضوع را مطرح می کند
  ...... ایمان جهت و علم سرعت ........

  یا علی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۶ ب.ظ:

  البته همیشه
  کسی که نیتش درسته خداوند عاقبتشون رو به خیر میکنه
  و جای نگرانی نیست
  همه اونهایی رو که فکر می کنن........ تمامی علوم رو اهل بیت (ع) گفته اند و چیز دیگری برای یادگرفتن نداریم ........ صمیمانه دوست دارم و برای آنها آرزوی موفقیت دارم چون که همه این عزیزان نیت های پاک و شخصیت های صالح دارند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ب.ظ:

  تمامی علوم از یک زبان برای فهمیدن استفاده می کنند
  بلواقع
  تمامی علوم به یکدیگر قابل ترجمه هستند
  نامه تمام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۱ ب.ظ:

  مجید آقا
  مطلبی که عرض کرده صریح روایاته و بحث ما علم از دیدگاه روایاته نه علم مصطلح امروز که مثال ریاضی و فیزیک میزنید.

  اگر حوصله ی دیدن روایات را دارید که خوب است اگر نه بد نیست نگاه دقیقی به زیارت جامعه ی کبیره بیندازید، خواهید دید مطلبی که عرض کردم در این زیارت معتبر و با مضامین عالیه به وضوح قابل فهم است.

  مثلا در همان روزها شیعیان معمولا در مورد این که اسبشان را چه طور غذا بدهند یا درخانشان را چگونه پرورش دهند سوال نمی کردند.این ها مصداق حرف شماست که ریاضی و فیزیک را مثال می زنید.
  بحث این است که حرف های مخالفین پیرامون حقیقت عالم و مطالبی که خداوند عالم در سینه ی اولیای خودش قرار داده است نیز باید مورد مراجعه و استفاده باشد؟؟!!

  جواب این سوال را در روایات به وضوح میتوان دید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۰۵ ب.ظ:

  خواهش می کنم بیشتر توضیح بدهید
  علم از دیدگاه روایاته
  با
  علم مصطلح امروز چه فرقی دارد؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۱۲ ب.ظ:

  یعنی ریاضیات نمی تونه از توحید حرف بزنه؟
  منظورتون اینه؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۱۷ ب.ظ:

  البته عمل و نتیجه عینی بالاتر از مناقشات علمی (البته علوم انسانی) است این رو قبول دارید؟

  مثلا اگر کسی مورد شفاعت حضرت علی بن موسی الرضا واقع شد در همین دنیا
  با اون کسی که
  از شفاعت فقط حرف می زنه بین زمین تا آسمون فاصلس.
  تمام.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۳:۱۴ ب.ظ:

  در تعریف علم ارجاعتون میدم به کتاب شریف کافی کتاب فضل علم، باب صفه العلم و فضله و فضل العلما، روایت اول.
  اما تفاوت این دوعلم:
  نکته ی زیبا در این است که علم مورد نظر خداوند و اولیایش علم مطلق است و مو لای درز آن نمی رود. مطلبی که ائمه ی ما می گویند با در نظر گرفتن تمامی ابعاد عالم هستی است و منشا در علمی دارد که خالق هستی آن را به عنوان موهبتی بزرگ به آنها داده است و با هزاران دلیل ما را برای کسب این علم به آن ها ارجاع داده است.

  اما علم مصطلح امروز علم، در واقع علم نیست بلکه گمانه زنی است مثلا ابتدا نیوتن مطلبی پیرامون جاذبه ی جرمی می گوید که مفید هم واقع می شود. بعد انیشتن تئوری نسبیت را بیان می کند و معلوم می شود مطالب نیوتون همه جا صدق نیست. بعد از آن هم تئوری M مطرح میشود و نظرات انیشتن را خدشه می کند و روشن است که این سیر تا قیامت هم طی شود نمی تواند به علم مطلق برسد.

  به قول پوپر دانشمند پزرگ غربی علوم امروز در واقع علم نیستند بلکه (افسانه های مفید) هستند که بشر توانسته با آنها ماشین و هواپیما و ... بسازد. او مثال قو را می زند و می گوید شما هزار قوی سفید دیدید و گفتید قو سفید است. اما از کجا معلوم قوی ۱۰۰۱ام سیاه نباشد. ( این مثال واقعیت هم دارد).

  حال در چنین شرایطی خداوند متعال علوم مطلق خود را از طریق اولیای خود به ما رسانده است. آیا با کدام عقل جور در می آید که ما این منبع گرانسنگ را در عرض دیگر علوم(گمانه زنی ها) قرار دهیم.

  کاش این دومطلب کلمه ی علم معروف نمی شدند تا این سوئ تفاهم ایجاد نشود و بعضی که با ادبیات روایات آشنایی ندارند روایات فضل علم را به این گمانه زنی ها ارتباط نمی دادند.

  از توجهون به مطالبم ممنون.

  آمده ی تبادل نظر بیشتر هستم مجید آقای عزیز و دیگران

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۴:۳۷ ب.ظ:

  با سلام خدمت آقای محمد
  خوشحالم که دنبال حقیقت هستید
  تمامی علوم به این شکل که شما می گویید نیست.
  ...............................
  متاسفانه این تفکری است که در میان عده ای زیاد از متکلمان و فلاسفه ما دیده می شود چون که به علوم فنی و ریاضی آشنا نیستند.
  ................................
  یه نظریه و تئوری داریم
  یه اصل داریم
  در نظریه پردازی حرف شما صحیح است
  اما در اصول نه.
  مثلا اگر ستون های یک پل محاسبه شود تا x کیلوگرم بتونند بار تحمل کنند اگر به اندازه ۱گرم اضافه کردید پل می ریزد.
  که اندازه تحمل این پل فقط با محاسبات دقیق ریاضی امکان پذیر است.
  اما
  یه وقت
  شما از نظریه پردازی های زمین شناسی می گید من هم با شما هم عقیده هستم.
  ......................................
  البته من در نخستین کنگره بین المللی علوم انسانی حضور داشتم آیت الله لاریجانی محکم و قوی از رابطه بین علوم و تحقیق در این حیطه دفاع کردند اما اگر کسی به شکل تحقیق وارد شد وارد دنیای جدیدی از علوم خواهد شد که
  متاسفانه
  غرب از لحاظ ایدئولوژیکی با این مساله مشکل دارد
  و وارد نمی شود
  و در کشور ما
  طرح این مباحث را خطرناک می دانند.
  اگر خواستید مثالهایی رو می تونم براتون بزنم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۸:۰۱ ب.ظ:

  سلام مجدد خدمت آقا مجید
  ۱- اگر پل رو ساختید ولی به دعای نه یک حجت خدا، بلکه به دعای یکی از محبین آنها با ۱۰۰ برابر آن نیروی طراحی شده هم آن پل فرو نریخت چه می گویید؟ این مطلب را در علوم متافیزیک غربی ها هم با آن مواجه میشوند. و غالبا توجیهات غیر الهی برای آن می آورند.

  همانطور که گفتم طبق نظر خود علمای غربی تقریبا چیزی به نام اصل که قطعا تغییر نکند و خدشه نشود وجود ندارد! 

  ۲- ابراز تاسف کردید از اینکه این اعتقاد در بین عده ای وجود دارد و این افراد به علوم فنی آشنا نیستند . غیر از بحث منطقی که با شما کردم و اگر دقت بفرمایید مطلبم خدشه پذیر نیست بد نیست عرض کنم خودم چندان نا آشنا با علوم فنی نیستم و دانشجوی ارشد عمران در یکی از دانشگاههای معتبر هستم.

  به هر حال از امیدوارم پاسخ سوالتان در رابطه با فرق علم مصطلح امروز و علم الهی را داده باشم و توانسته باشم منظورم را برسانم.

  یاعلی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۶:۵۹ ق.ظ:

  .......و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شیء قدرا......

  .....راستی که خدا برای هر چیزی قدر و اندازه ای معین کرده است.....

  دوست عزیز صحبت هایی که گفتید هیچ مشکلی نداشت .
  من هم قبول دارم
  اما به موضوع ما ربطی نداره.
  یا حق

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۴:۴۵ ب.ظ:

  تمامی علوم به شکل زیبا و عجیبی نشانی از حق می دهند.
  مقاله ای که ان شا ء الله برای دومین کنگره علوم انسانی خواهم فرستاد با عنوان
  ......وحدت و وجود نه وحدت وجود...........
  است.
  اگه خواستید می تونم براتون بفرستم البته وقتی که کاملا تکمیل شد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 12. محمد

  on آذر ۲۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  در حرفهای رائفی پور انحراف بسیار است .بعضی این را به پای اطلاعات ناقص او می گذارندو بعضی او را مغرض می دانند،ایشان از ساختار بسیج هم کنار گذاشته شده اندو جاداردبیشتر مراقب گسترش افکار انحرافی توسط رائفی پور باشیم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 13. خودم

  on آذر ۲۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام
  واقعا که....
  پس مباحث عقلی که برگرفته از فلسفه است و در اصول فقه خود بکار می برید هم جز اینها است.
  جالب است همان علامه حلی بیانات عقلی را در فقه بکار برد و دقتهای عقلی بکار برد اما در انجا این حرف ها نیست.
  برای شما متاسفم که هنوز از فلسفه هیچ نمی فهمید
  مقام ممعظم رهبری رو هم قبول ندارید که ایشان این همه به فلسفه اهمیت دادند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ آذر ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۶:۵۵ ب.ظ:

  چقدر باید گفت فلسفه مساوی عقلانیت نیست انگار باید هرکی جدید میاد دوباره باید بش گفت خودشون مطالعه وتحقیق نمی کنندجای عقل اینجاست

  http://www.borhannews.com/news/?p=1418

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۴:۰۵ ق.ظ:

  مقام معظم رهبری به کلام هم اهمیت می دهند :
  http://www.borhannews.com/news/?p=99
  به کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی هم اهمیت می دهند .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 14. دانشجو

  on آذر ۲۶, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  در مباحث بررسی(فی)و (حکمت لقمان)جناب آدمین هیچ جواب قانع کننده ای نداد و دوستانش هم شروع به هتاکی کردند.اما در این بحث جدید سخنمان بر سر تخصص است.جناب آدمین اگر بنده بخواهم کلام تدریس کنم یا نقد کنم نیاز به تخصص دارم یا نه؟پاسخ بدهی بدجور در مدار استدلال زمینت می زنم.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ آذر ۲۶ام, ۱۳۹۱ ۸:۲۲ ب.ظ:

  بنده کاملا بحث شما را پیگیری می کردم آقای ادمین بسیار منطقی وبرهانی بر اساس روایات پاسخ داد ولی فکر کنم اصلا شما جوابها را نخواندی؟!! قشنگ پاسخ مطالعه کن بعد ادعا کن

  http://www.borhannews.com/news/?p=2113#comment-4983

  خوب حالا اگر خوندی جواب آدمین را تقریر مختصر بفرمایید ببینیم ادعا می کنی یا واقعا اشکال از پاسخ آدمینه

  اگر ردی دارید با دلیل بیان کنید

  این هم پاسخ بنده در باره لقمان بی خودی خودتو تحویل نگی باد می کنی

  http://www.borhannews.com/news/?p=2113#comment-5090

  لطفا اگر خواندی تقریر جواب واگر ردیه دارید بیان کنید
  در ضمن مصادیق هتاکی را با افرادش که گفتید دوستان نام ببرید والا دروغگو هستی.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۴:۱۲ ق.ظ:

  اگر شما به دلیل متصل نبودن به عالم ملکوت و نداشتن عقلی فعال اشتباهات پاسخ آدم را نفهمیده ای حقیر در فرصتی مناسب در همان جا به طرح بحث خواهم پرداخت.فعلا در این مقام تفکر نومده و پاسخ بده.در ضمن در مراحل بعدی وارد مباحث تخصصی فلسفی نیز خواهیم شد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۱ ۵:۲۳ ب.ظ:

  شما ادبیات صحبت کردنتون مشکل داره
  چون ادبیات فکر کردنتون مشکل داره

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 15. محسن

  on آذر ۲۶, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بنده کلا با کسانی که در برخورد با دیگران تابع روش شوتیسم هستند مشکل دارم . شوتیسم یعنی اینکه در برخورد با اندیشه هایی که موافق طبع ما نیست زرتی برچسب بچسبانیم . اینکه بگوییم رائفی منحرف است و ... توسل به روش شوتیسم است . ادمین محترم بسیار عقلانی جواب ایشان را داده است و راه درست همینست . ضمنا خود رائفی پور هم که لفظ فتنه را در مورد حوزه علمیه بکار برده شوت تشریف داشته و پیرو شوتیسم هستند . اگر ایشان ادعای محقق بودن دارد و مرد میدان است بیاید و با متکلمین احتجاج کند ببینیم چند مرده حلاج است . تا وقتی یاد نگیریم دست از برچسب زدن ( فتنه گر و منحرف و...) برداریم و به تفاوت آراء احترام بگذاریم روزگارمان بهبود پیدا نخواهد کرد. لطفا بیایید به اراء هم احترام بگذاریم چه علامه میلانی ( حفظهم الله ) باشد چه رائفی پور چه صمدی املی و .....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 16. محمد

  on آذر ۲۷, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  برای اینکه از جزییات کنارگذاشته شدن رائفی پور از بسیج آگاه شوید می توانید با این ایمیل
  tahlil.bso@gmail.com
  جناب آقای داوود گودرزی مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی در ارتباط باشید
  درمورد رائفی پورهم باید بدانید این شخص اصلا حاضر به مناظره نمیشود من در سوالی از ایشان پرسیدم که چرا حاضر به مناظره نیستید که جواب دادند من خودم را فقط در محیط دانشگاهی ملزم به پاسخگویی میدانم که اصلا قانع کننده نبود فن بیان ایشان بسیار عالی است ولی به نظر می آید خودشان از مفاهیمی که بیان می کنند بهره ای نبرده اند دلیلش هم این همه اشتباهاتی است که ادمین اینجا آن را بیان فرموده...
  حال سوال من این است چه لزومی دارد مفاهیمی را که خودمان درست نمیفهمیم بیان کنیم واین با عمل برای رضای الهی در تناقض است اگر خوشبینانه نگاه کنیم رائفی پور به دنبال شهرت است واگر بدبینانه نگاه کنیم میشود اورا مغرض درنظرگرفت ودراینصورت نظر جالب جناب ایغورلوهم قابل تامل می شود
  اگر جناب ایغورلو لینک سی دی ضمیمه که در نظرشان مطرح نموده اند را هم بدهند ممنون میشوم
  یاعلی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 17. حسین

  on آذر ۲۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید.....اما بعد وقتی علمای واقعی اسلام کسانی که واقعا باسوادند نه ظاهرا تبلیغی ندارند جوجه های بی سوادی مثل این بچه که تمام حرفش همین مسائل به اصطلاح صهیونیسم پژوهیه میشه متفکر؟؟؟؟؟ تمام این مبحث را در ۳ ماه میشه به اخر رسوندیا مثلااون اقای به اصطلاح متفکر دیگه که درهمه مسائل بحثاش پخش میشه همش تکرار مکررات ساده با کلمات جدید اگه جرات داره بیاد مناظره کنه خیلی از حرفهاش باطله یک عده بی سواد طلبه ودانشجو فکر میکنند چغندر آباد هم شهریه در این زمان اوضاع از این بهتر نمیشود علم فقط در قران وروایات اهل البیت علیهم افضل الصلوه والسلام است

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  خاک ره پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۳ ق.ظ:

  سلام حسین آقا خیلی ناراحت نشو همه عصبانیتت را بگذار در وقت ظهور قائم آل محمد و در رکاب ایشان بر سر این آقایان، رو در رو خالی کن.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 18. محمد

  on آذر ۲۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  نه مجید را میشناسم و نه دانشجو ونه هیچ کس دیگر را....
  ولی آقا مجید لطفا این همه چرندیات اینجا ننویس...شما زندگی نداری مگر...
  خدا شاهد است که نظراتتان حالم رابه هم می زند...ابوبکر هم مدعی بود من عمری با پیامبر بوده ام و گمراه نمی شوم...۱۵ سال خواندی که خواندی....چه تضمینی می شود بر عدم گمراهی شما لطفا کمتر نظر بده تا فضای استدلالی مباحثه به هم نریزد ...حاضر باش حقیقت را بپذیری...مجادله که راه به جایی ندارد...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ آذر ۳۰ام, ۱۳۹۱ ۹:۳۰ ب.ظ:

  می بینی دوست عزیز دیدگاه های مخالفت رو نمی تونی بشنفی !
  چون شما همه چیز رو گل و بلبل می خواهید.
  فکر کنم گل و بلبلی هم پول در می یارید.
  خیلی زود جا زدید.
  همه طرفداران اهل بیت این جور تربیت نسل می کنند ؟؟؟
  من فقط یک هفته مریض بودم و در خانه بودم و یکه هفته مهمان شما بودم همین .
  و فقط یک برنامه نویس کامپیوتر هستم .
  ........................................................
  دیگه نظر نمی دهم.
  تو همون مطالب علامه ها و اساتید تون غوطه ور بشید
  فکرهم کنید که علم دارید یاد میگیرید
  بقیه علوم را هم گمانه زنی بپندارید.
  ................................
  وقتی که از نظر شما علم گمانه زنی است
  مطمئنا باید هم علم غیر از علم خودتان را چرندیات بپنداری.
  ..........................................................
  از آقای دانشجو هم معذرت می خواهم.

  از ادمین به خاطر نشر مطالبی که توسایتشون گذاشتن ممنونم.

  یا حق

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد خیری پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۴۲ ب.ظ:

  آقا مجید در این سایت چند نفر با نام محمد نظر میدهند.

  به نظر میرسد همه را با هم یکی گرفته اید و خلطی در مباحثتان رخ داده باشد

  بنده همان محمدی هستم که در رابطه با علم مصطلح امروز و تعریف علم در پاسخ به "خوش به حال کسی که ...." با هم گفنگو کردیم و این آقا محمدی که اینجا نظر گذاشته اند شخص دیگری است که من موضعشان را نمی دانم و تایید و ردی بر ایشان ندارم.

  اما در گفتگویی که با هم داشتیم گفتید مطالب من را قبول دارید ولی در اینجا بحث علم و گمانه زنی را به سخره گرفته اید؟!!!

   لطفا دقت بفرمایید که بالاخره چه دیدگاهی در رابطه با علوم دارید؟
  جمع نمی شود هم با من موافق باشید هم این نظرات را بدهید!

  یاعلی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ دی ۲ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۳ ب.ظ:

  من مطلق حرف شما رو تایید نکردم.
  وقتی علم گمانه زنی باشد
  مسلما علما هم گمانه زنان جامعه خواهند بود.
  اون وقت می شه که
  ارزش یه عالم تو جامعه از
  یه
  بقال کمتر می شه. ( که متاسفانه شده )
  ساختار علم اساسا یک ساختار توحیدی است.
  متاسفانه غرب با این موضوع مشکل ایدئولوژیکی دارد
  و در ایران عزیزانی مثل شما با این مساله مشکل دارند.
  این عرصه ، عرصه وسیعی است
  البته من دانشمندان زیادی رو می شناسم که کافر هستند.
  منظورم این است
  تا به ساختار علوم نرسیم به نتیجه نمی رسیم و صرف عالم بودن چیزی رو ثابت نمی کنه ...
  سرتون رو درد نمی یارم
  برای من این موضوع ثابت شده است فقط گفتم شاید شما علاقمندید...
  ان شا الله زمانی نرسه که دیگه برای فهمیدن دیر شده باشه ( اول از همه خودم رو می گم )

  به هر حال من از شما معذرت می خوام.
  شرمنده.
  کوچیک شما مجید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  خاک ره پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۳ ق.ظ:

  سلام بچه این که بزنی تو حال یک نفر و بگی خوندی که خوندی کمتر نظر بده " استدلال" است که به این مجید بنده خدا میگی در فضایی که اصلاً استدلال محکمی وجود ندارد و همه دارند حرفهای خودشونو می زنند که برگرفته از فکر یک آدم محدود به زمان مثلاً ۵۰ یا ۷۰ و یا حداکثر ۱۰۰ سال است با همه ضعف ها و جهل ها و تخمینها و شاید ها و غیره این که نشد بحث مستدل زیرا که:(وَمَثلُ کَلِمَهٍ خَبِیثَهٍ کَشَجَرَهٍ خَبِیثَهٍ اجْتُثَّتْ مِن فَوْقِ الأَرْضِ مَا لَهَا مِن قَرَارٍ.)
  و مثل سخنى ناپاک چون درختى ناپاک است که از روى زمین کنده شده و قرارى ندارد (ابراهیم۲۶)

  فقط امام معصوم است که حجت است و می شود به او استناد کرد و تازه باید بدانی که فرق است بین احادیثی از امامان معصوم که در باره دنیا و چگونگی زندگی در آن بیان نموده اند و احادیثی که در باره خلقت وجود مقدس خودشان فرموده اند که مطلب خود امام است نه احادیث او یعنی شناخت امام معصوم علیه السلام به نورانیت هدف خداوند است از خلقت ما.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 19. ایغورلو

  on آذر ۲۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  برای دستیابی به سخنان رائفی پور در که در متن نظر آمده میتوانید در گوگل سخنرانیشان درمورد تناسخ را جستجو کنید واما منحرف بودن رائفی پور که این مسئله امروز برای خیلی ها روشن شده با بعضی ها که من حرف زده ام او را در این حد نمیبینند که بخواهند با او به مخالفت بپردازند که حدس میزنم نیتشان دامن نزدن به موضوع باشد

  بعضی ها هم به قسمت مفید مباحث او نگاه میکنند و ترجیح میدهند خوشبینانه از کنار موضوع بگذرند...در کتاب غیبت نعمانی روایتی مبنی بر مفید واقع شدن جریان سفیانی در نهایت برای مسلمین را از این باب که خوب هارا زودتر به فکر خالص شدن و بدها را زود تر به خلود جهنم نزدیک میکند که بسیار قابل تامل است .....
  ماعلیک الا البلاغ...
  علیکم انفسکم ...
  به خدا قسم که برای ره یافتگان اوضاع چون روز روشن است...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۶ ب.ظ:

  آن کسانی که میگویند رائفی پور در حدی نیست که با او بحث کنند
  همان هایی هستند که سروش را در حدی نمیدیدند که با او بحث کنند
  و الان نصف جوانان ما عقایدشان عقاید سروش است و همین ها باید بیایند جواب بدهند
  البته بگویم
  مناظره و بحث دو تا چیز میخواهد
  یکی علم که این ها معمولا ندارند
  یکی هم شجاعت و جگر که در ادبیات لاتی ما بهش میگیم ...باشه بعدا یه روز میگم
  آره کسانیکه ...ندارند میگویند
  مثلا فرض کن دعوات شده با یه نفر وسط خیابون
  هی بگی من عددی نمیبنم که بزنمش
  بقیه نمیگن تو عددی ندیدیش بلکه میگن تو ترسیدی
  جرات نداشتی
  شجاعتش رو نداشتی
  ...نداشته ای

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۱:۵۳ ب.ظ:

  آقای نوروزی وقتی سروش صدای این حرف سروش در اومد که گفت الفاظ قرآن وحیانی نیست، و مقاهیم آن وحیانی بوده و الخ

  از آیت الله بهجت سوال شد در مورد او ایشان و دیگران او را مرتد دانسته و علمای بسیاری او را برای مناظره دعوت کردند با خبران صدق سخن من را می دانند و می دانند اون زمان چه کسی ..... نداشت!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۲:۳۲ ب.ظ:

  خداوند سروش را هدایت کنه که مایه ننگ فلاسفه است.
  باز تنها کسانی که در برابر این منحرف ایستادند علامه جوادی آملی و آیت الله سبحانی و سایر حکمای متاله بودند.اما مخالفین....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۳:۴۵ ب.ظ:

  مخالفین ریشه ای برخورد می کنند نه سطحی بلکه اصل فلسفه ومبانی را نقد می کنند که شامل همه فلاسفه از جمله آقای سروش می شود

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۹:۰۰ ب.ظ:

  ما که در عصر حاضر از شما کار مثبت و دفاعی از کیان توحید و معاد در مقابل اجانب ندیدیم.
  سراغ دارید بگید.
  همین سروش در مناظره قورتتون می داد.
  فقط جوادی و سبحانی از پس اینا برمی آیند.
  شما همون به درد مناظره شیعه و سنی می خورید.بیشتر از اون ظرفیت ندارید.
  اگر کم نمی آوردید تو این سی سال ۴تا مناظره با توده ای ها و ضددینها می کردید.
  و به جای جوادی و سبحانی و مطهری و مصباح فلانی و فلانی مناظره و رفع شبهه می کردند.
  شما همین شبهات را پاسخ بدید ریشه پیشکش.
  رو که نیست!!

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۱ ۳:۵۸ ق.ظ:

  شما چهارتا شبه را که سروش گفتن وفلاسفه با مبانی فلسفی(نه کلامی)رد کردند را فقط نام ببرید؟

  والا صرفا ادعایی مانند بقیه ادعاهای شماست

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۰۸ ب.ظ:

  آخه برادر من
  به مناظره دعوت کردن چه خاصیتی داره ؟
  وقتی کسی به مناظره دعوت میشه و او نمیره
  نهایت اثری که داره اینه که مقداری از ابهت و شان و شخصیت اون آدم کم میشه همین اما این به آن معنی نیست که حرف هاش نقد شده من میگم باید حرف هاش نقد میشد نقد حرف هاش گفته میشد ما که نشنیدیم البته مقاله هم نوشتند زیاد
  اما مقاله که نشد کار
  بیا برو بشین ببین چقدر سخنرانی داره سروش من همه اش رو دارم حدود دویست تا سخنرانی داره دویست ساعت حرف رو نمیشه با مناظره و دعوت به مناظره برد زیر سوال

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 20. حسین

  on آذر ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید….........یک شبهه همانطوریکه تاابد اشیا باخداوند هستند از ازل هم بوده باشند چه اشکالی داردجواب ابد یعنی حرکت بسوی بی نهایتی که هیچ گاه متحقق نمیشود چرا که تحقق خارجی بی نهایت ابدی یعنی محدودیت زمان درجایی واین انکار بی نهایتی ابد است ولی ازل یعنی بی نهایت محقق شده وگذر از بی نهایت درحالی که بی نهایت هیچ گاه تحقق پیدا نمی کند وتحقق ان انکار وجود بی نهایت است وگذشتن از بی نهایت که به معنای ازل است انکار ازل است چرا که بی نهایت تمام نمیشود تا درزمان حال ازان بگذرید وبه ابد برویدلذا فرق معنای ازل به تفسیر اقایان فلاسفه با ابدفرق بی نهایت وحرکت بسوی بینهایت است فکر کن تابفهمی لذا شی ابدی بی نهایت زمان بی نهایت نهایت ندارد بلکه بسوی بی نهایت حرکت میکند وهیچ گاه بی نهایت محقق نمیشود ولی ازلی به تفسیرانها زمان بی نهایت تمام شده

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 21. صادق صداقت

  on آذر ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام بر همه.دوستان عزیزم شما به جای نقد رائفی پور که لیسانس حسابداریه و دو تا جمله بر ضد شما پرونده بیایید به وکیلی پاسخ بدید که چند تا نامه در پاسخ به نصیری بیچاره منتشر کرده و ول کن ماجرا هم نیست.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 22. فاین تذهبون

  on آذر ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  تطبیق آقای رائفی درست باشه یا نباشه از زمانی که شما برهانیها و ابن عربی نیوزها شروع کردید با هر ادبیاتی به خراب کردن عرفایی که نزد مردم، صحیح با غلط، به عنوان یک فرد اسلام شناس شناخته می‌شوند، بازار تف ولعن به آنها حتی در تاکسی ها و بقالی ها شروع شده. از اول تاریخ غیبت بلکه قبل از آن این بحث‌ها بوده ولی هیچ‌گاه به مجالس زنانه کشیده نشده بود. به قول آقای رائفی هر اتفاقی بیفتد گردن امثال شماست. مرگ به من و شما بسیار نزدیک‌تر از پندار ماست و العاقبه للمتقین.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  mohammad پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۸:۴۰ ب.ظ:

  عرفایی مثل حلاج که مورد لعن امام زمان هستش را فقط حمقا قبول دارند .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 23. خورسند

  on آذر ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  هرچند مطلب شما درمورد رائفی پور بجاست ولی ایشان بیش از تصور شما ایراد دارند....خوب بود بیشتر مباحث او را نقد میکردید....ولی من با تاختن به هر کسی مثلا علامه مصباح بسیار مخالفم...من و شما در حد علامه مصباح که عقبه فکری جمهوری اسلامی هستند نیستیم وشاید گاهی اوقات دلایل حرفهایشان را به درستی درک نکنیم...نباید هرجا مطلبی دیدیم که با منطق ما سازگار نبود سریع به ایراد گرفتن و مقاله نوشتن بپردازیم....با تشکر ویژه از مطلبتان درمورد رائفی پور ونیز تشکر از عبدالله ایغورلو به خاطر نظر جالبشان از نویسنده درخواست میکنم بیشتر به انحرافات و دروغهایی که در حرفهای رائفی پور وجود دارد بپردازد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  من پاسخ در تاريخ دی ۱ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ:

  من هم با خورسند موافقم ما جوانان نیاز به روشنگری بیشتر از این حد داریم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 24. حمیدازمشهد

  on آذر ۳۰, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  زنده باد جناب حضرت علامه ذوالفنون استاداکبرحسن حسن زاده آملی روحی فداه وآیت الله جوادی آملی روحی فداه خداوند مارو بااینها محشور فرماید

  ولوکره الکافرون

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 25. حسین

  on آذر ۳۰, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید…………امابعد{عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص‏ إِذَا رَأَیْتُمْ أَهْلَ الرَّیْبِ وَ الْبِدَعِ مِنْ بَعْدِی فَأَظْهِرُوا الْبَرَاءَهَ مِنْهُمْ وَ أَکْثِرُوا مِنْ سَبِّهِمْ وَ الْقَوْلَ فِیهِمْ وَ الْوَقِیعَهَ وَ بَاهِتُوهُمْ‏ کَیْلَا یَطْمَعُوا فِی الْفَسَادِ فِی الْإِسْلَامِ وَ یَحْذَرَهُمُ النَّاسُ وَ لَا یَتَعَلَّمُوا مِنْ بِدَعِهِمْ یَکْتُبِ اللَّهُ لَکُمْ بِذَلِکَ الْحَسَنَاتِ وَ یَرْفَعْ لَکُمْ بِهِ الدَّرَجَاتِ فِی الْآخِرَهِ.کافی جلد ۴ص۱۲۳}اگر عربی بلدید این حدیث این کافی شریف این هم قول امام صادق علیه افضل الصلوه والسلام گویا گمان کرده اید شوخی شماراافریده اند بیایند عده ای به اسم عرفان وفلسفه بنیان دین که همان توحید است راباافکار پوسیده گندیده عقب افتاده وارداتی ضد دین خود به بازی بگیرند باز ما تماشا کنیم احیانا تشویق وعناوین کذایی هم به ایشان بدهیم که بله عرفا سالکین .....اگر عالمی امروز ساکت باشد مسول است دربرابر حساب خداوند دراخرت والسلام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 26. جیم.اصفهانی

  on دی ۱, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام علیکم.حضرت استاد نصیری دیروز مهمان ما اصفهانی ها بودند و سخنرانی بسیار تأثیر گذاری داشتند.جناب آدمین اگر امکان داشت،منتشر فرمایید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 27. خدامراد

  on دی ۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام.راست میگه این همشهری.سخنرانی استاد نصیری در اصفهان را لطفا منتشر کنید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 28. حسین

  on دی ۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید…………حمید اقاتوکه کسی نیستی ولی به استاد ذوالفنونتان بگویید بیاد یایک کسی رابفرسته این سوالات شیرهای بیشه معارف اهل البیت علیهم الصلوه والسلام راجواب بده مثل روبهان از مناظره فرار نکنیدامثال آیت الله میلانی حفظه الله تعالی که برای مناظره بااکابر شما سرودست میشکنه کجایند ؟؟؟؟؟؟؟؟ فانتظروا انی معکم من المنتظرین

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 29. eli

  on دی ۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  کلا این شخص در مورد هیچ چیز به صورت کامل اطلاع نداره و نظر پرانی می کنه این مشکل شاید فقط در این جور مسائل که مشهوده قابل اثبات باشه و الا کلا ایشون نه سوائ کافی برای این کرسی ها و نه جنبه کافی را دارند که تا ۴ تا دانشجو دورشو میگیرن دو دستی فریاد بزنه اگه نظر من رو می خواین من می گم جفتش فتنس اخه این ادم وقتی ۳۰۰ جلسه در ۹ ماه سخنرانی داره چه جوری وقت میکنه یک کتاب بخونه که تو این همه زمینه اظهار فضل میکنه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 30. حمیدازمشهد

  on دی ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  حسین آقا بروبه اون کسانی که اسم استاد گذاشتی روش بگو واقعا بهشون بگو بگونمیخواددنبال مناظره با این بزرگواران باشن برن بشینن یک کتاب سنگین علمی بنویسن مگه حضرت آقا بیکاره بیاد بااین عمامه به سرها صحبت کنه سوالهای اینها روعمه منم بلدجواب بده برو ببین این استادان شما چندتا اثرعلمی دارن به قول حاج ملاهادی سبزواری فهمیدن سخنان بزرگان هنره نه ردکردنشان امثال ملاصدرا ابن عربی مولانا حافظ وغیره
  نیازی به معرفی ندارن برو بشین یکم باخودت فکرکن اینقدراین آقایانو بزرگشون نکن تووامثال تو فکرمیکنین حرفهای نصیری و میلانی درسته چون هرکی ازراه برسه حرفهای اینارو میفهمه ولی حرفهای صدرالمتالهین آقای جوادی وامثالهم باید یک مدتی درس خوندچون این درسه سخته هیچکس دنبالش نمیره بعد میگن اصلا اینها باطل حرفهای نصیری میلانی خوبه ما اینهارو میخوایم اینها وقتی حرف که میزنن بی بی مونم حرفهاشون ومیفهمه البته این صحبتهای من دلیلی بربه حق بودن این بزرگان نیست این گوشه ای ازمقدمه ورود به شناخت این بزرگان دین فقط نگو که فلانی رفته این حرفها رویادگرفته دیده مخالف دینه که بهت میگم ازاین آدمها خیلی کم هستن واونهایم درست متوجه نشدن آخه یکم برووقت بزار

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۳ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۷ ب.ظ:

  اگر توانایی بحث داری یکی از اشکالات برادر حسین پاسخ بگو ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 31. حمیدازمشهد

  on دی ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  با سلام
  من تا اونجا که ازشاگردان حضرت آقا آشنا هستم اسم شمارو نشنیدم
  میشه یه بیوگرافی ازخودتون بدین

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 32. حسین

  on دی ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید…………سلام علیکم حمیدآقا

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 33. پیمان

  on دی ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  استاد رائفی یه دانشمند بزرگه که الحق خیلی از جوونها روهم به حقایق آگاه کرده ودر پاکی و کمال ایشون هم هیچ شکی نیست منتها امثال شما با این مخالفت ها میخواید که خودتون رو بزرگ جلوه بدید ولی بدونید که ارزشش رونداره.
  مثلآ با گیر دادن به ایشون چی رو میخواید ثابت کنید؟ اگه واقعآ ادعایی دارید شما هم برید مطالعه کنید و شما نظرات درست رو بدید و مردم رو آگاه کنید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 34. حمیدرضا

  on دی ۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام
  بنده به مقامات علمی آقای رائفی پور معترفم حتی در مواقعی ایشان را پدر علم ضد ماسونی و شیطان پرستی در ایران می دانم.اما خب بعضا اشتباهات عقیدتی که ناشی از مطالعات کم و بعضا شخصیت گرایی بوده را هم باید مورد نقد قرار داد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 35. ......

  on دی ۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  شما وقتی میگید علامه حلی یا کسان دیگر مثل اینکه از امام زمان صحبت میکنید از کجا معلوم تمام نظرات او درست و صحیح باشه؟ از کجا معلوم نظرات آقای جوادی درست و صحیح نباشه؟ از کجا معلوم برداشت شما و امثال شما از روایات صحیح باشه؟ و برداشت امثال علامه طباطبایی ها صحیح نباشه؟ البته شما که یک مشت ریزه خور هستید/ به اون روئساتون بگین از پشت پرده بیان بیرون؟ اون اطرافیان وحید و صافی اون هایی که چون هیچ جایگاه مردمی در نزد مردم ندارند نه خودشون نه مراجعشون/ ومیخوان بقیه رو خراب کنند/ شما میسوزد چرا پای علما رو وسط میارید /شما که هرکدوم تو بیتتون ده تا جاسوس داره جاسوسی میکنه؟ برید عاقبت شریعتمداری رو بخونید/ بالاخره وحید و صافی هم میمیرن بعد میخواهیدد چیکار کنید؟/ باز یه شبه مرجع بسازید مثل صافی یا وحید که منبری مشهد بود شد آیتااله/

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ دی ۴ام, ۱۳۹۱ ۹:۴۳ ب.ظ:

  باسلام خدمت کاربرگرامی

  ۱-اتفاقا نظر ماهم این است که در اصول اعتقادی مانند توحیدنباید تابع افرادبود نباید تابع ارسطو،سقراط، ابن سینا،ملاصدرا،شهید مطهری،مرحوم طباطبایی و... بود اقایان اینها را معلم خود می دانند واستاد وشاگردی را از اساس کارهای خود می دانند
  ۲-حال اگر کسی اندیشه ای را برگزید ومبنایی را اتخاذ کرد بررسی اینکه این فرد با این مبانی آیا کافر است یا نه که در بحث نجاسات فقه بحث می شود مثلا کسی معتقد به قدم عالم است این شخص از لحاظ نجس وپاکی چه حکمی دارد در باب نجاسات فقه بحث می شود که این را مراجع وفقهای جامع الشرایط باید تشخیص بدهند نه هر کسی مگر اینکه شما مرجعیت را قبول نداشته باشید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۰۷ ق.ظ:

  بچه جان احتمال فیلسوف بودن حلی بیشتر از متکلم بودن اوست.
  اثبات خواستید می کنم.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۱۹ ب.ظ:

  فعلا برو جواب های مارو در مورد هشام بن حکم بده ... تو نمی خواد اثبات کنی ! البته منظورم کپی پست کردنه ! اون پایان نامه کارشناسی ارشد یک نفر رو که ادعا کرده علامه حلی فیلسوف بوده نه متکلم ما نقد کردیم .... البته بعید می دونم طلبه های (بطله های ) پایه ۱ این مسائل رو بفهمند !

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۷:۰۸ ق.ظ:

  پسرجان
  اولا مثل اینکه شما مورد اتهام واقع شدید حالا من جواب بدم؟؟؟
  ثانیا یاسین را یکبار مخونند تو گوش فلانی!!
  ثالثا خوب پایان نامه کارشناسی ارشد بوده که بوده اصلا نویسنده اش بی سواد بوده فعلا که عین فلانی تو چیز گیر کردید وگرنه پاسخ می دادید.
  رابعا جواب دادم نرسید تقصیر من نیست.

  (جناب آدمین لطفا پخش کن)

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  خردگرا پاسخ در تاريخ بهمن ۱ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۲ ب.ظ:

  یعنی چی ؟ یعنی من اگر مسلمان بشم حق دارم آزاد فکر کنم اما اگه به نتیجه ای که شما میخواهید نرسم به حکم مراجع شما نجسم و کافرم ؟؟ این منطق دین شماست ؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۳۰ ب.ظ:

  التماس دعا

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۳۱ ب.ظ:

  جناب ....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 36. ثقلین

  on دی ۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  هنگامی که اون دو مرجع مخالف فلسفه ده سال بعد می خواستند چشم به جهان بگشایند علامه خارجشو نزد نائینی و کمپانی پاس کرده بوده.
  حالا این جدیدا می خواهند علامه را کافر بدانند؟؟
  مرجعیت تا کی باشه.از این همه پیامبر جرجیس؟؟؟
  اینا اگر علامه خارج می گذاشت الان هم باید پای درسش می رفتند.
  با وجود آیت الله بهجت اینا نمی دونم چرا رساله دادند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۲۶ ب.ظ:

  اون موقع که شیخ طوسی کرسی مرجعیت شیعه رو گرفت ... کلیه فلاسفه عدم بودند ... خدا وکیلی خوبه کخ تو یکی در مورد فلسفه به دفاع نپردازی چون داری حیثیت فلسفه رو به باد می دی ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  خاک ره پاسخ در تاريخ دی ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ق.ظ:

  فلسفه که حیثیت ندارد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 37. حسین

  on دی ۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید…………سلام علیکم اقای ......

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۸:۱۹ ب.ظ:

  علیک آقای ....
  از آن علیک هایی که در رساله گفته در جواب سلام به بعضیا میگن.
  شما به همون جرجیس ها بچسب.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 38. اسمائیل

  on دی ۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  نمیدونم چرا تو مملکت ما هرکسی از مادرش قهرمیکنه اسلام شناس میشه وشروع به نظریه پردازی می کنه . یکی نیست به این رائفی پوربگه آخه تو که لیسانس حسابداری داری چطوری شدی استاااد....واقعا خاک تو سر حوزه ای که یکی مثل این آقا میاد ودرزمینه مهدویت نظریه پردازی می کنه....یه مشت دانشجو خام هم براش سوت وکف میزنن...دانشجوها که نمیدونن این آقا اینقدر منحرفه...کی باید جلو انحراف رو بگیره...واقعا هرکدومتون میدونید جواب منو بدید ...این مملکت صاحب نداره؟؟؟مسئول کیه؟؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۵ام, ۱۳۹۱ ۷:۰۲ ب.ظ:

  وقتی آخونده ما لال تشریف داره
  و طلبه ی ما که ده ساله داره توی حوزه درس میخونه
  برای خودش هزار تا شآن کاذب قرار داده
  و حرف زده با دانشجو
  و بودن در کف دانشگاه ها را خارج شأن حوزه میدونه
  وقتی که حسن رحیم پور رفته بود حوزه سخنرانی گفته بود
  بشینید نهج البلاغه رو بخونید از توش مبانی حکومتی استخراج کنید
  احکام استخراج کنید
  یه الاغی برگشته بود گفته بود نهج البلاغه که همش جمله ی خبریه ....انشاء نداره که ما ازش حکم استنباط کنیم
  دو تا معنا داره
  اول اینکه آخوند های ما نصف روایات و آیات رو تعطیل میدونند
  چون انشایی نیست و خبریه
  و از طرفی اینقدر بیسوادند که یه بار نهج البلاغه نخونده اند

  چون نهج البلاغه هم پر از خبره و هم پر از انشاء
  جوان امروز تشنه است
  دانشجوی امروز تشنه است
  تشنه ی معارفه
  وقتی روحانی ما خفه خون میگیره و دهنش رو میبنده و میشسینه یه گوشه و میخزه گوشه ی حوزه اش و فقه و اصولش رو تدریس میکنه
  و ادبیات و شعرش رو حفظ میکنه

  همین میشه ....
  وقتی یکی مثل رائفی پور حسن عباسی و دکتر علی شریعتی و مهندس بازرگان و و....میان حرف های دینی میزنند و مورد استقبال واقع میشه و طرفدار داره یکی از دلایلش شاید این باشه که ما اینقدر در این عرصه آدم های ساکت و بیسواد داریم که
  تا یکی مثل شریعتی میاد سریع جوانان ما و جامعه میبیندش
  فرض کن ده تا آدم دو متری توی یه مجلسی باشند
  حالا اگه یک آدمی که دو متر و ده سانتیمتره بیاد توی جمع که دیده نمیشه که سر ده سانتیمتر
  اما حالا فرض کن همه کوتوله باشند و همه قدشون صد و پنجاه سانت باشه
  یه آدم صد و هفتاد سانتیمتری هم وارد جمع میشه به چشم میاد
  دیده میشه
  چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آیا تو میتونی بری به اون صد وهفتاد سانتیمتریه ایراد بگیری و بگی تو چرا کوتوله ای و صد و هفتاد سانت که قد بلند حساب نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  نمیتونی
  چون همه ی آدم هایی که داری بیست سانتیمتر ازین کوتاه ترند
  با یکی از اساتید حوزوی خودم راجع به این موضوع حرف میزدم
  استادم گفت خب به خاطر اینه که رائفی پور و ...کت شلواری هستند
  بهش گفتم ببینم مگه ما این همه طلبه ی کت و شلواری نداریم ؟؟؟پس چرا دور و بر اونا کسی جمع نمیشه ؟؟؟؟؟؟
  شما حق ندارید به رائفی پور بگی چرا تخصص نداری
  امروز سر کلاس زبان ما با استاد زبانمون سر حسن عباسی بحث داشتیم
  گفت حسن عباسی تحلیلگر خوبی نیست
  گفت خب باشه قبول
  تو میگی خوب نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من ازت میخوام یه جایگزین به من معرفی کنی که من برم سر کلاسش بشینم
  من برم سخنرانی هاش رو گوش بدم
  گفت توی چه موضوعی ؟
  گفتم حسن عباسی توی همه موضوعی برای من حرف میزنه و منو اقناع میکنه
  اما تو توی هر موضوعی که سراغ داری معرفی کن به من
  میدونید کیو معرفی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  الهی قمشه ای و اکبر گنجی
  خب این یعنی اینکه جامعه تعطیله دیگه
  رائفی پور بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آره ؟؟؟؟
  سلمنا ....قبول
  رائفی پور بد ....
  خب حالا یه نفر آدم جایگزینش برای من پیدا کنید
  یه نفر که دو ساعتم حرف بزنه من خسته نشم
  تند حرف بزنه و بسم الله الرحمن الرحیمش پونصد دقیقه طول نکشه
  جوان باشه و به زبان نسل من حرف بزنه
  سواد داشته باشه و تا حالا یک بار پای تلویزیون نشسته باشه
  از زمانه آگاه باشه
  عالم باشه و حرف های خوب بزنه و خوب حرف بزنه و صحیح حرف بزنه
  درباره ی ادیان مختلف از جمله یهود و مسیحیت اطلاعات داشته باشه
  مقداری تاریخ بدونه
  زبان شناسی و اتیمولوژی بدونه
  اهل بیتی هم باشه
  تازه سی چهل تا از ویژگی های مثبت رائفی پور رو الان در خاطرم نیست
  شما اگه دارید معرفی کنید
  مردم منتظر نمیمونند
  اگه کسی آدم با سوادی باشه
  و دهن باز کنه مردم اطرافش جمع میشند
  حتی اگه خیال کنند با سواده هم دور و اطرافش جمع میشند
  شما اگه بگردید میبینید هر عالمی بالاخره مقداری طرفدار داره
  یعنی همین که مقداری علم داره دورش شلوغ میشه
  حالا فرض کنید واقعا عالم باشه
  اگه میخواهید فحش بدهید به رائفی پور ندهید
  رائفی پور
  نه متخصص علم دین بوده و نه ادعاش رو داشته
  اما حوزه که ادعا داره
  در همه چیز ....
  خب بیاد وسط
  آدماش رو معرفی کنه
  آدم بریزه توی جامعه
  ما ببینیم
  هر تقصیری هست نصفیش گردن حوزه است
  از دانشگاه کسی توقع نداره
  از دانشجو کسی توقع دین فهمی و دین پژوهی نداره
  از امثال رائفی پور کسی توقع اسلام دانی نداره
  اما از حوزه ی ساکت ما همه توقع دارند ....
  پس مقصر اول و آخر حوزه است
  روایتش هم هست
  اگه علماء دین من صالح میبودند مردم امت من سالم میماندند ...
  من قصدم تضعیف حوزه نیست
  من نیتم تقویت و نقد حوزه است
  حوزه باید برخیزه و تکانی بخوره
  من توی تمام ایران جایی استمعاری تر از حوزه ی علمیه ندیدم
  حوزه ی علمیه ی ما نمیدونه که تحت تاثیر استعماره
  و چه بلایی به سر ما آورده این استعمار
  چون توانسته ریشه و اصل ما یعنی حوزه رو ناکارآمد کنه

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۰ ق.ظ:

  سلام آقای نوروزی
  تمام نظرتون رو خوندم
  قلمتون واقعا گیراست
  …………………………
  اصل علم تماما ،،،، نشانه هایی از توحید است.
  ………………………..
  ماحصل اصل علم ،،، ایمان است.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  دانشجو پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۹:۲۱ ب.ظ:

  رائفی عضو هیئت علمی موسسه مطالعات امریکاست
  فاتحه دین و ایمانتون رو خوتندم

  در ضمن سواد دانشگاهی ملاکه؟
  دکترا خوبه؟
  دکتر سروش؟
  نظرت چیه ؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ ب.ظ:

  با منی ؟ دانشجو ؟؟؟؟؟
  من که چیزی نمیگم من توی این پست که شاید به خاطر بلندای طولی اش شما کامل نخوانده باشید عرض کرده ام که هیچ ایرادی به رائفی پور نیست ایراد به حوزه و متخصصین است که صحنه رو خالی کرده اند اگه کسی مردشه راه بازه بیاد وسط ما خودمون میریم دورش رو شلوغ میکنیم اما متاسفانه کسی جرات یا شهامت یا حال یا هر چیزی دیگه ای رو که لازمه نداره که بیاد وسط میدان
  من یک شب داشتم لیسانس های رائفی پور رو میشماردم
  ایشان لیسانس ادیان دارند از نظر سواد
  لیسانس تاریخ دارند لیسانس علوم حدیث دارند
  لیسانس زبان شناسی دارند
  لیسانس تفسیر دارند ایشان مفسر خوبی هستند
  راستش سواد فلسفه و عرفان نداره من تا حالا هم ندیده ام در موضوع فلسفه و عرفان به جز کلی گویی هایی چیزی بگویند و وارد شوند

  در حوزه ی غرب شناسی هم کسی کار نکرده برخی هم که کار کرده اند یا فلسفی بوده یا منبری

  من در به در دنبال این بودم درباره ی موسیقی یه
  آخوندی بیاد حرف علمی بزنه ما بشنویم هیچ کس نبوداما رائفی پور این کار رو کرد رائفی پور رفت راجع به قلیان و سیگار هم تحقیق کرد
  من هزار دفعه گفتم بچه مذهبی های ما الان قلیانی شده اند ومیروند به سفره خانه قلیان مقدمه ی سیگار و سیگار مقدمه ی اعتیاده ولی همه خوابند

  مطهری و شریعتی ان زمان خاصیتشان این نبود که فلسفه بنویسند
  خاصیت مطهری داستان راستانش بود
  خدمات متقابل ایران و اسلامش بود
  مساله حجابش بود
  نظام حقوق زن در اسلامش بود
  امروز تنها کسانی که دارند ازین خط و این روش دفاع میکنند و نیازهای زمان و دانشجویان را رفع میکنند دو نفرند
  حسن عباسی و رائفی پور
  شک نداشته باشید
  اگر کسی دارید نشان دهید ما هم میرویم از او بهره میبریم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجتبی مجتبویان مجابی مجارستانی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۱ ۴:۵۷ ب.ظ:

  هرچند با بعضی عقایدت موافقم ولی برای بعضیش حاشیه دارم.به طور مثال همین جا.ما در آخوندها هم داریم مث علامه دانشجو.رفتی تو سایتش؟درباره تمام مطالب و مسایل روز یا کتاب داره یا مقاله.اصلا فکر کنم آقایون عباسی و رائفی پور در بعضی مسایل از پژوهش های ایشون تقلید می کنند.تو سایتش از علامه حسن زاده نقل می کنه که بهش گفته تو هم مثل لقمان و سلمان به علوم اولین و آخرین رسیده ای.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۱ ۴:۰۱ ب.ظ:

  حرف من همینه
  کتاب زیاد هست
  من میگم یکی بیاد اینا رو یاد بده کتاب و مقاله به چه درد میخوره ؟
  کتاب مال پژوهشگره نه کسانی که میخوان تازه علم رو یاد بگیرن
  اینا برای کسانی خوبه که تخصصشون رو گرفته اند تازه میخوان شروع کنند نه اینکه مثل حسن عباسیی و رائفی پور جوری حرف بزنند و بگند بگند یاد بدهند که همه بفهمند متوجه بشندالان دیگه کسی وقت کتاب خواندن نداره همه یا توی ترافکیند یا توی گرفتاری های زندگی غرقند
  یا اینکه خودشون سر کلاس و درس هستند یا اینکه ...
  الان دوره و زمونه ی صوت و فیلمه
  فایل صوتیش رو بریزی توی موبایل توی ترافیک و اتوبوس و مترو و....گوش بدی
  مرسی از خبرت الان میرم نگاه میکنم به سایتش .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجتبی مجتبویان مجابی مجارستانی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۵:۲۶ ق.ظ:

  سلام.قبول دارم،این آقایان چندان فایل صوتی ارایه نمی دهند،اگر هم داشته باشند دروس تخصصی آنها است،که عموم نمی فهمند.یا علی.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 39. ثقلین

  on دی ۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سوتی گنده ی مخالفین فلسفه را در بخش مطالب جالب پایگاه های دیگر همین سایت برهان نیوز با عنوان کفر،در پى اندیشه درذات خدا مشاهده کنید.
  اینقدر بیسوادند که میگن بوعلی اشراقیه!!!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۳:۴۱ ق.ظ:

  حالا معلوم شد کی واقعا بی سواده مخالفان فلسفه که واقعا مطالب فلاسفه را می خوانند وبعد از روی مبانی می گویند اشراقی یامشایی هستند ویا موافقان فلسفه که مقد گفته های اساتید هستند

  دینانی: مشّایی بودن ابن‌سینا یک دروغ‌ شاخ ‌دار است

  http://dipna.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=5293&Itemid=134

  سیدمحمد خامنه‌ای:
  آثار فلسفی ابن سینا شاهدی بر اشراقی بودن اوست

  http://iqna.ir/fa/news_detail.php?ProdID=882232

  ابن ‌سینا مؤسس حکمت اشراق است

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1677082

  البته مطالب ابن سینا بیشتر نزدی به شیخ اشراق است

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۵:۰۹ ق.ظ:

  ثقلین با سواد
  جناب دینانی میفرمایند ابن سینا عارف بوده است
  شما متاصفانه تاریخ نخوندید
  واغعا متاسفم .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۶ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ ب.ظ:

  اینکه بگوییم بوعلی اشراقیه خلاف واقع است.
  بوعلی دارای رگه‌ی اشراقی و عرفانی است، اما چهره‌ی غالب او مشایی است.
  اصولا دکتر دینانی که بنده خودم شاگرد کوچکشانم تعلق بسیاری به اشراق دارند زین جهت گفته ی ایشان اغراق آمیز است.
  بوعلی یک مشایی رقیق است که در آثارش روزنه های اشراقی وجود دارد اما اگر بگوییم وی اشراقی است اشتباه محض است.
  بوعلی را ابدا نمی توانیم موسس و چهره ای اشراقی بدانیم بلکه می توانیم اولین شخصی بدانیم که جرقه ی ورود شرع و عرفان را در اواخر عمر در فلسفه زد.
  در آثار بوعلی بالخصوص شفا مطالب خشک فلسفی است و تضاد آشکاری میان او و اشراق است اگر دقیقتر بنگریم ایشان جرقه ی حکمت متعالیه را زدند تا اشراق .
  ایشان ابدا اشراقی نیست خود آقای محمدخامنه ای در سایتش اعتقاد به مشایی رقیق بوعلی داره.
  و اکثر بزرگان فلاسفه من جمله شهیدمطهری و علامه جوادی و حسن زاده و همچنین آقای خسروپناه قائل به مشایی بودن رقیق بوعلی اند.
  چنانچه اگر وی را مانند فارابی که مشایی تمام عیار است در نظر بگیریم اشتباه است و اگر او را به سهروردی مانند کنیم باز اشتباه است.
  فلاسفه به مشایی بودن رقیق بوعلی اجماع دارند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ:

  نمی دونستم حرف استاد دینانی جزو تاریخه.
  خوب شد گفتی.
  فلاسفه بر مشا بودن رقیق بوعلی اجماع دارند این برای صدمین بار.
  با توجه به آشنایی که بنده با استاد دینانی و افکارشان دارم ایشان بیشتر از همه ی فلاسفه از بوعلی خوشش می آید و بیشتر از مکاتب مکتب اشراق خوشش می اید بنابراین عامدا خواسته علایقش را جمع کند وگرنه بوعلی اشراقی نیست بلکه جرقه زننده ی حکمت متعالیه است .
  والسلام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۲ ق.ظ:

  این اجماع فلاسفه دکتر بهشتی ایت الله محمد خامنه ای دکتر اعوانی دکتر دینانی رو شامل نمیشه ?

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ق.ظ:

  همانطور که اشتباهات سروش اجماع فلاسفه در باب ضروریات را مخدوش نمیکنه.
  هانطور که نظرات جدید فقها اجماع فقها بر موضوعی را بر هم نمی زند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجتبی مجتبویان مجابی مجارستانی پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۱ ۴:۴۷ ق.ظ:

  علامه دانشمند هم مثل استاد دینانی فکر میکنه به کتاب:بوعلی در نگاه حکمت متعالیه،ص۵۶۹رجوع کنید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۳:۲۴ ب.ظ:

  بعدا این کتاب ماله کیه؟؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجتبی مجتبویان مجابی مجارستانی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۵:۱۲ ب.ظ:

  از علامه دانشمند.از سایتش دانلود کردم.در ضمن شناختی درباره شخصیت این آقا ندارم.خودت برو تحقیق کن.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  erfan پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۴۰ ب.ظ:

  سایت این علامه دانشجو چیه ?

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 40. ایغورلو

  on دی ۶, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  جناب محمد نوروزی چون نوشته من جدید است توقعی ندارم که هرکسی خواند بتواند حرف مرا درک کند غگر درفضای دانشگاهی از ایشان تقدس زدایی شود و مخاطبانشان انحرافات اورا بفهمند نسبت به ایشان تعصبی رفتار نخواهند کرد و حرف های اورا ملاک تصمیمات خود قرار نخواهند داد
  من هدفی جز این نداشته ام پس تعصب را کنار بگذارید و منطقی نگاه کنید من این نظر را موقعی نوشته ام که هیچ کسی را به جز خودم نمیشناختم که از مخالف رائفی پور باشد، الحمد لالله حالا از سازوکار بسیج هم کنار گذاشته شده اند ولی هنوز جای تاسف است که یک لیسانسه ی حسابداری لقب استاد میگیرد و بحث مهدویت را در اختیار میگیرد،هرچند از لحاظ اعتقادات جناب رائفی پور نسبت به ایشان انتقاد زیاد دارم ولی ایشان از لحاظ روانشناسی مخاطبان و تاثیر در مخاطب و جذب آنان بسیار ماهر وقابل تمجید است ،جناب سروش مثال بسیار به جایی بود که اینجا زده شد...آیا واقعا سروش عبد شیطان نشده است...
  درک این انحراف برای خیلی هاسخت است و حتی پیامبر هم قادر به فهماندن مطالب خود نیست خداوند خطاب به پیامبر میفرماید تو قادر به فهماندن مطالبت به کسی که در گورستان جهالت خفته نیستی(انک لن تسمع....)
  یاعلی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۷ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱ ب.ظ:

  من میگم شما یه خطا ازز رائفی پور بگو
  یه نقد علمی و منطقی بگو
  کسی که نمیتونه روی منطق پا بذاره
  اگه نوروزی هم نمپذیره و بی منطق باشه بالاخره خواننده های منطقی میپذیرند
  انسان های عاقل و حق پذیر حرف شما رو میپذیرند
  نقد های امروز مثل همان نقد های دیروز است که به شریعتی میکردند یکی میگفت ریش ندارد یکی میگفت زنش روسری ندارد یکی مگفت توی خارج درس خونده یکی میگفت استادش یهودی بوده این ها نقد محسوب نمیشود
  اینکه بسیج کنارش گذاشت دلیل بر بطلان او نمیشود چه بسا خود همین بسیج بازی خورده باشد
  من تا به حال نقد علمی به استاد رائفی پور ندیده ام در ضمن ما ملاک مدرک و درجه ی دانشگاه را ملاک استادی نمیدانیم مثلا فروید که بزرگ روانکاوی است یک طبیب بوده است بعد مقداری روانپزشکی کرده بعد شده روانککاو
  این ها هیچ ربطی به هم نداره چون فروید تنها طبیب بوده همین
  اصلا اگه تاریخ علوم مختلف رو بررسی کنی بزرگان علوم یا غیر متخصص بوده اند یا اینکه مدرک دانشگاهی نداشته اند
  نمیگم مطلقه ها میگم برای پذیرش حرف حق و صحیح و علم جدید و نافع نیازی به مدرک نیست نیازی به تخصص نیست رحیم پور ازغدی حرف قشنگی میزد میگفت طرف رفته دانشگاه پونزده جلد کتاب از هر کدوم بیست صفحه اش رو خونده شده دکتر اما اگه یکی صد جلد کتاب توی همون زمینه با عشق و علاقه و دقت خونده باشه هیچ کس به حرفش گوش نمیده چرا ؟چون یه دکترای کشکی نداره

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۱ ۶:۴۶ ق.ظ:

  لن تسمع الموتی
  که مردگان را نمی توانی حرف حالشان کنی منظور از مردگان کافران اند .

  کافرانی که نمی خواهند زیر بار حرف حق بروند مثل کسی که خود را به خواب زده .
  نه این که پیامبر عاجز باشد بلکه پیامبر بیانش رسا است اما خدا کافران را اختیار داده و با اختیار خود تصمیم دارند حرف مخالفینشان را گوش ندهند .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 41. محمد نوروزی

  on دی ۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بیچاره ها بازی خورده ها
  بازیتون داده اند
  برید ببینید منتقد های رائفی پور چه کسانی هستند
  یک مشت یهودی نشسته اند دارند نقدش میکنند
  ببینید این متن رو برای نمونه بخونید به نظر شما اینو یه مسلمون نوشته ؟ یا یه یهودی الاصل یا یه شیطون پرست ؟
  http://igcccg.mihanblog.com/post/180ج
  یا مثلا این یکی رو نگاه کنید
  چند ماهه وبلاگ زده هر ماه میاد آپ دیت میکنه ولی هیچی توش نمینویسه تا مثلا بگه رائفی پور خیلی ایراد داره
  http://antiraefipour.blogfa.com/
  ده صفحه حرف علمی توی نت وجود نداره
  یه آدم روانی به نام حسن فراهانی برای اینکه مشهور بشه اومده رائفی پور رو نقد کرده
  از سروش و شریعتی و رائفی پور و حسن عباسی و....همه رو نقد کرده
  چرند و پرند و حرف های غلط و غیر علمی

  من رائفی پور رو خوب گوش دادم اگه رائفی پور ایراد داشت
  مطمئن باشید برهان نیوز بعد از دو سال تازه نمیرفت سراغ رائفی پور

  برهان نیوز مقاصد خودش رو دنبال میکنه
  به فرض که رائفی پور اشتباه کرده این یک بار رو
  باز هم دلیل نمیشه که بگیم رائفی پور به کل منحرفه
  من از امام خمینی هم میتونم اینجا سوتی بگیرم سوتی های جدی
  اما آیا این دلیل میشه که امام خمینی منحرف بوده ؟؟؟؟؟؟؟
  بیچاره ها رائفی پور رو اگه ازتون بگیرند
  دیگه کسی نیست بهتون بگه علم ریورس چی هستش
  دیگه کسی نیست بیاد براتون بگه دارن بالای سر امام خمینی هرم میسازند
  دیگه کسی نیست بگه دارند میدان انقلاب شما رو ماسونی میسازند
  دیگه کسی نیست بگه سریال جومونگ یک سریال یهودی الاصل راجع به فلسطینه
  اگه حسن عباسی رو بگیرند دیگه کسی نیست بگه فیلم نارنیا مهدویت اوناست که شب نیمه شعبان ما تلویزیون ما نشون میده
  اگه رائفی پور رو بگیرند ازتون دیگه کسی نیست بگه عید پوریم عید ایرانی کشی و سالروز قتل عام ایرانیان به دست یهوده
  رائفی پور براتون چراغه
  یادتونه نره
  فراموش نکنید که آخوند های ما خیلی هاشون تلویزیون هم نگاه نمیکنند
  چه برسه به فیلم های هالیوودی و نقد فیلم های هالیوود
  فراموش نکنید که خیل ی از طلبه ها خزیده اند لای کتاب های اصولی و فقه و فلسفه و عرفان و توی ذهنیات و منطقیات ذهنی هذیانی غوطه ورند
  کسی نیست بگه دلیل وجود این همه جن و شیطان توی این فیلم ها چیست
  حسن عباسی کسیست که سال هاست میگه طرح وازکتومی و کنترل جمعیت طرحی خائنانه برای کم کردن جمعیت شیعیان است
  رهبر مملکت امروز داره میگه ما اشتباه کردیم من هم مقصرم
  نذارید چشمتون رو کور کنند
  دارند حوزه ها رو تبدیل میکنند به حوزه های استعماری قدیم
  به پونصد سال پیش
  به سیصد سال پیش
  که آخوند ما قلیونی بود و از سیاست به دور و نسبت به زمانه کور و تاریک و تیره و مانعی برای نور

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجتبی مجتبویان مجابی مجارستانی پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۱ ۴:۴۸ ب.ظ:

  سلام.به خدا راست گفتی.نظر حقیرم همینه.درباره همین موضوع بیشتر واسه این بطله ها بنویس.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ دی ۸ام, ۱۳۹۱ ۸:۱۹ ب.ظ:

  ........ دیگه کسی نیست بگه سریال جومونگ یک سریال یهودی الاصل راجع به فلسطینه......

  سلام دوست عزیز

  آخه اگه یه مثبت رو تو یه منفی ضرب کنی خیلی راحت منفی می شه.!!!!!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  عبرات پاسخ در تاريخ دی ۹ام, ۱۳۹۱ ۷:۴۹ ب.ظ:

  اقای محمد نوروزی لحن گفتارتون به شدت اشناست
  هر جا هستید عهدتان پایدار وشایسته تایید نگار
  واما بقیه علما وفضلا بنا را بر برادری بگذارید
  یک لحظه بینی وبین الله فکر کنید که اگر از این همه انرزی که اینجا گذاشتیدیک دهمش را در تالار های گفتمان دیگر با کسانی که با اصل اسلام وتشیع مشکل دارند می گذاشتید چقدر شبهه رفع می شد
  واقع امام زمان همه مشکلات ظهورش حل شد فقط فلسفه وتفکیک موند که اون هم با دست با برکت شما برادران وخواهران اهل مباحثه باید حل شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  برادران ایا می دانید در هرماه حداقل ۷الی ۸نفر اهل تشیع ودوازده امامی از باراچنار باکستان توسط سلفیان ووهابیان افراطی دزدیده شده واعضای بدنشان مثله می شود
  ما باید هر چه در توان داریم به کار ببندیم تا مردم به استضعاف کشیده شده جهان را از زیر یوغ امبراطوری رسانه صهیونیزم بیرون بکشیم وازاد کنیم
  وان هم فقط با بیداری وتبلغ درست وبشتکار قوی و بصیرت بخشی میسر است

  حدیثی از امام رضا (ع)هست با این مضمون که احا دیث ما رابرای مردم بیان کنید که حدیث ما برقلبهایشان موثر خواهد افتاد
  شماها اگر زیاد هم سوخت مصرف نکنید وفقط احادیث امامن را نهج البلاغه را وصحیفه سجادیه به زبان عربی وانگلیسی وحتی زبان های دیگر ترجمه کنید ودر سایت های معتبر جهانی بگذارید بسیار در بیشرفت اسلام وبیداری امت ها موثر خواهید افتاد تا اینکه اینجا بشینید وبزنید تو سر هم
  همین هیهات منا الذله چقدر برانقلاب مصر تاثیر گذاشت
  من مطمئنم همه دغدغه دین دارید ولی شما را به خدا الان امت اسلامی ووحدت در امت اسلامی خیلی اهمیت بالایی دارد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۷:۱۹ ب.ظ:

  خیلی جالبه که لحن من آشناتر از خودم و اسممه
  شما؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  محمد نوروزی پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۷:۲۴ ب.ظ:

  بیا وبلاگم
  http://oloomghorani.persianblog.ir

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مجید پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۶:۱۲ ق.ظ:

  داداش گلم
  برادر عزیزم
  شما که گفته بودی
  ....
  من دو سال مطالعاتم درباره ی شریعتی بود
  سخنرانی هاش رو هم با صدای خودش گوش داده ام
  تشیع علوی و تشیع صفوی رو با گوش های خودم گوش دادم
  ........................
  اما تو وبلاگتون نوشتید که فقط ۲۳ سال سن دارید
  عزیز برادر شما سربازی برو گرمی و سردی روزگار رو یه کم بچش
  یه کم برو در این بازار مکار دنیا بگرد
  و البته
  برو برای بدست آوردن پول یه کم تلاش کن.

  (البته بدون اینکه از نظریاتت بخوای پول دربیاری.)
  خوب !
  اون وقت ذهنت یه کم باز شد
  دیگه احساسی نظر نمی دی
  .............................
  دوستتون دارم که این حرف می زنم
  حالا شما هر جور دوست داری فکر کن
  تجربه رو نمی شه به صورت قانون در اورد اما می شه حسابش کرد
  و البته خیلی هم مهمه .
  هر کس احساسش سوار بر عقل بشه
  (البته اگه متوجه نشه)
  مطمئنا چیزی از علم عایدش نمی شه
  یا حق دوست من.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 42. حسین

  on دی ۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین وصلی الله علی محمد واله الطیبین الطاهرین ولعنت الله تعالی علی اعدائهم اجمعین لاسیما اللات والعزی وابنتیهما علیهم اللعن والعذاب الالیم والمهین والشدید…………اگرطینت وسرشت انسان درست باشد وبقول روایات معصومین علیهم افضل الصلوه والسلام وعلی اعدائهم اللعنت الدائمه والعذاب اگر قلبت را خدا امتحان کرده باشد برای ایمان ثابت قدم در راه اهل البیت میمانی واقوالشان را با تمام وجود میپذیری ولی اگرمشکل داشته باشی میل باطنیت میکشد به سمت دشمنان ایشان لعنت الله تعالی علیهم وگفته های انها وبا هزار تا کتاب وبحث هم هدایت نمیشوی اینکه از جواب دادن فرار کنید وباز بروید تولینکهای دیگه دفاع کنید معلومه که بحث علمی نیست بحث تعصبه الحمدلله الذی جعلنا من المحبین و المتمسکین بولایه مولانا امیر المومنین علی ابن ابیطالب علیهما الصلوه والسلام والائمه المعصومین من ولده علیهم افضل الصلوه والسلام وعلی اعدائهم اللعنت والعذاب الالیم هذا آخر مااقوله الی ان تاتونا بجواب صالح للاجابه وان لا فلا موضع لمثل هذا الشخص فی الدین او فی امهات معارف آل البیت علیهم افضل الصلوه والسلام فلا داعی لنا للاضاعت وقتنا مع هذا اومع فلان لللجاج معه حفظه وهداه الله تعالی مالی واللجاج .اللهم عجل لولیک الفرج والنصر واجعلنا من خیر اعوانه والمحشورین معه والعن اعدائه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 43. دوست حمیدمشهدی

  on دی ۱۰, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  آقای دانشجو میشه اسم سایتتو بگی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین پاسخ در تاريخ دی ۱۰ام, ۱۳۹۱ ۴:۴۰ ب.ظ:

  مدام میگه سایت ما که نفهمیدیم سایتش چیه.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 44. خاک ره

  on دی ۱۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  فایده ندارد، چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 45. حدیث آقای سیاهکلی

  on دی ۱۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  برادرانم چرا چرا به راحتی تهمت می بندید چرا به افرادی که سالها درمعرفت نفس کوشیدند وکمالشان برای کسی پوشیده نمانده می تازید افرادی که درطول عمرشان ازفقه وفقاهت بیرون نرفته وحتی بر مکروهی اقبال نداشته اند /بترسید ازخدا درروز قیامت چه جوابی دارید تا بدهید /افرادی را برای مناظره می آورند که هنوز دردودوتا چهارتاشان مانده اند /به ابجد حکم صادر می کنند که هنوز از رموز اعداد بی خبرند/افتراه وتهمت می بندند که خوب می دانند حرام است/برادران من کجا دیده وشنیده اید بزرگان عرفان وفلسفه مانند حضرت آیت الله حسن زاده روحی له الفداء/امام رحمه الله علیه جانم به قربانش /علامه طباطبایی قدس سره الشریف و.....درطول عمرشان ازمحضریت الهی لحظه ای غافل بوده باشند /آیا اینان خارج از فقه بودند ؟آیا این بزرگواران قصوری دردینشان برای کسی ملحوظ است ....توهین کردن برای همه راحت است امروزه هم بعضی قصد دارند تا آن بزگواران را نجس بخوانند سوال اینجاست چرا همه جا این بزرگان با عطوفت الهی بر مخالفان می نگریستند ولی درطرف مقابل حد اقل حرفشان علیه ما علیه بوده.....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 46. s.a.e

  on دی ۲۶, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  من در مورد عرفان وفلسفه چیزی نمیگم چون سررشته ای ازش ندارم...

  و اما در باره ی آقای رائفی پور!این آدم اگر هیچی هیچی هم نباشه چشم منو به عنوان یک جوون مسلمون وایرانی به روی خیلی چیزا باز کرد...

  من کسی هستم که پای صحبتهای خیلی ها نشستم و حرفهای خیلی از بزرگان رو شنیدم...اما فقط آقای رائفی پور تونستند منو با دینم آشتی بدن...

  حرفهای همین آدم باعث شد یادم بیاد که امام زمانی دارم که از من انتظاراتی داره...

  همین آدم باعث شد نمازی رو که خیلی وقت بود ترک کرده بودم رو دوباره از سر بگیرم...

  حرفای همین آدم باعث شد که کمی با عاشورا آشنا بشم...که بفهمم عاشورا فقط تشنگی و بی آبی نبود...که بفهمم ۷۲ نفر به خاطر آب نبود که جان فشانی کردند...که بفهمم عاشورا تا ابد حق رو از باطل جدا کرد یعنی چی...

  حرفهای همین آدم باعث شد بفهمم که قرآن چرا معجزه است...

  حرفهای همین آدم باعث شد برم سراغ قرآن و تفسیر قرآن...

  حرفهای همین آدم منو با خیلی از جریانهایی که تو جهانی که دارم توش زندگی میکنم وجود داره آشنا کرد...اتفاقها و جریاناتی که هیچوقت فکر نمیکردم حتی وجود خارجی داشته باشند

  همین که ایشون دین رو از علم جدا نمیکنن خودش خیلیه!همین که بحثشون رو علمی میکنن تا ما بفهمیم چه دین فوق العاده ای داریم که ۱۴۰۰سال پیش همه ی علم رو تو خودش داشته خودش خیلیه...

  یکی گفته بود رائفی پور سفیانیه!!من بعد از خوندن اون نظر سریع رفتم و در مورد سفیانی تحقیق کوچیکی کردم!!هیچکدوم از خصوصیاتش اصلا به رائفی پور نمیخورد...این خیلی زشته که تا تقی به توقی میخوره ۱۰۰تا سفیانی و ۴۰۰تا یمانی و ۸۰۰تا شعیب بن صالح پیدا میکنید!!و زشت تر از اون اینه که به راحتی تهمت میزنید...
  در مورد ابجد هم باید بگم واقعا جای تاسف داره!اولا که ابجدی که به دست آوردید غلطه...خود استاد تو یکی از سخنرانی هاشون به این موضوع اشاره کردند
  دوم هم اینکه واقعا خجالت آوره که میخواید همچین تهمت بزرگی رو با یه ابجد (تازه اونم اشتباه) ثابت کنید

  و در مورد انقلاب هم ایشون ۱۰۰ بار گفتن که انقلاب ما هدفش اینه که پرچم و علم ولایت رو برسونه به دست حضرت مهدی (عج) انشاالله...و کاملا روشن کردند که با یه سری عدد و نماد سر خودتون رو شیره نمالید!

  در مورد بقیه مطالب هم بگم که شما انگار علاقه شدیدی به کات کردن صحبتهای استاد دارید...آدم وقتی میخواد کسی رو نقد کنه همه ی صحبتهای طرف رو میشنوه و بعد میشینه منصفانه نقد میکنه
  همه میدونیم که استاد هم آدمه و ممکنه اشتباه کنه و من هم کاملا این رو قبول دارم ولی اینایی که شما گفتی بیشتر مغرضانه بود تا منصفانه...

  من به عنوان یکی از طرفدارهای استاد رائفی پور معیارم مقام معظم رهبری است و اگر روزی متوجه انحرافی تو حرفها و مسیر استاد بشم بی برو برگرد راهم رو ازشون جدا میکنم...
  اما تا اینجا انحرافی ندیدم و از اینجا به بعد هم انشاالله در راه حق تلاش خواهند کرد و انحرافی دیده نخواهد شد...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۰۸ ب.ظ:

  منم همین طور واقعا خدا دوسش داره

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 47. ایغورلو

  on دی ۲۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  شما که میگی معیار من مقام معظم رهبریه...آخه اگه یه روز حرف رهبری برات منطقی نباشه چطور قبول میکنی؟
  اگه معیارت رهبریه که آقا تو مشهد فرمودند به جای افتادن دنبال این فرقه و اون فرقه نمازتون رو اول وقت بخونید،روزی یه صفحه هم قرآن بخونید.حضرت آقا دقیقا به همچنین جریاناتی اشاره کردند...یواش یواش میکنن توذهنت که رهبری معصوم نیست...بعدش فلان جا فلان اشتباه رو کرد چرا اشتباهشو قبول نمیکنه ...بعد تازه خودتم نمیفهمی تو روی رهبری وایسادی...خوب ترس من همینه....مگه اونایی که با امام حسین جنگیدند از اول برای حمله به خیمه ها و غارت اومده بودند؟ نه خیر...فقط اومده بودند که خانوادشون رو نجات بدن...بعد یواش یواش توی صف مجبور به پیروی از مغرضین شدند...ازخودت بپرس چرا نسبت به استادت(؟) تعصب داری؟ تو که معیارت حضرت آقاست ببین ایشون نسبت به بسیج چه جملاتی میگه...بسیج رائفی پور رو شوت کرده بیرون ....توجلسه ای که ضبط شده موجوده آقای سعید گودرزی که مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی کشور هستش تو سازمان بسیج دانشجویی تهران با این استادت مناظره کرد و بعدش که صددرصد به منحرف بودنش پی بردن از سازو کار بسیج انداختنش کردن بیرون....بازم معیارت رهبریه؟ نکنه رهبر تو یکی دیگس که از بسیج متنفره؟ چرا این مساله ساده رو نمیفهمی...ولی فکر کنم با این تعصبت باید بهت گفت" موتو بغیظکم"
  با یکی از علمای قم در حال اثبات انحراف اساسی در افکار استاذت هستم که ان شا الله خبرشو بعدا بهتون میدم
  درضمن حساب ابجد کاملا درسته
  یکم تحقیق کن بعد حرف بزن
  بعد میشه بگی تو کدوم سخنرانی از ابجد اسم میبره؟ چون میترسه بهش بدبین تر بشن اصلا این مساله رو مطرح نمیکنه...اگه لینکی چیزی داری حتما آدرس بده
  یه سوال دیگه....ما الان که داریم مثلا بدی معاویه رو میگیم یا بدی ملک عبدالله رو میگیم اسمش توهین و تهمته....آره اگه تو مطمئن نیستی نگو ولی من اطمینان دارم
  یه پیشنهادم بهت میکنم که بری مفهوم شستشوی مغزی و هیبنوتیزم عمومی رو یاد بگیری ....یکی دیگه هم بود تو تهران که مثل تو ظاهرا سینه چاک رهبری بود ولی تو فتنه۸۸ همش میگفت رهبری از کجا فهمیده که تقلب نشده و به شده بود سینه چاک اوباما ...البته خودش خبر نداشت و فکر میکرد تو جبهه ی حقه....اژز خودت بپرس چرا اشتباهاش به پای معصوم نبودن یا سن و سال کمش میزاری...
  والسلام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۱۳ ب.ظ:

  اینا چه ربطی به استاد داشت؟
  چرا ذهن مردم رو متشنج میکنین؟استاد صد ها بار گفته که عاشق رهبر و ولایت فقیهه و اینجور تهمت ها برایش از تهمت فساد اخلاقی هم بهتره
  بهتره بری این سخنرانی رو گوش کنی
  http://masaf.ir/View/Contents/24366/%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%81%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D9%82%DB%8C%D9%87-%28%D8%AF%D9%81%D8%B9-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%88%DA%A9%29-shia%20muslim

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۱۴ ب.ظ:

  اصلاح:
  برایش از تهمت فساد اخلاقی هم بد تره

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 48. امیر قنبر عرفا

  on دی ۲۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  ______برای پیدا کردن سایت آقای (دانشجو)در اینترتت سرج کنید..آقای دانشجو دعوت به جواب کرد که رنگ از رخ همه مخالقان پرید!!
  +++آقای متکلم بزرگوار فلاسفه و عرفا با متکلم جنگ ندارند بلکه متکلم اصرار در نفی دارد.خوب چرا نفی و نقد و رد!!جای آن تحقیق و مطالعه>
  هیچوقت جناب فیلسوف و عارف دعوا با متکلم ندارند بلکه علاوه بر قبول مبانی کلامی آنها را نیز دعوت به بالاتر مینمایند..
  حضرت مولی العرفا امام علی (ع) در نهج میفرمایند:آنکس که وجود آب اطمینان داردتشنه نمیماند..

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 49. s.a.e

  on دی ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  تمام حرفاتون داد میزنه که یا شما یه تکه هایی از سخنرانی استاد که به نفع خودتون باشه رو گوش دادید یا مغرض و حسود هستید...
  جهت اطلاع شما استاد تاکید بسیاری روی نماز اول وقت دارند و بارها و بارها نماز اول وقت خوندن رو توصیه کردن...
  در مورد قرآن خوندن هم همینطور...نه تنها قرآن،حتی تفسیر قرآن رو هم توصیه کردند بارها وبارها...دقیقا در جهت سخنان مقام معظم رهبری
  در مورد بسیج هم من هرچقدر گشتم و پرسیدم چیزی پیدا نکردم هیچ،تازه بسیجی ها هم کلی طرفدارشن!دروغ که استخون نیست تو گلو گیر کنه یعنی همین!!
  من واقعا کنجکاوم بدونم چجوری ابجد رو حساب کردید که رسیدید به ۹۰۰؟؟
  هیچجوره در نمیاد...مگه اینکه در کمال با سوادی(!!!) ابجد علی اکبر راعفی پور رو حساب کرده باشید...پس محض اطلاعتون باید بگم ایشون علی اکبر رائفی پور هستن نه راعفی پور!!
  همچین حرفی رو تو وبلاگ خود استاد هم مطرح کرده بودید که جوابتون رو خود استاد واضح و روشن دادن!
  گذشته از اون آخه اینم شد دلیل؟!!خجالت آوره!!اگر واقعا بر حقید با دلیل و مدرک علمی و عقلانی حرفتون رو بزنید...
  بعدشم بر فرض که ابجدشون یکی باشه(که نیست)!خب که چی؟؟حالا یعنی هرچی که ابجدشون یکیه هم معنی و یکین؟؟!!
  در مورد یکی بودن ابجدها بذارید یه مثال بزنم که منظورم رو بهتر برسونم!به ابجد اسم های زیر توجه کنید:
  یزید = ۳۱------ یا ودود = ۳۱ ----- یا هادی =۳۱ ------- یا بدوح =۳۱
  بنا بر اعتقاد شما پس یزید هم نعوذ بالله همون یا هادی و یا ودوده!!
  از این مثال ها فراوانند!!
  شست وشوی مغزی چی؟؟همین استاد خودش گفت اگه روزی دیدید گفتم بیاید طرف من بدونید که رائفی پور یه جای کارش میلنگه!!
  تعصب؟؟!!کی گفته من رو استاد تعصب دارم؟؟همین منی که الآن دارم از استاد دفاع میکنم اگر روزی انحرافی توی حرفاشون دیدم خودم میشم یکی از منتقدین به ایشون!!
  چرا به این راحتی به همه تهمت میزنید؟؟و تهمت زدنتون رو با آوردن اسم کسایی مثل معاویه(جریان طوطی و بقال و مقایسه بی جای طوطیه!!)توجیه میکنید!!
  شما حتی به طرفدارهای ایشون هم به سادگی توهین میکنید و تهمت میزنید!
  حرفهای شما کاملا بی پایه و اساسه!و حتی بوی خرافات و ساده اندیشی میده...
  خیلی ها هستن که به خاطر حرفهای استاد ایمانشون قوی تر شده و خیلی ها هم هستن که به خاطر حرفهای استاد ولایت پذیر شدن!!
  سخنرانی های استاد در رابطه با عاشورا رو گوش ندادید وگرنه میفهمیدید که استاد بارها به ولایت پذیری حضرت عباس(ع) اشاره کردن و بعد گفتن هدف باید عباس شدن باشه!!خب این یعنی چی؟؟ِیعنی ولایت پذیر باشید...هرچند که خیلی ها نمیفهمن!یعنی نمیخوان که بفهمن...خودشون رو زدن به خواب!!حتی سعی میکنن از حرفهاشون بدترین برداشت رو بکنن و هرجور که دوست دارن اون حرف رو بین عموم پخش کنن که اگر آدم حق طلب باشه هیچ وقت همچین خیانتی در امانت نمیکنه...و چه خوبه که بدونیم امانت فقط یه شی نیست،یک جمله،یک حرف و یک سخنرانی هم میتونه امانت باشه
  حرف زیاده...ولی اگه شما دنبال حقیقت باشی با همین حرفا هم میری دنبال بیشتر تحقیق کردن و بیشتر گوش دادن به سخنرانی های استاد...البته اگر شما هم از اون دسته آدمایی نباشی که خودشون رو زدن به خواب!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 50. ایغورلو

  on بهمن ۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  رائفی پور اصلا توی وبلاگش جواب منو نداد ازترس اینکه این بحث جون بگیره ...
  البته توی یه وبلا گ دیگه که جابرای نظر دادن نداشت چند تا فهش جوابمو داده بود که جایی برای ارسال نظر نبود...
  چرا فکر میکنی اگه یه روزی .... رائفی پور منحرف بشه....اون موقع تو ازش انتقاد میکنی؟سوال من اینه این انحراف کوچک که اینجا نویسنده این نقد مطرح کرده رو نمیبینی؟ هنوزم منتظر یه روزی هستی که اعتقاداتش با اعتقادات تو ساز گار نباشه؟ به این میگن تعصب دیگه...
  ظاهر حرفهاشو که نگاه کنی همه همون چیزی رو میفهمن که شما فهمیدی...ولی اگه یه کم تیز بین باشی (مثلا مثل نویسنده این نقد) اون موقع میتونی انحراف رو درک کنی...
  کی گفت رائفی پور نمیگه نماز اول وقت بخون که تو اینجا تاکید میکنی به این حرف؟ مگه حضرت علی نگفت حرف حق رو اهل باطل میزنن ؟ یعنی حضرت علی هم باید مثل احمق ها میگفت اااااه ه ه ه چه حرف قشنگی من اشتباه میکردم با اینا میجنگیدم؟
  تو فکر میکنی راه حق رو پیدا کردی همون طور که تعدادزیادی از یاران سید خراسانی با امام زمان میجنگند و کشته میشن

  بعد ش ببین هر جور دوست داری با من صحبت کن اگه دوست داری به راحتی بگو بی سواد اصلا ایرادی نداره
  من پیرو همون پیامبرایی هستم که زمان حضرت نوح بهش گفتن بی سواد...به پیامبر ماهم میگفتند امی....الانم شما اسم اینو توهین نذارولی اگه یکی حرفی زد که با اعتقادات ناسازگار بود به جای تفکر و تعقل و دعا برای نجات از فتنه ها بهش بگو توهین میکنی......
  رائفی پور توی سخنرانی اصفهان گفت که بسیج دانشجویی تهران منو دعوت کرد و همچنین در پاسخ به حسن فراهانی گفت که من سازو کار بسیج رو که شما برای پخش حرفاتون در اختیار دارید، ندارم
  بعد شما به راحتی بگو من چیزی ندیدم
  چیزی ندیدی یا نمیخوای چیزی ببینی؟
  گر بریزی بحر را در کوزه ای چند گنجد؟؟؟؟
  خدا بین من وشما قضاوت خواهد کرد
  در رابطه با حروف ابجد من که اعتقاد ندارم که چون این اعداد حساب ابجدشون یکی میشه این شخص سفیانیه ولی یه عده از آدمایی که بیشتر بصری هستند این موضوع رو که میبینن میفهمن که باید از چه زاویه ای به قضیه نگاه کنن و در مورد همزه و ع در حساب ابجد اختلاف هست که بعضی ها مثل من ملاک را صدای تولید شده میدانند و بعضی ها حرفی که همزه رویش قرار میگیرد ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۲۱ ب.ظ:

  عزیزم اولا استاد اصلا وبلاگ ندارن
  یه سایت دارن به اسم مصاف(جنبش مصاف)
  www.masaf.ir
  دوما
  من سازو کار بسیج رو که شما برای پخش حرفاتون در اختیار دارید، ندارم
  من نمیدونم این رو واقعا استاد گفته یا نه اگه فیلمی کلیپی داری رو کن ببینم
  بعدشم مگه چیز بدی گفتن؟گفتن من رسانه های گسترده ای در دست ندارم
  همین والسلام
  من خودم بسیجیم و تو خونوادمون شهید هم دادیم
  به خدا حرف استاد رائفی و استاد عباسی حق است.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 51. ایغورلو

  on بهمن ۲, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  همین مطلب که ایشون القا میکنه که حوزه مرکز فتنه هست که اینجا مطرح شده در حالت خوشبینانه نشان دهنده ی جهالت رائفی پور و در حالت واقع بینانه نشانه ی مغرض بودنشه ...اگه جاهل باشه بازم گمراهه...چون داره مطلبی رو میگه که خودشم نمیفهمه ...
  ولی فکر نکنم شما که خودتو ملزم به دفاع از این شخص میدونی این فکرو بکنی که من از یه جاهل دفاع میکنم درغیر اینصورت چیه جوابت؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 52. s.a.e

  on بهمن ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  دروغ دروغ دروغ...!!

  این هم در وبلاگ خود استاد:

  نویسنده:
  عبدالله ایغورلو

  جمعه ۲۶ اسفند۱۳۹۰ ساعت: ۸:۸

  سلام
  ابجد عثمان بن عنبسه روبا اسم خودتون مقایسه کنید شما سفیانی هستید اگه راست میگید ای نظرروبزاری

  پاسخ:
  علی اکبر:۳۳۳
  رائفی پور:۵۰۹
  علی اکبر رائفی پور:۸۴۲
  عثمان ابن عنبسه:۹۰۱
  سفیانی:۲۱۱

  ..........................................................................................................................................

  نویسنده:
  عبدالله ایغورلو

  شنبه ۵ فروردین۱۳۹۱ ساعت: ۶:۳۹

  سلام
  یه خبرتازه ومهم دارم ...عدد ابجد"عثمان بن عنبسه"روبا
  "علی اکبرراعفی پور"مقایسه کنید هردوتاش به شکل معجزه وار میشه ۹۰۰
  رهبرقیام سفیانی درهنگام ظهور آقا امام زمان‎‎)‎عج) اسمش عثمان بن عنبسه است واین قیام ازنشانه های قطعی نزدیکی ظهوره....راعفی پور یک نفوذیه که داره افکارکابالایییست هاروگسترش میده واذهان مردم روهیبنوتیزم میکنه وبرای خودش فرقه سازی میکنه
  موضوع خیلی مهمه بیاید همه باهم دست بدیم وگناه نکنیم وخالص بشیم وآماده ظهورباشیم که ان شاالله نزدیکه اگه ما سرمون بی کلاه بمونه فقط خودمون ضررکردیم وخدا به وعده اش عمل میکنه
  این مطلب رو با همه در میون بذارین....من منتظر اظهارنظر شما هستم

  پاسخ:
  ممنون از لطیفه ای که تعریف فرمودید
  عثمان بن عنبسه:۹۰۰
  علی اکبر راعفی پور: ۹۰۲
  در ضمن نام بنده علی اکبر رائفی پور است که ابجدش می شود:۸۴۲
  در ضمن برابر بودن ابجد که دلیل نمی شود
  سوالی از شما دارم فرض کنید قورباغه مثل ادم شود و ورزش کند و ساکی هم برای وسائل ورزشی اش داشته باشد آنوقت شما حتما ساک آن قورباغه خواهید بود، می پرسید چرا؟
  چون :
  نام شما : عبد الله ایغورلو ابجدش می شود : ۱۳۹۵
  و عبارت "ساک قورباغه" هم می شود :۱۳۹۵
  در ضمن شاید شما سفیانی باشید که در سال ۱۳۹۵ می خواهید فتنه کنید
  در هرحال اللهم اشفع مرضانا

  وقتی این همه دروغ تو حرفاتون میبینم چطور انتظار دارید به حرفاتون اعتماد کنم!!
  تو اصفهان هم استاد قبلش توضیحاتی داده بود و حرفهایی گفته بود که تعبیر این حرف با توجه به اون صحبتها نه تنها بد نیست بلکه کاملا حقیقته!!
  عادت زشتیه...تکه تکه کردن حرفها رو ترک کنید!جز کوچیک کردن خودتون سود دیگه ای نداره!!
  کی گفته قوم بنی اسرائیل خیلی بد بودن؟؟!!!بعضی از ماها از اونا هم بدتریم...چنگ میزنیم به ریسمان سست مسائل پیش پا افتاده!!اون همه نکات مثبت رو نادیده میگیریم و میچسبیم به یه سری حرفهای کات شده و سوتی های کلامی که هرکسی دچارش میشه!!
  شما تکلیفت با خودت روشن نیست!یه بار میگی مقام معظم رهبری روی نماز اول وقت تاکید دارن ولی رائفی پور فلانه!!یه بار هم میگی کی گفته رائفی پور رو نماز تاکید نمیکنه!!!!
  حوزه مرکز فتنه است؟؟؟؟!!!!!
  خدایی چند تا از سخنرانی هاشون رو گوش دادید؟؟چقدر ایشون رو میشناسید؟؟
  ایشون احترام زیادی برای حوزه و روحانیون قائلند...
  هیچوقت و هیچ جا هم نگفتن حوزه مرکز فتنه است! فقط دلسوزانه هشدار دادن که بعضی دارن از این جریانات سواستفاده میکنند!!
  شما اومدی که استاد رو تخریب کنی...هرچی هم بقیه بگن قبول نمیکنی!آدمی که خودش رو به خواب زده باشه هیچ جوره بیدار نمیشه...حکایت شماست!
  من هردفعه جواب شبهات شما رو دونه دونه دادم ولی شما هردفعه رفتی دنبال یه مسئله پیش پا افتاده دیگه گشتی !!بحث با شما بی فایده است...

  و تمام آنچه رو باید بگم حضرت علی(ع)به بهترین شکل ممکن قبلا گفتن ...

  « هیچ ثروتی چون عقل و هیچ فقری چون جهل و هیچ میراثی چون ادب و هیچ پشتیبانی چون مشورت نخواهد بود. »

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۲۴ ب.ظ:

  احسنت
  آفرین
  حرف دلمونو زدی
  ممنون

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 53. s.a.e

  on بهمن ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  در ضمن اینم خیلی جالبه که شما در کامنت هاتون از مسئله ای که بهش اعتقادی ندارین(ابجد) در اکثر وبلاگ ها استفاده میکنید!!
  خب اینم یه مدلشه دیگه!!!از چیزی که بهش اعتقاد ندارین دفاع کردن و استفاده کردن و بدتر از اون منتشر کردنش هم یکی از راه ها و روش های شماست!!
  شما رائفی پور رو به تبلیغ کردن چیزی متهم میکنید که بهش اعتقاد نداره در حالی که خودتون مسئله ای که بهش اعتقاد ندارین رو منتشر و تبلیغ میکنید!!! واقعا کی منحرفه؟؟!!!!

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 54. ایغورلو

  on بهمن ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  یه کم به حرفام دقت کن ببین میفهمی چی میگم یانه؟؟؟
  آخه وقتی من میگم رائفی پور درظاهر میگه نمازتون رو اول وقت بخونید تو از کجای این جمله فهمیدی که من با خودم مشکل دارم
  اولش گفتم بله اون ظاهری که شما از حرفاش فهمیدی و اگه به خود رائفی پور هم بگی میگه جمله من فلان چیزه رو همه و حتی یه بچه کوچیک هم میفهمه
  به خاطر همین خواستم مثل دیدن تصویر سه بعدی عمل کنی
  من کی گفتم استادت جوابمو نداه؟؟؟
  گفتم تو وبلاگش جوابمو نداد و این جواب رو که شما گذاشتین رو یه جای دیگه گذاشته بود که جایی برای پاسخ دادن من و ادامه بحث توسط من نبود
  ....
  من تو نظر قبلی گفتم من اعتقاد ندارم که به خاطر اینکه فقط حساب ابجد این دو اسم یکسانه ،این شخص سفیانیه...و برای منحرف بودن این شخص دلیل منطقی دارم ولی وقتی بدون معرفی کردن عثمان بن عنبسه وارد بحث بشم یکی مثل تو خیلی سخت تر میتونه به خودش بقبولونه که شخصی چون رائفی پور ممکنه گمراه و گمراه کننده باشه...
  اگه واقعا دنبال حقی به جز دعا هیچ ابزار دیگه ای در اختیار نداری...
  ولی اگه معنی این قسمت از دعای کمیل رو که میگه من هیچ چی به جز دعا ندارم رو نمیفهمی و درک نمیکنی باز به خودت بگو ممکنه تو حرفای من چیزی باشه که تو به خاطر تعصب یا اینکه حرفای من با اعتقادای قبلیت سازگار نیست حاضر نیستی بفهمیشون...
  چرا به راحتی از کنار این همه انحراف که تو حرفای رائفی پور هست میگذری؟
  به این میگن شستشوی مغزی....
  چرا حاضر نیستی قبول کنی استادت انحراف داره؟ حد اقل از روی جهالتش؟؟؟
  این یعنی تعصب...
  شما فقط ظاهر قضیه رو میبینی
  آره اگه منم مثل تو فکر میکردم دفاع از استادم رو منطقی میدونستم
  ولی من یه سوال ازت دارم
  تو کتاب غیبت نعمانی یه روایت هست از امام محمد باقر (اگه اشتباه نکنم) که میگه جنبش سفیانی در کل به نفع مومنین است شما که آدم عاقلی هستی اینو چطور تفسیر میکنی؟
  سوال دوم من اینه که اون چهار هزار نفری که از همراهان سید خراسانی با امام زمان(عج) مخالفت میکنند و پای اعتقادشون کشته میشن چه تیپ آدمایی هستن؟ این دوتا سوال رو واقعا درک کن از خدا هم کمک بگیر اون وقت میتونی بهتر حرف منو بفهمی....
  این برداشتی که تو از حرفای رائفی پر میکنی رو اکثرا میفهمن ولی حرف من یه پله بالاتر از برداشت عامیانه است یعنی اون پله ی پایینی رو که شما فهمیدی رو درک میکنم پس فکر نکنم اگه یکی از ما قراره بی عقل باشه اون من باشم
  اگه پیرو حضرت محمد(ص) هستی ایشون فرمودن مجادله رو ترک کنید که سودی نداره
  وقتی داری مجادله میکنی یعنی معنی این حرف پیامبر رو نفهمیدی
  وحالا که داری بحث میکنی سخته حرفای منو بپذیری چون باید درکتو زیاد کنی یا به عبارتی بعد انسانیتو افزایش بدی واین به جز با عبادت امکان پذیر نیست
  جالبه بدونی بیشتر اونایی که اهل عبادت بودن و به خصوص مسئولین بسیج راحت تر حرفای منو میفهمن....
  چند تا سوال تو نظرای قبای ازت پرسیده بودم که به هیچ کدومشون جواب ندادی؟
  من منتظر پاسخم.....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۲ام, ۱۳۹۱ ۷:۵۶ ب.ظ:

  ببند اون گاراژ رو مغزت رو غسل حیض بده حالت خوب بشه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مهدي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ:

  خیلی بی ادبی تو باید غسل جنابت بکنی تا حالت خوب شه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  مهدي پاسخ در تاريخ بهمن ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ب.ظ:

  فهمیدی احمد آقا مغزت نیاز به غسل جنابت داره تا حالت خوب شه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 55. ایغورلو

  on بهمن ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  چون قسم دادی که چند تا از سخنرانیاشو شنیدم جوابتو میدم که هر سخنرانی که تونستم ازش دانلود کنم رو دیدم
  ۵تا دی وی دی هم یکی از دوستام ازش بهم داد که همه رو دیدم
  آخریش که شنیدم یه سخنرانی از ایشون توی شمال کشور تو دهه اول محرم بوده؟
  واینکه چقدر میشناسمش اگه منظورت تاریخ و محل تولد و شغل قبلی و مدارک تحصیلیشه ایمیل بده تا برات بفرستم اگرم منظورت شناخت شخصیتیه که تو حرفام اعتقادم نسبت بهش مشخصه و اصل مباحثه ی ما برای شناخت استاد شماست
  لطفا بدون تعصب و یکی یکی به سوالایی که ازت پرسیدم تو این ۵تا نظر اخیرم جواب بده
  یه چیز دیگه هم که شاید به دردت بخوره اینه که من تا حالا بارها به صورت مستقیم با خود رائفی پور حرف زدم
  پس احتمالا بیشتر از شما میشناسمش
  الان اونایی که منطقی رسدش میکنن و مسئولین این زمینه در منحرف بودنش شکی ندارن و فقط موندن که این شخص مغرضه یا انحرافش از رو جهالته که بیشتر میزارن پای جهالت
  ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 56. ایغورلو

  on بهمن ۳, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  تو فکر میکنی تعصب نداری ولی داری اثبات:اگه روش تعصب نداشتی یه بار زنگ میزدی ازاستادت میپرسیدی چرا از ساختار بسیج کنار گذاشتنش؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 57. مسلمان شیعه

  on بهمن ۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  با سلام
  یک سئوال داشتم که متاسفانه سایت شبهه هم به ان جواب نداد. چرا حضرت امام باقر(ع) و امام صادق (ع) با آن علم بالا که در محضر انان هزاران نفر تلمذ می کردند یک کتاب در هر موضوعی ( مثلا عقاید شیعه - اصول فلسفه - مسایل علمی و....) ننوشته اند که ما پس از ۱۲۰۰ سال بتوانیم استفاده کنیم. درست است که احادیث زیادی وجود دارد ولی اگر کتابی می نوشتند که صددرصد متعلق به ایشان بود خیلی فرق می کرد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ بهمن ۴ام, ۱۳۹۱ ۲:۰۴ ب.ظ:

  باسلام خدمت شما کاربرگرامی
  سوال شما باید اینگونه باشد که چرا کتاب اهل بیت در اختیار مردم قرار نگرفته نه اینکه چرا ننوشته اند.
  روایات متعددی داریم که اهل بیت کتب مختلف دارند که تمام مباحث مورد نیاز در انها است که از زمان آقا رسول الله ص تا ائمه دیگر در اختیار امامان است وزمانی که امام زمان عج ظهور کند به آن احتجاج شده ونمایان می شود.
  اما اینکه چرا در اختیار دیگران قرار نگرفت این مشکل از سوی مردم وما است نه از سوی امامان بلکه قابلیت قابل وسعت دریافت این کتاب وپذیرش آن را ندارد همیطور که می بینید الان بسیاری این اندک از سخنان اهل بیت که رسیده را به راحتی رد می کنند تا چه رسد به ان کتابهای عظیم وبا ظرفیت بالا.
  به عنوان مثال دوحدیث را خدمت شمابیان می کنیمبا صراحت بیان شده هر چه که بنی ادم نیاز دارد در آن است حتی اسامی شیعیان و...
  حَدَّثَنَا یَعْقُوبُ بْنُ یَزِیدَ وَ مُحَمَّدُ بْنُ الْحُسَیْنِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ أَبِی عُمَیْرٍ عَنْ عُمَرَ بْنِ أُذَیْنَهَ عَنْ عَلِیِّ بْنِ سَعْدٍ قَالَ: کُنْتُ قَاعِداً عِنْدَ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع وَ عِنْدَهُ أُنَاسٌ مِنْ أَصْحَابِنَا فَقَالَ لَهُ مُعَلَّى بْنُ خُنَیْسٍ جُعِلْتُ فِدَاکَ مَا لَقِیتَ مِنَ الْحَسَنِ بْنِ الْحَسَنِ ثُمَّ قَالَ لَهُ الطَّیَّارُ جُعِلْتُ فِدَاکَ بَیْنَا أَنَا أَمْشِی فِی بَعْضِ السِّکَکِ إِذْ لَقِیتُ مُحَمَّدَ بْنَ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ الْحَسَنِ عَلَى حِمَارٍ حَوْلَهُ أُنَاسٌ مِنَ الزَّیْدِیَّهِ فَقَالَ لِی أَیُّهَا الرَّجُلُ إِلَیَّ إِلَیَّ فَإِنَّ رَسُولَ اللَّهِ قَالَ مَنْ صَلَّى صَلَوَاتِنَا وَ اسْتَقْبَلَ قِبْلَتَنَا وَ أَکَلَ ذَبِیحَتَنَا فَذَلِکَ الْمُسْلِمُ الَّذِی لَهُ ذِمَّهُ اللَّهِ وَ ذِمَّهُ رَسُولِهِ مَنْ شَاءَ أَقَامَ وَ مَنْ شَاءَ ظَعَنَ فَقُلْتُ لَهُ اتَّقِ اللَّهَ وَ لَا تَغُرَّنَّکَ هَؤُلَاءِ الَّذِینَ حَوْلَکَ فَقَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ لِلطَّیَّارِ وَ لَمْ تَقُلْ لَهُ غَیْرَ هَذَا قَالَ لَا قَالَ فَهَلَّا قُلْتَ لَهُ إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ ص قَالَ ذَلِکَ وَ الْمُسْلِمُونَ مُقِرُّونَ لَهُ بِالطَّاعَهِ وَ لَمَّا قُبِضَ رَسُولُ اللَّهِ ص وَ وَقَعَ الِاخْتِلَافُ انْقَطَعَ ذَلِکَ فَقَالَ مُحَمَّدُ بْنُ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَلِیٍّ الْعَجَبُ لِعَبْدِ اللَّهِ بْنِ الْحَسَنِ إِنَّهُ یَهْزَأُ وَ یَقُولُ هَذَا فِی جَفْرِکُمُ الَّذِی تَدَّعُونَ فَغَضِبَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع فَقَالَ الْعَجَبُ لِعَبْدِ اللَّهِ بْنِ الْحَسَنِ یَقُولُ لَیْسَ فِینَا إِمَامُ صِدْقٍ مَا هُوَ بِإِمَامٍ وَ لَا کَانَ أَبُوهُ إِمَاماً وَ یَزْعُمَ أَنَّ عَلِیَّ بْنَ أَبِی طَالِبٍ لَمْ یَکُنْ إِمَاماً وَ یَرُدُّ ذَلِکَ وَ أَمَّا قَوْلُهُ فِی الْجَفْرِ فَإِنَّمَا هُوَ جِلْدُ ثَوْرٍ مَذْبُوحٍ کَالْجِرَابِ فِیهِ کُتُبٌ وَ عِلْمُ مَا یَحْتَاجُ النَّاسُ إِلَیْهِ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ مِنْ حَلَالٍ وَ حَرَامٍ إِمْلَاءُ رَسُولِ اللَّهِ ص وَ خَطَّهُ عَلِیٌّ ع بِیَدِهِ وَ فِیهِ مُصْحَفُ فَاطِمَهَ مَا فِیهِ آیَهٌ مِنَ الْقُرْآنِ وَ إِنَّ عِنْدِی خَاتَمَ رَسُولِ اللَّهِ ص وَ دِرْعَهُ وَ سَیْفَهُ وَ لِوَاءَهُ وَ عِنْدِیَ الْجَفْرُ عَلَى رَغْمِ أَنْفِ مَنْ زَعَمَ.
  بصائر الدرجات فی فضائل آل محمد صلى الله علیهم، ج‏۱، ص: ۱۵۷

  مُحَمَّدِ بْنِ سَعِیدِ بْنِ عُقْدَهَ الْکُوفِیُّ قَالَ حَدَّثَنَا عَلِیُّ بْنُ الْحَسَنِ بْنِ عَلِیِّ بْنِ فَضَّالٍ عَنْ أَبِیهِ عَنْ أَبِی الْحَسَنِ عَلِیِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا ع قَالَ: لِلْإِمَامِ عَلَامَاتٌ یَکُونُ أَعْلَمَ النَّاسِ وَ أَحْکَمَ النَّاسِ «۱» وَ أَتْقَى النَّاسِ وَ أَحْلَمَ النَّاسِ وَ أَشْجَعَ النَّاسِ وَ أَسْخَى النَّاسِ وَ أَعْبَدَ النَّاسِ وَ یلد [یُولَدُ] مَخْتُوناً وَ یَکُونُ مُطَهَّراً وَ یَرَى مِنْ خَلْفِهِ کَمَا یَرَى مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَ لَا یَکُونُ لَهُ ظِلٌّ وَ إِذَا وَقَعَ إِلَى الْأَرْضِ مِنْ بَطْنِ أُمِّهِ وَقَعَ عَلَى رَاحَتَیْهِ رَافِعاً صَوْتَهُ بِالشَّهَادَتَیْنِ وَ لَا یَحْتَلِمُ وَ یَنَامُ عَیْنُهُ وَ لَا یَنَامُ قَلْبُهُ وَ یَکُونُ مُحَدَّثاً وَ یَسْتَوِی عَلَیْهِ دِرْعُ رَسُولِ اللَّهِ ص وَ لَا یُرَى لَهُ بَوْلٌ وَ لَا غَائِطٌ لِأَنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ قَدْ وَکَّلَ الْأَرْضَ بِابْتِلَاعِ مَا یَخْرُجُ مِنْهُ وَ یَکُونُ رَائِحَتُهُ أَطْیَبَ مِنْ رَائِحَهِ الْمِسْکِ وَ یَکُونُ أَوْلَى بِالنَّاسِ مِنْهُمْ بِأَنْفُسِهِمْ وَ أَشْفَقَ عَلَیْهِمْ مِنْ آبَائِهِمْ وَ أُمَّهَاتِهِمْ وَ یَکُونُ أَشَدَّ النَّاسِ تَوَاضُعاً لِلَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ یَکُونُ آخَذَ النَّاسِ بِمَا یَأْمُرُهُ بِهِ وَ أَکَفَّ النَّاسِ عَمَّا یَنْهَى عَنْهُ وَ یَکُونُ دُعَاؤُهُ مُسْتَجَاباً حَتَّى إِنَّهُ لَوْ دَعَا عَلَى صَخْرَهٍ لَانْشَقَّتْ بِنِصْفَیْنِ وَ یَکُونُ عِنْدَهُ سِلَاحُ رَسُولِ اللَّهِ ص وَ سَیْفُهُ ذُو الْفَقَارِ وَ یَکُونُ عِنْدَهُ صَحِیفَهٌ فِیهَا أَسْمَاءُ شِیعَتِهِمْ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ وَ صَحِیفَهٌ فِیهَا أَسْمَاءُ أَعْدَائِهِمْ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَهِ وَ یَکُونُ عِنْدَهُ الْجَامِعَهُ وَ هِیَ صَحِیفَهٌ طُولُهَا سَبْعُونَ ذِرَاعاً فِیهَا جَمِیعُ مَا یَحْتَاجُ إِلَیْهِ وُلْدُ آدَمَ وَ یَکُونُ عِنْدَهُ الْجَفْرُ الْأَکْبَرُ وَ الْأَصْغَرُ وَ إِهَابُ مَاعِزٍ وَ إِهَابُ کَبْشٍ فِیهِمَا جَمِیعُ الْعُلُومِ حَتَّى أَرْشُ الْخَدْشِ وَ حَتَّى الْجَلْدَهُ وَ نِصْفُ الْجَلْدَهِ وَ یَکُونُ عِنْدَهُ مُصْحَفُ فَاطِمَهَ ع.
  عیون أخبار الرضا علیه السلام، ج‏۱، ص: ۲۱۳

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 58. s.a.e

  on بهمن ۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  من به شبهات شما پاسخ دادم!از اول فقط با قصد خراب کردن اومدی و معلومه که حاضری هر چیزی رو نسنجیده و بدون فکر بگی...واقعا اگه فکرت اینه که آدم مومن و منتظر فقط باید بشینه و دعا کنه واست متاسفم!
  بحث با شما بیشتر از این هم بی فایده است هم بی خردانه...

  هرگز با احمق ها بحث نکنید.
  آنها اول شما را تا سطح خودشان پایین می کشند،
  بعد با تجربه ی یک عمر زندگی در آن سطح، شما را شکست می دهند!

  ((مارک تواین))

  هیچ وقت فکر نمیکردم روزی مجبور شم این جمله رو به کار ببرم!حالا میفهمم که قسمت عمیقی از حقیقت رو بیان کرده...

  ((خدایا همه ی عاشقان حق رو به راه راست هدایت کن و من رو هم از عاشقان حقیقی حق قرار بده))

  والسلام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 59. ایغورلو

  on بهمن ۴, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  باسلام
  تو رو خدا نمیدونم از کجای حرفای من فهمیدی فقط باید بشینیم دعا کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هرچی سوال ازت پرسیدم با همین توهینا از جواب دادن فرار کردی.......
  به هیچکدوم از سوالام جواب ندادی....
  احمق کیه؟؟؟؟؟
  ببین الان شدی مثل همونایی که به حضرت نوح میگفتن این احمقا رو از خودت دور کن تا ما قبولت کنیم....
  من که ازت میخوام دعا کنی دارم میارمت پایین؟؟؟؟؟؟؟
  ما لکم کیف تحکمون؟؟؟؟؟؟؟
  اصلا جواب سوالای منو ول کن....
  نظرت درباره ی این نقد ادمین که اینجا نوشته چیه؟؟؟؟؟؟
  اگه رو استادت تعصب نداشتی اینجوری جواب منو میدادی؟؟؟؟؟؟
  ان شاالله خدا همه رو به راه راست هدایت کنه.....
  این همون فتنه ایه که حضرت آقا اونو از فتنه ی ۸۸ خطرناکتر میدونن
  بچه مذهبی هایی که از معنای مذهب و عرفان چیزی نمیدونن.....
  پیشنهاد میکنم حد اقل مقدمه رساله لقاالله میرزا جواد آقا تبریزی رو بخونی....البته فکر نکنم علاقه ای داشته باشی....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 60. yasin

  on بهمن ۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  آقای برحان نیوز
  شما کافرید
  مطمین باشید
  کافر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 61. سلام

  on بهمن ۱۰, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  متنی که از علامه حلی در مورد کافر بودن فلاسفه آوردید، در کتاب تذکره موجود نیست.
  شما هر چه بیشتر با عرفا مخالفت کنید، خدا نورشان را بیشتر از پیش میکند.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 62. نصراصفهانی

  on بهمن ۱۷, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  ارتباط پروتستانتیزم با تفکر یهودی (نقدوبررسی فلسفه غربی )

  گفت‌وگو با دکتر ابراهیم فیاض
  اشاره:
  دکتر ابراهیم فیاض، جامعه‌شناس و از چهره‌های صاحب نام در حوزه علوم اجتماعی است تاکنون مقالات متصدی از ایشان در مجلات انتشار یافته است .
  و در چند کنفرانس خارجی نیز به ایراد سخن پرداخته است. وی در حال حاضر به تدریس در دانشگاه‌های تهران اشتغال دارد.
  رویکرد محققانه ایشان موجب بود تا با وی درباره موضوع رابطه میان پروتستانتیزم و تفکر یهودی به گفت‌وگو بنشینیم. باشد که مورد استفاده خوانندگان عزیز مجله قرار گیرد.

  ‌ ضمن تشکر از قبول زحمت این گفت‌وگو، برای شروع بحث لطفاً «پروستانتیسم» را تعریف فرموده و درباره ارتباط میان یهود، تفکر یهودی و ظهور این جنبش فکری در غرب و در الهیات مسیحی برای ما و خوانندگان موعود مطالبی بفرمایید.
   برای بررسی بحث پروستانتیسم باید به «کاتولیسیسم» و «یهودیسم» بازگردیم. از اولین ادیان ابراهیمی, یهود است. حضرت آدم ۷۰۰۰ سال، حضرت نوح ۵۰۰۰ سال، حضرت ابراهیم ۴۰۰۰ سال، و حضرت موسی۲۰۰۰ سال و پیامبر اکرم(ص) ۱۴۰۰ سال پیش می‌زیسته‌اند. یهود اولین دین تاریخی است که دارای نوشته و مکتوب می‌باشد، بنابراین شناخت یهود از لحاظ علمی بسیار با اهمیت است.
  اولین کسانی که توانستند بر روی تمدن یونان در حدود ۲۰۰۰ سال پیش تأثیرگذار باشند قوم یهود هستند و آقای «گارامر» می‌گوید:
  این خط عبری است که خط یونانی را پیشرفت می‌دهد و بنای فلسفه را هم یهود می‌گذارند.
  آیت‌الله جوادی آملی هم بیانی داشتند که فلسفه یونان چیزی نیست مگر تعلیمات پیامبران بنی اسرائیل. به هر حال یهود مهم‌ترین نقش را در ساختن فلسفه یونان دارد. فلسفه و یهود بسیار با یکدیگر شباهت دارند؛ یعنی اگر ما بگوییم جنگ فلسفه و عرفان مانند جنگ یهود و دیگر ادیان خصوصاً مسیحیت است، حرف بی‌ربطی نزده‌ایم.

  ‌ وجه تشابه میان نگرش و تفکر فلسفی غرب و تفکر یهودی چیست و چه تأییدی مبنی بر این همانندی وجود دارد؟
   فیلسوف انسانی است که بتواند به جای خدا بنشیند و خدایی کند و اگر در یونان «رب النوع‌ها» نبودند هرگز فلسفه یونان به وجود نمی‌آمد. و رب النوع یعنی خدایان انسان شده «زئوس» خدای خدایان است. «هرکول» خدای قدرت، «ونوس» خدای زیبایی، «هرمس» خدای فهم می‌شود و به همین ترتیب همه صفات انسانی خدا می‌شود. چون اگر مباحث قبل و بعد از سقراط را مطالعه کنیم همه برگرفته از این رب النوع‌هاست.
  در یهودیت هم این بحث رخ می‌دهد. در تورات خدا همیشه به شکل انسان بر انسان نازل می‌شود یعنی خدا به شکل انسان با زنان بنی اسرائیل هم‌بستر می‌شود و یهود، فرزندان خدا می‌شوند. یا خدا به شکل انسان با یعقوب کشتی می‌گیرد و مغلوب یعقوب می‌شود. بنابراین یهود و فلسفه بسیار به یکدیگر نزدیک می‌باشند، هر دو خدا را به صورت انسان در می‌آورند و بعدها که یونان تخریب می‌شود و اندیشه‌های یونانی به اسکندریه منتقل می‌شوند و در مصر با یهود برخورد می‌کنند. و اولین بار «فلسفه‌های دینی» در قالب «نوافلاطونی» همان‌جا رخ می‌دهد.

  ‌ با توجه به این مطلب، جایگاه عقل منقطع از وحی در آموزه‌های قوم یهود به چه میزان است؟
   مبحث عقل کاربردی و عملی در یهود بسیار قوی است. عقل مصلحت‌گرای یهود تا آن‌جا پیش رفت که با حکومت رومیان که ستاره پرست بودند یکی شدند و سعی می‌کردند اهداف خود را در حکومت روم جلو ببرند. مسیح از میان یهود به پا می‌خیزد و اعتراض مسیح به یهود همین مسئله است که یهود بسیار عقلی و مصلحت‌گرا شده است. دین حضرت مسیح(ع) دین جدیدی نبود بلکه حاشیه‌ای بود بر دین تحریف شده یهود. در حقیقت فقه مسیحیت همان فقه یهود است و توراتی که مورد اعتماد یهود می‌باشد مورد اعتماد مسیحیان هم هست و برای آن‌ها نیز مقدس است، منتها مسیحیت یک دیدگاه عرفانی است به دین و بعدها که جلوتر می‌رویم این به صورت یک دین عرفانی در مقابل دین فقهی یهود در می‌آید. مسیحیان اعتقاد دارند خدا در حضرت مسیح(ع) تجسد پیدا کرد و مسیح پسر خداست و مضامین ثلاثه‌ای که مسیحیت به آن اعتقاد دارد، در یک آن، هم یکی هستند هم سه تا. این همان بحث تجلی خداست و دو ریشه این تفکر که تا انتها نیز ادامه دارد به یهود بازمی‌گردد و وقتی خدا در یک انسان تجسد پیدا می‌کند این واقعه تاریخی می‌شود که «هگل» از این مطلب بسیار استفاده می‌کند و بنیان فلسفه مسیحیت همین بحث می‌باشد.
  به عبارت دیگر آن‌ها هم می‌خواهند مانند مسیح تجسد پیدا کنند؛ یعنی مسیح تجسد خدا بود و ما هم باید تجسد مسیح شویم، نان و شراب هم به همین خاطر است تا روح و جسم هر دو مسیحی شوند.
  در فیلم «فرانچسکو» در انتها دست و پای او سوراخ می‌شود و او خود به صورت مسیح در می‌آید.
  اگر مسیح بخواهد تجسد پیدا کند داخل کلیسا است. به همین خاطر وقتی در مقابل محراب می‌رسند روبه‌روی مجسمه مسیح به صلیب کشیده شده زانو می‌زنند و صلیب می‌کشند و پدر روحانی هم چون تجسد مسیح است مانند خود خدا می‌تواند گناهان را ببخشاید و «پاپ» که به معنای پدر است تجسد یافته خدا و یک پدر زمینی است و آنقدر این امر در کلیسا تجلی پیدا می‌کند که کاتولیسیسم به صورت یک سازمان دینی در می‌آید نه یک دین و این هم در یک «سازمان» تجسد پیدا می‌کند.

  ‌ از حیث تاریخی، آغاز این نگرش به چه زمانی بازمی‌گردد؟
   از سال ۵۰۰ میلادی این بحث شروع می‌شود و در حدود سال ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی به اوج خود می‌رسد. فرد متدین کسی است که کلیسا می‌رود و این مطلب «اشرافیت» را در مسیحیت به بار می‌آورد. برای مثال لباس پاپ‌ها بسیار گران قیمت و زربافت است. میز غذای چند متری می‌چینند و خواب آن‌ها بسیار طولانی است. انسان کامل [مطابق برداشت انحرافی] مسیحیان کسی است که ازدواج نمی‌کند. نه مریم ازدواج می‌کند، نه حضرت مسیح(ع) و نه حضرت یحیی(ع). و دنیا. کلاً منفور مسیحیت است. درون کلیساها هم بسیار تاریک است و معماری‌اش تیز و تند است و به سوی آسمان رفته است که نشانی از فریاد و جیغ انسان است از تاریکی این دنیا و اگر کسی بخواهد از این ظلمت رهایی یابد باید هیچ گونه لذتی نبرد و لذت جنسی هم یک نوع تخلف محسوب می‌شود. آن‌ها حتی اعتقاد دارند کسی که یک بار ازدواج کرده است نمی‌تواند کشیش شود.
  در قرن ۱۵ میلادی مردم با نگاهی یهودی مجدداً به بررسی «کاتولیسیسم» می‌پردازند و چون در عهد عتیق انسان بر خدا مقدم می‌شود مانند غلبه یعقوب بر خدا، عهد جدید را هم این گونه تفسیر می‌کنند که انسان بر خدا مقدم می‌شود. حال کلیسایی که مانند خدا بر درون و بیرون انسان‌ها مسلط است از تخت به زیر کشیده می‌شود و پروتستانتیزم تفسیر یهودی مسیحیت است و در همین جا «اومانیسم دینی» در مسیحیت به وجود می‌آید. البته افرادی که دارای نبوغ بودند با پول کلیسا تجسد خدا در انسان را ترسیم کردند و مجسمه‌ها و نقاشی‌های عریانی را کشیدند مانند «مجسمه داوود» میکلانژ که آلت تناسلی‌اش را هم کوچک درست کرده‌اند تا بگویند ما به بعد جنسی او توجهی نداریم بلکه فقط به بعد جسمانی او توجه داریم، چون خدا در این جسم تجسد یافته است. حتی در آلمان مجسمه‌های عریان حضرت عیسی و حضرت مریم وجود دارد که نشانگر این است که برای آن‌ها تجسد مهم است.
  در طی این چند سال مسیحیت به دینی بر ضد خودش تبدیل گشت و عملاً «پروتستانتیزم» معتقد است، نیازی نیست نیایش حتماً داخل کلیسا صورت پذیرد و آن‌ها دیگر پاپ و حتی مسیح را در حد خدا قبول ندارند و تا جایی پیش رفتند که گفتند مسیح فرزند یوسف، شاگرد زکریای نجار و مریم است و بعد از چند سال عملاً پروتستانتیزم تبدیل به فلسفه کانت شد و کانت در حقیقت تجسد فلسفی «فردگرایی دینی» است و غرب امروز توسط کانت بنیانگذاری شده است. یعنی اگر کسی بتواند کانت را رد کند، غرب را هم رد کرده است. امروزه مسیحیت قرون وسطایی باز در حال نیرو گرفتن و مقابله با فلسفه کانت است. و اگر هگل را نقاد کانت بدانیم به این معناست که هگل به وسیله فلسفه مسیحی به فلسفه یهودی هجوم برده است و فلسفه هگل عرفان فلسفی است مانند ملاصدرا در میان ما و از همین طریق به مولوی نزدیک می‌شود و خودش نیز می‌گوید که حرف‌های من در دوره‌های پیش نیز گفته شده است و به مولوی و پیامبر اکرم(ص) اشاره می‌کند و داستان مقابله با یهود «هیتلر» از همین بحث شروع می‌شود.
  قرن ۱۸، قرن عقل‌گرایی است و قرن ۱۹، هجوم هگل بر کانت و قرن اومانیسم و عرفان و در دوره بعد از هگل یهود مستقیماً وارد میدان می‌شود و از «فویرباخ» تا «مارکس» همه یهودی هستند و بعد از آن دوباره طرفداران هگل نیرو می‌گیرند؛ یعنی اگر فویرباخ نبود، دورکیم هم به وجود نمی‌آمد تا جامعه‌شناسی جدید را به وجود بیاورد در نتیجه با پروتستانتیزم ما وارد علوم انسانی جدید می‌شویم و قرن ۲۰ قرن علوم انسانی است.
  حال جالب است که جسمانیت و تجسد خدا در جسم انسان به وسیله یک یهودی دیگر به نام «فروید» تبدیل به جنسیت و بعد جنسی انسان گردید که داستان بسیار مفصلی دارد. فروید به شدت با مباحث مسیحی مقابله می‌کند، یکی در مورد هبوط اولیه آدم و دیگر اینکه معتقد است هر چه انسان برهنه‌تر باشد بهتر است، دقیقاً بر خلاف عقاید مسیحیان که پوشیدگی را بهتر می‌دانند. و انقلاب جسمانیت در این‌جا توسط فروید به انقلاب جنسیت تبدیل می‌شود. در حال حاضر جنسی‌ترین کشورهای اروپا، کشورهای کاتولیک مانند فرانسه و اروپا هستند و یهود آنقدر در کشوری مثل فرانسه تسلط دارد که می‌توانند قانون منع حجاب را به راه بیندازد و تبلیغات و فیلم‌های سکسی حتی تجارت انسان و... در دست یهودیان می‌باشد. با آن‌که تنها ۵/۰ درصد جمعیت کل جهان یهودی است ولی ۳۰ درصد اقتصاد به صورت مستقیم در دست یهود می‌باشد.
  بنابراین یکی از شاخصه‌های پروتستانتیزم نشاندن انسان در جایگاه خداست و این ما هستیم که فکر می‌کنیم نه خدا، دکارت می‌گوید: «من فکر می‌کنم پس هستم.» یعنی انسان فاعل است و جهان کلاً مفعول می‌باشد و این اولین قدم ایجاد فلسفه است که عرفان با آن مبارزه می‌کند. این عرفان هم در مسیحیت وجود دارد و هم در اسلام. جنگ عقل و عشق یا عرفان و فلسفه یکی هستند. ملاصدرا هم فلسفه و عرفان را یکی نکرد بلکه قرآن و دین و فلسفه را به عرفان فروکاست.یعنی فلسفه و دین را در ظرف عرفان نهاد به همین دلیل حضرت امام خمینی(ره) اسفار را با توجه به فصوص الحکم تدریس می‌کرده‌اند.
  بنابراین جنگ یهود و مسیحیت جنگ فلسفه و عرفان است و ملاصدرا در پناه قرآن، نهج‌البلاغه و احادیث،‌ فلسفه را که کفر و انسان‌گرایی یهودی است از بین می‌برد و تبدیل به عرفان می‌کند.
  وقتی تفکر فردگرایی به وجود می‌آید مقدمه تفکر جنسی است و جنسی‌گرایی از یهودیت ناشی می‌شود و این مطلب در تورات به آسانی مشاهده می‌شود. برای مثال در تورات داستان قوم لوط را این‌گونه بیان که بعد از نازل شدن عذاب بر این قوم، پیامبر قوم با دو دخترش همبستر می‌شود تا نسل این قوم قطع نشود یا در جاهای دیگر از آن رابطه جنسی خواهر و برادر وجود دارد و یهود به این مطلب اعتقاد دارند.

  ‌ با توجه به مقدمه، نظر شما درباره پروتستانتیزم در تفکر اسلامی چیست؟ و این جریان چه آثار و توابعی دارد؟
   افرادی که پروتستانتیزم اسلامی را به عنوان روشنفکری مطرح می‌کنند یعنی همان یهودیت اسلامی مقصودشان این است که انسان کامل را از بین ببریم و تمامی انسان‌ها را دچار سکس کنیم. این روشنفکری دینی نتیجه‌اش انقلاب جنسی است. ابتدای اومانیسم سوژه بودن انسان است و آخر آن سکس. بدین طریق «ولایت» از بین می‌رود یعنی اگر بخواهیم پروتستانتیزم اسلامی به وجود بیاوریم اولین قدم حذف ولایت است و دومین قدم از بین بردن اخلاق؛ چون عشق اخلاق را به وجود می‌آورد نه عقل. عقل فقط اخلاق را نسبی می‌کند. و آنقدر در مسائل اخلاقی تشکیک می‌شود که کسی به آن عمل نخواهد کرد.

  ‌ بنابر این آیا منظور شما این است که عقل در اسلام جایگاهی ندارد؟
   آن عقلی که جایگاه دارد عقل شهودی است و مبتنی بر فطرت، نه عقل ذهنگرا و عقل کانت، آن عقل چگونه می‌تواند حجت باشد در حالی که هزاران وهم آن را احاطه کرده است. آیا کسانی که همجنس‌بازی را تجربه می‌کنند دارای عقل نیستند، البته عقل دارند ولی عقل ذهنی که به آن‌ها می‌گوید لذت همجنس‌بازی را تجربه کن. «ایگو» که آقای فروید مطرح می‌کند، عقل جنسی و غریزی است و «سوپر ایگو» که بعد از آن می‌آید به گفته او دین است که می‌خواهد ایگو را کنترل کند.

  ‌ شما در مباحث دیگر خودتان درباره ارتباط تفکر بهاییت و یهودیت در ایران نیز مطالبی را بیان فرموده‌اید. لطفاً‌ در این‌باره قدری توضیح دهید.
   بهائیت در حقیقت تفسیر یهودی شیعه بود، در واقع انسان آرام آرام خدا شد. ابتدا وکیل خدا بعد وصی خدا و پس از آن خود خدا. ابتدا نفی ولایت صورت گرفت، یعنی او گفت من وکیل امام زمان(ع) هستم و بعد ادعا کرد خودش ولیّ خداست.
  یعنی ساده سازی دین و فرار کردن از مناسک دین و تقیدات اخلاقی باعث شد بهائیت به وجود بیاید. همان‌طور که یهودی‌ها ثروتمند هستند بهایی‌ها نیز ثروتمندند و معبد اصلی آنها در «حیفا» یعنی مرکز صهیونیست‌ها است. «محمدعلی فروغی» یک یهودی است که شیعه شده است. او کسی است که تفکر دکارت را وارد ایران می‌کند و هدفش فلسفی کردن ایران و طبق مطالبی که گفته شد، یهودی کردن ایران است. تار و پود حکومت شاهنشاهی بهایی است. هویدای بهایی سیزده سال در ایران نخست وزیر بود و او یک فرد همجنس‌باز است. در یونان هم همجنس‌بازی به اوج خود می‌رسد رابطه جنسی استاد دانشجویان که در آکادمی همه مفعول استاد می‌شوند، به طوری که استادها معشوقه پسر داشته‌اند. و امروزه هم در غرب همجنس بازی شدیداً رایج است. یعنی دقیقاً برخلاف اسلام که به زن بسیار اهمیت می‌دهد اینها از زن می‌گذرند. پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید، کسی که ازدواج نکند از من نیست، ایشان نفرموده اند که از مسلمانان یا از اسلام نیست بلکه فرموده‌اند از من نیست و به همین خاطر اسلام دین اعتدال است.
  پدران مدرنیسم در جهان دو نفرند؛ مارکس و فروید که هر دو یهودی هستند. مارکس غریزه گرسنگی را مطرح می‌سازد و فروید غریزه جنسی را.
  اگر رضا شاه کشف حجاب می‌کند، تنها تقلید کورکورانه از ترکیه نیست بلکه این مسئله مبنای فکری دارد، چون اقتصاد سرمایه‌داری بدون آزادی جنسی امکان‌پذیر نیست. سرمایه‌داری بر سه محور قرار دارد: مواد مخدر، فحشا و اسلحه. همانطور که جنگ را یهود به راه می‌اندازد. مانند جنگ جهانی دوم، فحشا و مواد مخدر هم در اختیار یهودیان قرار دارد. مدتی پیش یک شبکه بردگان جنسی را در آلمان با دختران هفت ساله دستگیر کردند و این خاصیت مدرنیسم است، یعنی خانواده از بین می‌رود. در غرب از نظر اقتصادی ازدواج به صرفه نیست و آن‌ها می‌گویند به چه دلیل برای یک لیوان شیر یک گاو بخریم.
  در عرفان همیشه آینده‌ای وجود دارد: «العاقبه للمتّقین» و پیروزی با خیر است ولی در فلسفه عاقبتی وجود ندارد. حتی مارکس که عاقبتی را ترسیم می‌کند همان بازگشت به دوران اولیه یعنی کمون ثانویه و اشتراک جنسی یعنی همه چیز مشترک باشد در صورتی که هگل می‌گوید در آخرالزمان حقیقت در تاریخ آشکار می‌شود و «موعود» در فلسفه عرفانی معنا دارد نه در یک فلسفه عقلی.

  ‌ در تفکر یهودی, یهودیانی که صهیونیست نیستند چطور با موعود آخرالزمان برخورد می‌کنند؟
   آن‌ها معتقدند مسیح واقعی ظهور پیدا می‌کند البته این مسئله مهمی نیست، اهل سنت که ولایت در آن مطرح نیست آن‌ها نیز امام زمان(ع) را عملاً قبول ندارند. مسئله اساسی و نکته قابل توجه در این میان دخالت بحث آخرالزمان در زندگی ما است. اهل سنت و یهود هیچ‌کدام منتظر نیستند حتی شاید بگویند ما این مطلب را قبول داریم و در مقابل آن‌ها شیعه و مسیحیت می‌گویند انسان کاملی وجود دارد که در حال حاضر ما از فیض او بهره‌مند هستیم و ما اعتقاد داریم ذکر امام زمان(ع) حیات قلوب ماست ولی در یهودیت و اهل سنت این مسئله وجود ندارد. مسیحیان نیز می‌گویند در قلبت با مسیح همراه باش تا کامل شوی.
  و افرادی که به موعود آخرالزمان اعتقاد ندارند زندگی‌شان بی‌معنا می‌شود چون زندگی آن‌ها در فعالیت‌های جنسی خلاصه می‌شود، مانند غرب و کشورهای حوزه خلیج فارس.
  جهانی‌سازی مورد نظر یهود، همان بحث جهانی شدن کانت است یعنی جهانی‌سازی غرایز و فلسفه غریزی و فحشا چون محرک سرمایه‌داری فعالیت های جنسی است. یهودی‌ها خودشان ازدواج می‌کنند تا نسلشان ادامه پیدا کند ولی جهان را به سمتی سوق می‌دهند که سسیستم خانواده از بین برود.
  کسانی که طرفدار فلسفه غربی هستند همگی طرفدار اسراییل هم هستند و اوج اعتلای مدرنیسم، اسراییل است.

  http://nasr1212.blogfa.com/post/10

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 63. ناشناس

  on بهمن ۲۱, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  رائفی پور مشکوک است
  همین که با نهادهای آمریکایی در ارتباط است کافیست تا محتاطانه با او برخورد کنیم
  از جناب نویسنده این نقد خواهشمندم بگویند که آیا ممکن است رائفی پور قطعه ای از پازل صهیونیزم جهانی مانند دیوید آیک و عبدالله هاشم باشد؟ از نظر من بسیار شبیه این دو نفر است
  ممنون

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  حسام پاسخ در تاريخ اسفند ۸ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ:

  سلام
  رائفی پور با کدام نهاد امریکایی در ارتباط است؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 64. mustafa

  on بهمن ۲۵, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  جناب ایغورلو
  ممنون میشم اگه اطلاعاتی که در مورد آقای رائفی پور دارین و ماجرای اخراجش از بسیج رو برای بنده ایمیل کنین
  mustafaismaili118@yahoo.com

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 65. بیدار

  on بهمن ۲۹, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  این آقارائفی پور .... بیشتر نیست... درضمن ما خورشید مثل مقام معظم رو داریم که مدام هدایت میفرمایند و دیگر نیازی به امثال این آقا نداریم ...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  حسام پاسخ در تاريخ اسفند ۸ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۳۲ ق.ظ:

  سلام دوست مهربونم
  خواستم خدمتت یه انتقادی بکنم
  اگه ما فقط مجبور باشیم به یه نفر تکیه کنیم اگه اونو از دست بدیم. . . ؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 66. خورسند

  on اسفند ۱, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  طبق قرآن سوره ی شعرا،شعرا را اغویا پیروی می کنند؛شاعر یعنی کسی که فن بیان خوبی داره مثل رائفی پور
  پس کسایی که دنبال رائفی پور راه می افتند احتمالا جزء همین اغوا شدگان اند.طبق فرمایش حضرت علی (ع) فتنه یعنی همین."ای مردم فتنه هااز پیروی آراءشخصی و نو آوری در احکام الهی آغاز گیرد که بااحکام الهی(کتاب خدا)(مثلا دروغ گویی)وفق ندهد،در این فتنه هاست که جمعی به همایت جمعی خیزند.....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  حسام پاسخ در تاريخ اسفند ۸ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۸ ق.ظ:

  سلام
  برادر من چه ربطی داره مگه هرکی خوب حرف میزنه باید انگ دروغگویی بست بهس

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 67. حسام

  on اسفند ۸, ۱۳۹۱ - پاسخ دادن

  سلام به همه
  به نظرم دارین بی انصافی میکنینا منظور استاد این بود که بحثایی که بین علما هستو آدمه کوچه و بازار نمیتونه حل کنه.پس در نتیجه نباید به کوچه و بازار کشیده بشه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 68. محمد

  on اردیبهشت ۴, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  با سلام

  دوستان شما اصلآ استاد رو میشناسید؟

  چند بارتو سخن رانی هاش بودید؟

  اصلآ میدونید سفیانی به کی میگم؟

  میدونید وقتی سفیانی بیاد چی میشه؟

  راستی مدیر محترم ،یکی از کار بر های سایتت چنین مطلبی میذاره که هیچ زمینه و ریشه ای نداره اصلآ معلوم نیست از کجا اومده شما به جای این که بیای حرفشو تآیید کنی ازش منبع بخواه
  اگر نمیخای لینک منبع تو سایتت باشه بگو با پیام خصوصی بهت بده
  فکر نکنم چنین مطالبی در شآن سایتی باشه که در باره دین مطلب میذاره

  اگر میخاید جواب منو بدید بهم ایمیل بدید چون من خیلی اتفاقی وارد این سایت شدم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲ ۷:۴۳ ب.ظ:

  سلام علیکم

  شما درمورد مقاله ای که نوشتیم بحث کنید واشکال خود را بگویید چه ربطی به سفیانی دارد بحث ما نقد صحبتی از آقای رائفی پور بود که ایشان از فلاسفه حمایت کرده ومخالفان را همدست فتنه گران دینی خوانده است که ما این سخنرانی را نقد کردیم
  یکبار مقاله را خوب مطالعه نمایید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 69. reza

  on اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  چیزی به نام دجال و آخر الزمان وجود ندارد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۵۸ ب.ظ:

  آهان پس شما کلا با اسلام و اهل بیت مشکل دارین درست فهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 70. saeed

  on خرداد ۷, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  سلام به عقیده اینجانب هرکسی که با مبانی فلسفه و عرفان مخالف می کنه اینکه یا از اوایل طلبگی به او گوش زد کردند که آقا کسانی که فلسفه می خوانند کافرند به خاطر همین شخص وقتی به مطالعه میپردازه با همان ذهنیت بدی که از فلسفه دارد مطمئنن نمی تواند ذهنیتی درستی از فلسفه داشته باشد غیر از اینکه عاقل باشد به نظر من هرکسی می خواهد هر علومی را بخواند برود از اهلش بگیرد اگر فلسفه می خواند برود پیش اهلش و یکسری از اشخاص هستند که کتاب ها رو بدون استاد کتل طی کرده و اصلا بدون استاد طی میکند مطمئنا به نتیجه درست و کاملی نمی رسند .بنده مهندسی می خوانم و درس های فلسفه را به خوبی با استاد می خوانم و هیچ مشکی هم ندارد.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ خرداد ۷ام, ۱۳۹۲ ۳:۲۸ ب.ظ:

  باسلام خدمت کاربر گرامی
  اولا این عقیده شما ست که نوعی استحسان ودلیلی که هیچ پایه علمی ندارد می باشد ودلیلی محکم ومستدل نمی باشد وشما را توصیه دوستانه می کنیم این تفکرات خود را اصلاح کنید

  ثانیا:اینهمه علمای بزرگ وشاگردان اهل بیت علیهم السلام ما نند یونس بن عبدالرحمن ، هشام بن حکم ،فضل بن شاذان و... یا مرحوم کلینی ، شیخ صدوق ، علامه حلی ،علامه مجلسی و....مخالفت شدیدی با فلسفه داشتند استادشان که معصوم بوده است اگر هم فقط به دلیلی سخن معصوم هم مخالفت می کردند باز هم حجت است
  ثالثا:اتفاقا کسی که با ذهن خالی از فلسفه مبانی فلسفه را نزد مخالف فلسفه که متکلم قوی است بخواند بهتر از خودفلاسفه مبانی آنها را می فهمد مانند کسی که کافر است می خواهد مسلمان شود بیاید نزد عالم شیعه درس بخواند مبانی اهل تسنن را بهتر می فهمد یا برود از اول نزد اهل تسنن درس بگیرد؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 71. ناشناس

  on خرداد ۳۱, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  خدا به استاد رائفی پور خیر در دنیا وآخرت دهد که حقایق را روشن میکند ولی حیف که باز هم بعضی ها...

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  مهدي عبدالهي-برهان کلیپ پاسخ در تاريخ تیر ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۵:۰۴ ب.ظ:

  ما هم میگوییم خداوند به خاطر کارهای درست و منطقی استاد رائفی پور به ایشان جزای خیر دهد ولیکن ایشان هم باید بیشتر از این دقت کند و اینطور نباشد که چون تریبون آزاد در اختیار ایشان قرار گرفته به هر موضوع و یا مسئله ای که حتی در آن تخصص ندارد بپردازد ایشون باید سعی کند بیشتر از این در اعمال و بخصوص گفتار خود دقت و تامل به خرج دهد تا انشاا... توفیقات بیشتری نصیبش گردد.انشاا...

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 72. رستمیان

  on مرداد ۳, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  ما که حالیمون نمیشه ولی خوب همدیگر را مسخره می نمایید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 73. احمد

  on مرداد ۷, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  با عرض سلام
  بنده تمام نظرات آقایان رو از اول تا آخر دنبال کردم...
  بنده به عنوان یک بیننده این بحث , متاسفانه بعضی از نظرات دوستان راجب به استاد رائفی پور را مغرضاته دیدم
  بحث نقد و نقادی اونطور که حضرت امیر المونین فرمودند:
  وسیله ایست برای نشان دادن برادری.
  بحث نقد هم همانطور که شما بزرگواران بهتر میدونید شیوه دارد
  که کمتر در نظرات دوستان دیده شد.
  انشالا دوستان رعایت کنند.
  سپاس

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 74. ناشناس

  on مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  درود.
  از مشاهده ی مطلب و نظرات به یک نکته ی جالب پی بردم که جای گفتن دارد.
  ای کسی که دیگران را جز وخود را کل میخوانی ای کسی که در غرور مطلق به سر میبری ودیگران را نقد میکنی!
  (گذشته از این مباحث)
  خودت را ببین شما برای دینت چه کردی؟
  شما برای اثبات حقانیت خودت چه کردی؟
  شما چه میدانی دین چیست و آثار فلسفه چیست؟
  من به عنوان شخصی بی طرف میگویم که نه طرفدار فلسفه ام و نه ان را نقد میکنم:
  تا آنجایی که خبر دارم رائفی پور تلاش های بسیار زیادی با مدارک زیاد ومستندات بسیاری برای دین خودش واعتقادش انجام داده.
  من به هیچ وجه منتقد این نیستم که نباید از اعتقاد پیروی نکرد واتفاقا برعکس باید از اعتقادی که داریم پیروی کنیم.
  اما ییک سوال شما برای دینی که دارید چیکار کردی؟
  حتی یه قدم برداشتی؟
  یا فقط توی سایت های اینترنتی انتقاد کردی؟
  شما هم برو مناظره؟ادعا دارین کل هستین؟خب برو ببین چی میشه؟
  من اینو میدونم که رائفی هرچی باشه چند برابر شما که از دور شعار میدین (فقط در تخصص خود شماتخصص خودش به کنار) اطلاعات داره ومیتونه شما رو به راحتی کنار بزنه پس:
  یاد بگیر که روبروی دیگران حرف بزنی نه پشت سر دیگران آقــــــــــای مدعی کل.......
  موفق باشی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 75. ناشناس

  on مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  چقدر مغلطه اینجا زیاده .....
  سرم رفت ....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  کریم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۹ام, ۱۳۹۲ ۵:۱۶ ق.ظ:

  ببخشید یک مورد مغالطه را تقریر نمایید

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 76. تبعیدی...

  on مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  آیا واقعا شما مطمئن هستید که موضوعات فلسفه و عرفان را فهمیده اید که با آنها مخالفت می کنید بعضی از ساده ترین مباحث فلسفه را بعد از ۲۰ سال تزکیه می شود به آن رسید ،آن وقت شما به تمام حقایق مباحث رسیده اید و عّلم بطلان و مخالفت را بلند کرده اید.شما فکر می کنید که فهم قاعده ساده مثل جمع نقیضین را واقعا فهمیده اید که می خواهید امکان فقری را بفهمید ...

  وای بر آن روزی که نادانسته با علوم و معارف الهی سر جنگ داشته باشید چه برسد که دانسته و عمدی و از روی تعصب و به خاطر اشخاص بخواهید این راه را طی کنید...

  اگر کسی می خواهد فلسفه و عرفان را بفهمد باید سالها زیر نظر اساتید پاک و بدون هوای نفس و با تزکیه شاگردی کند آن هم نه برای انکار بلکه صادقانه از خدا بخواهد که او فهم حقایق را افاضه کند.
  بعد می فهمد که خداوند چگونه قلب او را به ریسمان محکم یقین گره می زند و قرآن چگونه برای او قابل فهم می شود و چگونه حضور خدا را در تمام دقایق می بیند و آن فیض دائم او را دم به دم حس میکند و می یابد که او چگونه بنده ذلیل خود را غرق در محبت خویش کرده است.

  پشیمانی توشه ی مناسبی برای قیامت هیچ کس نیست/

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۷:۱۶ ب.ظ:

  باسلام خدمت کاربرمحترم

  این سخن به هیج عنوان منطقی وعقلی نیست چرا که اگرهرکسی برای فهمیدن علم خودش بگوید چند سال بیایید وعلم ما را نزاد استادان ما بیا موزید را هرکسی میتواند بزند وهابی این را بگوید شیطان پرست یا بودا یا مسیحی این را بگوید که البته این منطق شماما را یا مسحیان می اندازد که برای اثبات تثلیث در عین وحدت ووحدت در عین تثلیث این را را می گویند که باید بیایید نزد استادان ما زانو بزنید تا بفهمید ما سه خدا نداریم بلکه موحدیم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  behzad پاسخ در تاريخ اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۳ ۹:۱۸ ب.ظ:

  ادمین لطفا سیکتیر.خفه شو گوه خوریاش به تو نیومده .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 77. حسین

  on مرداد ۳۰, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  فقط در همین حد بدونید شما در حدی نیستید بتونید فلاسفه رو رد بکنید- خودتون میشینید برا خودتون دلیل میارید و یه عده مردم ساده و بی دانش و بصیرت و گمراه میکنید و کسی که مطالب این سایت و میخونه برمیگرده به راحتی میگه : ممنون ، خیلی خوب بود ، مطالب خوبی برای رد فلاسفه یاد گرفتم )
  این صحبتم با مردمه : شما خوبه دلیل همونایی که ردشون میکنید هم بشنوید بعد قضاوت کنید
  ما هرچی ضرر میبینیم از این زود قضاوت کردنه
  به همین راحتی یکی از این کسایی که این مطلب و خونده ، برمیگرده میگه با این اوصاف سختمه دروس فلسفه رو بخونم
  ای مردم خواهش میکنم تحقیق کنید-هم نظرات فلاسفه رو بشنوید هم نظرات رد فلاسفه - یه طرفه کار نکنید
  در ضمن اون اقایی که اومدی رائفی پور و رد کنی (عبدالله ایغورلو) شما هنوز در حدی نیستید که بتونید ایشون رد بکنید ، اگه راست میگید، بشینید رو در رو با خودش صحبت کنید تا ببنینم کی اون یکی و رو رد میکنه - بله منم بلدم بشینم تو خونمون علامه طباطبایی رو رد بکنم - اما اگه مردم بشینم رو در رو صحبت کنم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۹:۳۰ ق.ظ:

  باسلام خدمت کاربر گرامی

  ۱-اینکه درحدی بودن یا نبودن وتعیین آن با کسی نیست همانطور که شما می گویید شما درحدی نیستید ما هم می توانی به شما بگوییم در حدی نیستید و این روش علمی وعقلی نیست
  ۲-تنها برای معصوم این سخن درست است که بگویذ این شخص سخنش رابپذیریم یا نه والا غیر معصوم سخنش هیچ ارجحیتی نسبت به دیگری ندارد مگر بر اساس برهانی وحی واهل بیت
  ۳-در این سایت تمام سخنانی که گفته شده از بزرگانی که سخنشان از معصوم است مانند کلینی ها مفید ها صدوق مجلسی ها و...می باشد ولی فلاسفه وعرفا آخر سخنشان یا ختم به ارسطو یا افلوطین یا جولایی گمنام می رسد وعقل حکم می کنید مبانی که از اهل بیت است را گرفت وحجت است روات حدیث موضوعیت دارد نه روات ارسطو وافلوطین وجولا

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 78. پیرو ولایت

  on آبان ۱۴, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  باز یه نفر پیدا شد داره حرف حق میزنه حرف منطقی و منطبق بر قرآن این همه دشمن پیدا کرده،اخفی برو فکر خودت باش به بیراهه نری با استاد چیکار داری،میدونی چه افرادی با صحبتهای ایشون دین رو شناختن؟نمازشون رو میخونن و واقعا روشن شدن؟برو خدا به راه راست هدایتت کنه،این وصله ها به استاد نمیچسبه................

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۵۶ ب.ظ:

  بله واقعا درسته متاسفانه بعضی ها کر و کورند

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 79. ناشناس

  on آذر ۱۰, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  به هر حال ما یه عده ابله داریم که باید یکی مث رائفی پور رو علم کنن بیفتن دنبالش...اخه این همه ادم باسواد داریم چرا دنبال کسی می افتید که اصلا صلاحیتش مورد تایید نیست...هم بسیج هم دفتر مقام معظم رهبری ایشون رو رد صلاحیت کردن.....

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۵۱ ب.ظ:

  آخه کجا دفتر رهبری ایشونو رد رده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بابا زبونم مودر آورد
  تو رو جون مادرت این سخنرانیو گوش کن
  به امام زمان قسم این توطئه دشمنه
  http://masaf.ir/View/Contents/24366/%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%81%DB%8C-%D9%BE%D9%88%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%81%D9%82%DB%8C%D9%87-%28%D8%AF%D9%81%D8%B9-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%88%DA%A9%29-shia%20muslim

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 80. ناشناس

  on آذر ۲۱, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  جناب آقای رائفی پورشما نکته ای در باره فتنه فرمودید که به زعم شما از حوزه علمیه بر می خیزد و آن را تطبیق دادید به آوردن مباحث علمی به کوچه وبازارها. باید خدمت شما عرض کنیم که اشتباه بزرگ شما دراین است که فلسفه را با عقل مساوی دانسته اید و نمی دانید که فلاسفه اسم عقل را دزدیده اند و با مطالب وهمی و غیر عقلی خود در مقابل مکتب عقل و وحی ایستاده اند لذا باید بدانید:

  اولا:فتنه ها همواره از آمیخته شدن مطالب حق وباطل بویژه بین مردم بوقوع می پیوندد وبا پیروی از افرادغیرمعصوم آغاز می شود وشاهد این سخن بیان گوهر بار امیرالمومنین علیه السلام است که می فرمایند:

  أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّمَا بَدْءُ وُقُوعِ الْفِتَنِ‏ أَهْوَاءٌ تُتَّبَعُ وَ أَحْکَامٌ تُبْتَدَعُ یُخَالَفُ فِیهَا کِتَابُ اللَّهِ یَتَوَلَّى فِیهَا رِجَالٌ رِجَالًا فَلَوْ أَنَّ الْبَاطِلَ خَلَصَ لَمْ یَخْفَ عَلَى ذِی حِجًى وَ لَوْ أَنَّ الْحَقَّ خَلَصَ لَمْ یَکُنِ اخْتِلَافٌ وَ لَکِنْ یُؤْخَذُ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ وَ مِنْ هَذَا ضِغْثٌ فَیُمْزَجَانِ فَیَجِیئَانِ مَعاً فَهُنَالِکَ اسْتَحْوَذَ الشَّیْطَانُ عَلَى أَوْلِیَائِهِ وَ نَجَا الَّذِینَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَ اللَّهِ الْحُسْنَى[۱]

  اى مردم! فتنه‏ ها از پیروى آراء شخصى و نوآورى در احکام الهى آغاز گیرد که با کتاب خدا وفق ندهد. در این فتنه‏ ها است که جمعى به حمایت جمعى برخیزند ودسته بندیها شروع شود. اگر باطل، نقاب از چهره کریه خود می ‏گشود، بر مردم صاحب خرد پنهان نمی ماند. و اگر حق از پیرایه باطل جدا می ‏ماند، اختلافى پدید نمی ‏شد. ولى مشتى حق با مشتى باطل درهم مى‏شوند و با هم به صحنه می ‏آیند. این جا است که شیطان بر دوش هواخواهان خود سوار می شود و مؤمنانى که از سابقه الطاف الهى برخوردار بوده‏اند، از فتنه ‏ها کناره گرفته نجات می ‏یابند. ادامه حذف شده

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 81. زهرا

  on دی ۲۱, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  سلام.من هیجی از مطالب شما متوجه نشدم.میشه لطفا واضح تر توضیح بدید؟یعنی جی؟یعنی ما نباید اقای راعفی بور رو قبول کنیم؟؟؟؟؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  ثقلین شیعی پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ق.ظ:

  علیک سلام.
  خواهر بزرگوار اگر دقت می فرمودید،متوجه میشدید.
  آقای رائفی پور به مخالفان فلسفه و تصوف ایراداتی گرفتند،که وارد نبود،و در اینجا پاسخ گرفته اند.
  البته شما به جای قبول داشتن یا نداشتن امثال رائفی پور که هیچ تخصصی در دین ندارند به سمت علما و مراجع بروید.

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۴۷ ب.ظ:

  شما بهتره به جای اینجا بری به سایت رسمی خود استاد(مصاف)و ایرادتو اونجا مطرح کنی تا استاد به خوبی جوابتو بده

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 82. مهدي

  on بهمن ۱۵, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  بسیار عالی بود ممنونم از تمامی شما

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 83. امیر حسین

  on بهمن ۲۳, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  سلام و عرض ادب
  با کلی گویی نه فرد رشد میکند و نه جامعه .
  لازم است که کالاهای فرهنگی تولید شده در مورد مصادیق سبک زندگی اسلامی ترویج و تبلیغ شود .
  بسم الله
  خداقوت است برای همیشه .

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 84. POORIA.ZX

  on اسفند ۲۰, ۱۳۹۲ - پاسخ دادن

  استاد رایفی پور سرور ماست

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 85. سید

  on خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - پاسخ دادن

  خدایا اگه رائفی پور داره برای تو حرف میزنه و مسیرش درسته، عذاب خودتو همین الان برمن نازل کن...اگه حرفای رائفی پور به دلتون میشینه بترسید از انحرافای آخرالزمان...کونو مع الصادقین...آیه مستقیم قرآن میگه دروغگو ها رو رها کنید بچسبید به کسایی که دروغ نمیگن....رائفی پور توی سخنرانی خودش توی دانشگاه بهبهان به دروغ گفتن خودش اعتراف کرد.
  چراغ هدایتی مثل جوادی آملی و بقیه هستن که از دنیا از وجودشون نورانیه..چرا حرفای این آدما به دلتون نمیشینه؟؟؟چرا از این گوهرهای الهی استفاده نمیکنین؟؟؟این مباحث اگه سودی داشت مراجع خودشون مطرح میکردند...حداقل آقای خامنه ای تو یه سخنرانی بهش می پرداخد...اللهم صل علی محمد وآل محمد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۴۱ ب.ظ:

  دوست عزیز یعنی میگی رهبر مملکت بیاد بشینه راجع به جاهلیت مدرن و حقیقت ظهور سخنرانی کنه؟
  پس افرادی مثل استاد رائفی پور و حسن عباسی چی کاره اند؟
  به حرفی که میزنی یه ذره فکر کن باباجان!
  این استاد چندین و چن صد هزار طرفدار داره
  برو ۱۰ بیستا از سخنرانی های استاد در زمینه های مختلف مثل ولایت فقیه در قرآن و امنیت غذایی و آخر الزمان رو ببین بعد اگه ایرادی داشت با خود استاد مطرح کن
  این که نمیشه بیای این ور و اون ور با آبروی این استاد محبوب بازی کنی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 86. سید

  on خرداد ۱۵, ۱۳۹۳ - پاسخ دادن

  کامنت قبلیم به جای "می پرداخت" ، "می پرداخد" تایپ شده
  قبل از تایید اصلاحش کن لطفااین کامنتم حذف کن
  تشکر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 87. Mohammad

  on تیر ۲۸, ۱۳۹۳ - پاسخ دادن

  سلام
  اولا که ابله خودتونید و...
  دوما خفه شید بابا،میدونم الان اونجاتون میسوزه بدم میسوزه
  ببیندگاله رو!به استادم توهین نکنید!افتـــــــــــــــــــــــاد آقای آی کیو!؟؟؟

  موافقم(۰)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

  یاسین پاسخ در تاريخ آبان ۳۰ام, ۱۳۹۳ ۷:۰۳ ب.ظ:

  خدا رو شکر که طرفدارای این آقا ابلهانی نظیر شماهستند.جمله "اونجاتون میسوزه بدم میسوزه" لایق شما و استادتونه...از اذبیاتتون میشه شناخت چه مدل آدمی هستین...

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۵۴ ب.ظ:

  به استاد ما توهین نکنید این آقا mohammad هم خیلی خیلی تند رفته من به جاش عذر میخوام
  استاد چند صد هزار وشاید چند میلیون طرفدار داره از بسیجی و سپاهی گرفته تا دکتر و دانشجو و دانش آموز.
  ادب یکیشون نمیتونه نشون دهنده همه باشه

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 88. ناشناس

  on فروردین ۱۱, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  آفرین فلسفه وعرفان دروغی بیش نیست اما چرا جلوی آن گرفته نمیشود ودر حوزه و دانشگاه تدریس میشود

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 89. امیر

  on اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  سلام-من ادعا ندارم که استاد رائفی پور مثل امام معصوم همه ی حرفاش درسته,هر کسی ممکنه اشتباهاتی داشته باش-ولی شمارش اشتباه حروف ابجد میزان سواد و نحوه ی ضعیف مطالعه و تحقیق شما رو نشون میده-در ضمن روایتی از امام باقر (ع) هست که میگه(البته متن دقیق خاطرم نیست و قریب به مضمون عرض میکنم):در آخرالزمان دانشمندانی از امت پیامبر(ص) هستند که مردم را از جهل نجات میدهند_و اگر آن ها نبودندهمانا دل های شیعیان ضعیف ما از حق منحرف میگشت_این روایت رو در مقابل روایتی که برای رد استاد تطبیق دادی آوردم_علاوه بر اینکه خودت برای امام زمانت کاری نمیکنی_نشستی با چهار تا بسیجی که بلد نیست اسم خودشم درست بنویسه داری شبهه ایجاد میکنی-اصلا بحث های خدا شناسی و شیطان شناسی و جلوگیری از گناه استاد رو تا حالا گوش کردی_میدونی استاد باعث شده چند نفر شیعه بشن_طرفدارای استاد خیلی از ۴۰۰۰نفر بیشترن_مواظب باش خودت جزو اون۴۰۰۰نفر نباشی که توسط آقا کشته میشه_در ضمن,آخرالزمان خیلی خطرناکه_اگه علاوه بر خودت باعث گمراهی دیگران هم بشی کارت اون دنیا خیلی سخته_تو هیج جای سخنرانی های استاد کلامی نیست مگر اینکه بوسیله ی قرآن و حدیث آدم رو به خدا نزدیک میکنه_والسلام علی من اتبع الهدی

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۴۵ ب.ظ:

  احسنت

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 90. آشنا

  on تیر ۱۷, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  بیشتر کامنت ها رو خوندم
  بعضی مسائل رو که مرغ پخته هم میفهمه که م!
  اما کلا نظر مخالفین رائفی پور رو خوندم و کلی خندیدم!
  از محاسبه ی اشتباه ابجد رائفی پور!(این آقا حتی نمیدونه رائفی پور رو چطور مینویسن بعد یه مقاله برا کسی که نمیشناسه سر هم کرده)
  از سخنان تکراری و کلیشه ای(چرا در همه ی مباحث دخالت میکنه)
  از ادبیات بعضی ها!(که خیلی لفظ قلم مینویسند و انگار سواد به ادبیاته!)
  از انتقادهای پوچ و بی ارزش و مغرضانه(تقطیع کلام و وارونه نشان دادن مباحث مطرح شده توسط رائفی پور)
  از اینکه گفتن رائفی پور از مناظره در میره!!!(اینجا رو خداییش خیلی خندیدم!)
  از اشاره به نقد حسن فراهانی!!!!اصلا نقد حسن فراهانی جوکه!اونهایی که ندیدن حتما ببینن !با خانواده بعد از افطار میچسبه...
  از ممنوع السخنرانی کردن رائفی پور توسط نهاد رهبری!
  و و و و ....
  الحمد لله الذی جعل اعدائنا من الحمقا
  مخالفین استاد دوستان ما هستند مراقب باشید دشمنان از جای دیگه شما رو هدایت نکنند

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  علیرضا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۴ ۵:۰۳ ب.ظ:

  و همین طور اینکه در وبلاگشون پاسخی نمیدن(استاد اصلا وبلاگی ندارن!یه سایت معتبر دارن به آدرس www.masaf.ir
  در مورد ممنوع السخنرانی کردن رائفی پور توسط نهاد رهبری بید بگم که ایشون در سخنرانی «رائفی پور ولایت فقیه (دفع حداکثری ازسوی جریانی مشکوک)»
  این مطالب را تکذیب کرده و آنرا دروغ و فتنه اعلام کردند.
  به کوری چشم منتقدان کور و کر

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 91. علی

  on تیر ۲۳, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  ببخشید ولی به نظر بنده یکم که نه خیلی بی انصافی کردین آقای رائفی پور باسواد ترین فردیه که من در تمام این زمینه هایی که شما گفتین دیدم و شنیدم بعدشم اکثر حرفهای شما مغایرتی با حرفهای استاد نداشت و من تفاوتی ندیدم

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 92. علیرضا

  on مرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  آقا ما احمق
  ما نفهم
  تو ۴ پنج تا از انحرافای استاد رو بگو تا جوابتو بدم

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 93. علیرضا

  on مرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  دوست من
  اینجا قرار نیس فقط تو حرف بزنی
  درسته، جواب نظرات مخالفت رو بده
  اما بدون این استادی که داری نقدش میکنی
  مباهله ای انجام داده و طرف مقابل که مخالف اهل بیت بوده ابتدا سکته میکنه و بعد آتش میگیره
  میتونی کلیپش رو از آپارات ببینی
  http://www.aparat.com/v/uFsV2
  و اینکه بی خودی استاد رو تخریب نکن
  اگه شبهه ای داری یه سر به سایت مصاف
  masaf.ir
  بزن و اشکالت رو با استاد مطرح کن
  امید وارم بتونی به مسیر حق وارد شی
  باور کن داری غلط فکر میکنی

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 94. علیرضا

  on مرداد ۳۰, ۱۳۹۴ - پاسخ دادن

  آخه این چه سایتیه؟
  به جای این کارا برو مستقیم به خود استاد بگو تا جوابتو بده بعد اگه قانع نشدی بیا اینجا داد و قال کن
  مرگ بر منافقین به نظام

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 95. مهدی

  on مهر ۱۸, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  سلام
  راستش هر چقدر داریم پیش میریم و به آخرای آخر الزمان میرسیم ، قضیه پیچیده تر میشه ، در حدیث داریم - که البته نمیدونم چقدر این حدیث معتبره - بعد این که امام مهدی (عج) همه دشمنان رو شکست میده یه سخن رانی میکنند که بعدش بین خود ۳۱۳ نفر یاران ایشان هم اختلاف می افتد ، اگر این حقیقت داشته با شه و فرق بین امام زمان و دجال این قدر قابل تشخیص نباشه ، من از همین جا اعلام گمراهی میکنم ، آقا عقلم بیشتر از این نمیکشه ، شاید نظر آقای رائفی اینه که فعلا وقتش نیست که این حرفای پیچیده وارد کوچه و بازار بشه ، شاید یکی از آسیب های این مساله این باشه که وقتی بین دو نفر مجتهد مثلا علامه حسن زاده و ایت الله صافی دشمنی به وجود میاد مردم نسبت به اصل دین بد بین میشوند ، بلا تشبیه فرض کنید دو نفر از پیامبران الهی یکد یگر را لعن کنند ، مردم نمیگن این دیگه چه خداییه که پیغمبراش توجیه نیستن ، من خودم خیلی قبل تر فکر میکردم ، فردی مثل علامه حسن زاده و علامه طباطبایی از افتخارات و الگوهای حوزه هستند ، اصلا فکر نمیکردم اینچنین اختلافاتی وجود داشته باشه
  شاید یکی از کارها که میتونه راه گشا باشه مباهله هست ، که مشخص بشه حق با چه کسیست ، فعلا روی آقای حسن زاده که اثر نکرد ...
  دوتا انتقاد از شما دارم ، یکی این که انگار به زور میخواهید افرادی مثل علامه طباطبایی رو مرید فلسفه و عرفان نشون بدید ، در صورتی که وقتی از علامه میپرسن آیا فلسفه میتونه جامعه رو اداره کنه ایشون میگن نه ، بلکه مکتب وحی و دین اسلام در ذاتش اداره جامعه وجود داره ، فیلمش هم موجود میباشد
  یه انتقاد دیگه هم در مورد آقای رائفی میباشد که فکرش خیلی به شما نزدیکه و کامل مخالف تصوف میباشد تا جایی که میگن : ( من هرجایی که دیدم تصوف خیلی رونق داره ، قبلا یهودیان آن جا ساکن بوده اند ) ، حالا انتقاد من اینه که چرا به جای جذب دارید دافعه ایجاد میکنید
  اینکه میگید ایشون تخصصی در زمینه مسائل دینی نداره ، خواهشا برید سخنرانی محبت اهل بیت ایشون رو گوش کنید ، من تا حالا از هیچ روحانی ندیدم که اینقدر عمیق و تاثیر گذار در این مورد صحبت کنه
  به هر حال ایشون فعلا پرچم دار تبیین مباحث مربوط به صهیونیست ، امانیست و فراماسونری و عرفان های نو ظهور به ویژه در بین جوانان میباشند و ندیدم یه روحانی بتونه در این مساله با ایشون هم طراز باشه

  موافقم(۳)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۳:۲۵ ب.ظ:

  باسلام

  ۱- اتفاقا وقتی اختلاف اصلی ومبنایی بین دو شخص بزرگ می افتد شیعیان باید بیشتر به دنبال تحقیق باشند و خداوند می خواهد حجت خودش را تمام کند چون هرچه به ظهور نزدیک می شویم غربالگری الهی کاملا خود را نشان می دهد
  ۲- ما به هیچ عنوان نمی خواهیم کسی را مرید فلسفه نشان دهیم بلکه می خواهیم تاجایی که ممکنه افراد را مبری از فلسفه بدانیم و این بزرگواران را پیرو مکتب قرآن وحدیث ووحی بدانیم مثلا مقام معظم رهبری ، امام خمینی ره و مرحوم طباطبایی و بگوییم خوبی ها و حقانیتهای این عزیزان از قرآن وروایاته و همانطور که وصیت نامه امام خمینی که آخرین اثر از ایشان است تنها به قرآن وروایات ارجاع می دهد ولی پیروان فلسفه و همفکرانشان می خواهند این عزیزان را به فلسفه بچسبانند مثلا می گویند کار های این عزیزان مانند انقلاب و تحلیلهای روایی و... از فلسفه بوده در حالی که ما می گوییم کار خوب ویا حرف خوبی که این بزرگواران دارند از وحیس است نه فلسفه.
  ۳- مبانی تصوف و صوفیه جدای از مبانی فلسفه وعرفان نیست ونمی توان این دور ا از هم جدا کرد وکسی که مخالف تصوف است باید هم مخالف فلسفه باشد

  ۴- اتفاقا کسانی که مخالف فلسفه هستند ومبانی وحدت وجود و عرفان و تصوف را نقد کرده و علمی می دانند ، خوب به مبانی فراماسونری و شیطان پرستی و ... آگاهند وریشه ا می توانند نقد کنند و تحلیل های سطحی زیاد کمکی به جوانان نمی کند.

  در پایان این را باید دانست که حق را بشناسیم و ملاک حقیقت از وحی در دستمان باشد تمام باطلها و انحرافات را می شناسیم

  موافقم(۲)مخالفم(۱)

  [پاسخ]

 96. محمّد امین

  on بهمن ۱۴, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  درود و سلام،آقا مهدی حرف جالبی زدند و پیشنهاد مباهله خیلی خوب است،...یعنی در یک طرف علامه حسن زاده آملی و جوادی آملی و همه آن مراجع و علمایی که قائل به وحدت وجودند باشند و در طرف دیگر استاد میلانی و نصیری و همه مراجع و علمایی باشید که قائل هستید خدا در عوام مخلوقات به این وسعت وجود ندارد و وحدت وجود را کفر میدانید باشید،و همدیگر را نفرین کنید و لعنت الله را بر دروغگویان قرار دهید و اعلام رسمی هم بکنید تا همه شیعیان در جریان باشند و از خدای تعالی بخواهید مدت سه روز بعد نفرین را کارگر کند...اگر اینکار بشود عالی میشود و مردم مسلمان شیعه از این اختلافات شما نجات پیدا میکنند و حق مشخص میشود و طرف باطل مخذول و نابود و رسوا میشوند

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 97. محمّد امین

  on بهمن ۱۴, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  از اشتباه تایپی ببخشید،شما قائل هستید خدا در عوالم مخلوقات به وسعت وجود ندارد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 98. محمّد امین

  on بهمن ۱۴, ۱۳۹۵ - پاسخ دادن

  باز هم ببخشید،شما قائل هستید خدا در عوالم مخلوقات به این وسعت وجود ندارد

  موافقم(۰)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 99. حامد

  on تیر ۱۳, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  سلام، خواهشمندم که این مطلب رو از سایتتون پاک کنید، چون فرضیه ی اول شما اشتباه است! آقای رائفی پور اصلا نگفتن که فتنه ها از حوزه بر میخیزد، این کلیپ رو حتما مشاهده کنید http://www.aparat.com/v/jWtYR

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 100. حامد

  on تیر ۱۳, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  اگر شما به کانال رسمی آپرات استاد رائفی پور بروید و کلیپ ترور رسانه ای رو ببینید، متوجه میشید که ایشون اصل مطلب رو تکذیب کردن، حتما کلیپ رو ببیند

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 101. حامد

  on مهر ۲۱, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  سلام، عزیز دل من، مسلمان، شیعه، چندین نفر اطلاع دادن که اصل فرض شما غلط بوده و اصلا آقای رائفی پور همین شایعه را تکذیب کرده، در کلیپ http://www.aparat.com/v/jWtYR توضیحاتشو شخصا در کانال رسمی آپارات مصاف گفته
  خب شما چرا این پستتونو پاک نمیکنید؟ حداقل جواب ایشون نسبت به این شایعه رو منتشر کنید

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 102. حامد

  on مهر ۲۱, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  سلام، عزیز دل من، چندین نفر اطلاع دادن که اصل خبر شما غلط بوده و اصلا رائفی پورشایعه را تکذیب کرده، در کلیپ http://www.aparat.com/v/jWtYR توضیحات رو شخصا در کانال آپارات مصاف ذکر کرده
  خب شما چرا این پستتونو پاک نمیکنید؟ حداقل جواب ایشون نسبت به این شایعه رو منتشر کنید

  موافقم(۲)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

 103. حمید

  on آبان ۱۸, ۱۳۹۶ - پاسخ دادن

  پدر سوخته ها صد بار گفتیم شایعه تکذیب شده، پاک کن این مطلبتو دیگه، شما مثلا مسلمانین؟؟؟

  موافقم(۱)مخالفم(۰)

  [پاسخ]

پاسخ دهید

به دلیل ارسال اسپم های فراوان ابتدا این معادله ساده راحل کرده وبعدنظرخودراراسال کنید.باتشکر * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.