۱۹

اقرار به وقوع بدیهی ترین محالها وتاییدتشبیه از سوی فلاسفه وعرفا

       تصوف / مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۰ اسفند, ۱۳۹۱

در مکتب برهان و دین، مذهب اهل تعطیل در مورد معرفت خداوند باطل است. و معناى تعطیل این است که بشر حتّى از بحث درباره وجود خداوند طفره رفته و یا اینکه وجود او را انکار کند، امّا پس از…… بیشتر »

۵۵

فنای درصفات یاذات،توهمی پوچ وفریبنده که عقلانیت آن را نمی پذیرد!

       مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۳ اسفند, ۱۳۹۱

اهل عرفان با این که به صراحت تمام گفته اند که منظور ایشان از فنا همان فنای در ذات و ادعای عینیّت وجود خود و خداوند، و رسیدن به این پندار است  که سالک  وجود خود را عین هستی خدا…… بیشتر »

۵۵

گزیده ای ازگفتار علمای بزرگ شیعه درباره فلاسفه

       نقدفلسفه      ۲۵ بهمن, ۱۳۹۱

یکی از کارهای همیشگی فلاسفه وعرفااین است که مخالفان فلسفه نمی فهمند،متوجه نیستند،ما قبلادسته ای از علمای بزرگ را نام برده بودیم که مخالف فلسفه بودند که همه آنها ازجمله فقها،متکلمین ومراجع ترازاول بوده اند که متاسفانه همه نمی فهمند…… بیشتر »

۴۱

فساداخلاقى ابن عربى درسیرصعودتأویل ولقب پدری ازسوی فیمینیست ها

       تصوف / مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۶ بهمن, ۱۳۹۱

بر مؤلف این نوشتار است در ادعاى نسبتى که به بزرگان عرفان و فلسفه مى‏دهد نهایت دقت و تحقیق را داشته باشد تا خواننده و پژوهشگر محترم، با رجوع به منابع و مآخذ مذکور، بدون هرگونه تعصب و شخصیت‏زدگى به…… بیشتر »

۷۴

جوابی کوتاه به کسانی که ابن عربى راشیعه می دانند

       مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۸ دی, ۱۳۹۱

عده‏اى براى شیعه نشان دادن ابن عربى دست و پا زده و از باب «الغریق یتشبّث بکلِّ حشیشٍ» متوسل به تقیه[۱] اولاً: تقیّه خلاف اصل و صِرف ادّعاست. و بلکه باید در ابتدا تشیّع ابن عربى ثابت باشد تا بعد…… بیشتر »

۴۱

دریافت کتاب وحدت یا توحید

       دریافت فایل      ۱۲ دی, ۱۳۹۱

دریافت کتاب وحدت یا توحید! در این باره دیدگاه ‏هاى گوناگونى وجود دارد: دیدگاه دهریان: جهان هستى، حقیقتى ازلى و ابدى است که پیوسته به صورت‏هاى مختلف درمى‏آید و خالق و آفریننده‏اى در کار نیست. دیدگاه فیلسوفان: عالم، صادر (پدید…… بیشتر »

۲۶۷
جوابیه آقای رائفی پور

ارتباط مبانی فلسفه وعرفان با فتنه آخرالزمان(جوابیه به آقای رائفی پور)

       خبرها / نقدفلسفه      ۲۳ آذر, ۱۳۹۱

جناب آقای رائفی پورشما نکته ای در باره  فتنه فرمودید  که به زعم شما از حوزه علمیه بر می خیزد و آن را تطبیق دادید به آوردن مباحث علمی به کوچه وبازارها. باید خدمت شما عرض کنیم که اشتباه بزرگ…… بیشتر »

۵۵

داوری داوران معصوم درحدوث وقِدَم«ما سوی‌الله»

       مقالات / مکتب اهل بیت علیهم السلام / نقدتفکیک / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۸ آذر, ۱۳۹۱

بعد از انکه در بسیاری از نظرات وایمیلهای فراوانی که برادران وخواهران دانش پژوه ارسال کرده و شبهاتی را ارسال می کنند متوجه شدیم که رسوخ شبهات فلاسفه در اذهان پاک جوانان و دانش پژوهان عزیز راه را برای دریافت…… بیشتر »

۷۰

رمزگشایی ازواقعه خونین کربلا،تفکرابن عربی وامثالهم ویهود

       تصوف / نقدفلسفه      ۲۷ آبان, ۱۳۹۱

ابوبکر محمد ابن علی ابن محمد معروف به ابن سراقه اهل اسپانیا در جهان اسلام معروف به ابن عربی در سال ۵۶۰ هجری قمری متولد و در سال ۶۳۸ در دمشق وفات نمود . فتوحات مکیّه و فصوص الحکم از…… بیشتر »

۱۶۹

تحلیل ونگاهی کوتاه به مناظره آقایان نصیری ورهدار+دریافت فایل برنامه

       خبرها / دریافت فایل / مکتب اهل بیت علیهم السلام / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۵ آبان, ۱۳۹۱

مناظره تلویزیونی درباره انقلاب اسلامی ورابطه آن با فلسفه میان آقایان مهدی نصیری وحجت الاسلام والمسلمین رهدار برگزارشد ابتدا در این برنامه سرمقاله مختصر در باره انقلاب اسلامی مبنایی فقهی داردیا ریشه ای فلسفی داردپخش شد مناظره با سخنان جناب…… بیشتر »

۵۸

آیا شبهه عدم انقطاع فیض الهی در برابربراهین بدیهی حدوث عالم ارزشی دارد؟

       مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۴ مهر, ۱۳۹۱

یکی از مباحثی که برخی از متفکران وفلاسفه را به فکر واداشته تا آن را مستمسکی برای قدم ماسوی قرار دهند، بحث «جود و فیض» خداوند متعال است؛ به این بیان که وجود ماسوی توأم با وجود حق تعالی بوده…… بیشتر »