Category Archive : تصوف

۲

توهین مولوی رومی به عزاداران حسینی و شیعیان و تبلیغ تفکر آل زیاد و آل مروان

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲ مهر, ۱۳۹۶

چه زیبا در زیارت عاشورا می خوانیم که : وَ هذا یَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زِیادٍ وَ آلُ مَرْوانَ بِقَتْلِهِمُ الْحُسَیْنَ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْهِ. و این روز روزى است که شادمان شدند به این روز دودمان زیاد و دودمان مروان…… بیشتر »

۰

عطار: بایزید می گفت:سبحانی ما اعظم شأنی!+جعل حدیث برای توجیه از سوی طرفداران

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶

عطار نیشابوری در کتاب تذکره الاولیاء نقل می کند که بایزید می‌گفت: «سبحانی ما اعظم شأنی!!!» یعنی منزهم من چقدر مقامم والا است!!! (نعوذ بالله ادعای مقام خداوندی کرده).  تذکره الاولیاء، صفحه ١۲۷ صوفیه برای توجیه این کفریات دست به…… بیشتر »

۱۳

شباهتهای حسیدیسم(یهودیت حسیدی) با تصوف‌

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶

حسیدیسم یا یهودیت حسیدی، در عِبری به معنای «زهد» است، به جنبش یهودی مذهبی در قرن‌های ۱۲ و ۱۳ میلادی در آلمان گفته می‌شود، که ریاضت را با تصوف یا «کابالا» ترکیب می‌کند. این مکتب در میان مردم عادی که…… بیشتر »

۰

نقدی کوتاه بر حافظ(قسمت دوم)

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶

یکی از نقاط بهت آور اشعار حافظ شیرازی، تأکید بر عشق به پسربچه ها و تمایل به همآغوشی با همجنس است این نقطه عجیب، آنقدر در اشعار این شخص، تکرار شده که جای هیچ شک و شبهه ای باقی نگذاشته و انحراف…… بیشتر »

۰

نقدی کوتاه بر حافظ (قسمت اول)

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶

یکی از شعرای نامی و صاحب شهرت «حافظ» می باشد، او را لسان الغیب و حافظ قرآن گویند،این شخصیت در ایران تبدیل به یک بت مقدسی شده است و در مراکز علمی، اعم از حوزه و دانشگاه و مدارس،این بت…… بیشتر »

۰

یکصدایی عارف و صوفی و فیلسوف در اعتقاد به فرضیه وحدت وجود

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۷ شهریور, ۱۳۹۶

عرفان وتصوف دوکلمه ای است مترادف ازنظر دلالت برمسمّای خود، وبرگروهی اطلاق می شودکه سعی درشناخت ذات خالق متعال وشناخت صفات او و شناخت چگونگی رابطه او بامخلوقاتش دارند،که تفکرواندیشه آنان ایده ای به نام وحدت وجود راپدیدآورده است. استادمرتضی…… بیشتر »

۲

خواجه عبدالله انصاری و بیان چهار رکن حوض کوثر و منافق دانستن کسی که به صحابه بد بگوید!!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۶ شهریور, ۱۳۹۶

  خواجه عبدالله انصاری نام: عبدالله بن شیخ ابومنصور. لقب و کنیه: خواجه عبدالله انصاری. فرقه،مذهب وعقیده: صوفی سنی حنفی-جبری مسلک.[۱] محل سکونت وزندگی: در قهندز( کهن دژ ) متولد شد که از توابع طوس مباشد.[۲] نسب: استاد طریقت او…… بیشتر »

۰

مولوی پسر خود را تقدیم شمس میکند!!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲ شهریور, ۱۳۹۶

روزی شمس الدین، از مولانا شاهدی زیباروی التماس کرد. مولانا حرم خود را در دست گرفته در میان آورد و فرمود که: او خواهر جانی من است. [شمس]گفت: نازنین پسری می خواهم. [مولوی]فی الحال فرزند خود سلطان ولد را پیش…… بیشتر »

۴

جعل حدیث و شیادی و پیامبرتراشی توسط فلاسفه وعرفا!

       تصوف / مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۳۱ مرداد, ۱۳۹۶

یکی از خرافاتی که متاسفانه در ذهن برخی از عوام جای داده شده، پیامبر بودن ارسطو و بطلمیوس است! و همین به بت ساختن از علم فلسفه کمک کرده طوریکه اگر کسی در جامعه نقدی بر فلسفه وارد کند، توسط…… بیشتر »

۱

علاء الدوله سمنانی قطب صوفیان ذهبیه امام زمان عجل الله فرجه را مرده می‌داند !!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۵ مرداد, ۱۳۹۶

وی در کتاب چهل مجلس می‌نویسد: جماعتی از اهل قبله که ایشان را روافض (شیعه) گویند ایمان ایشان آنگاه ایمان است که اعتقاد کنند که امام زمان (عجل الله فرجه) زنده است و مهدی اوست و بیرون خواهد آمد و…… بیشتر »

۲

شاگردی مانند عبدالعظیم حسنی بشویم/تحریف فیلسوفانه ترجمه احادیث

       تصوف / مکتب اهل بیت علیهم السلام / نقدفلسفه      ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶

عبدالعظیم حسنی علیه السلام نمونه بارز یک شیعه حقیقی شیخ صدوق رضوان الله علیه روایتی نسبتا طولانی کرده است که ما بخش توحید آن را در اختیار شما قرار می دهیم: حدّثنا علىّ بن أحمد بن موسى الدقاق و علىّ…… بیشتر »