Category Archive : نقدفلسفه

۰

خطاب به مسئولین آموزشی کشور:مسائل اعتقادی اختلافی را در ذهن نوجوانان ما وارد نکنید!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱ آذر, ۱۳۹۶

با توجه به اینکه برخی مسائل علاوه بر اختلافی بودن، شائبه کفر را دارد و نباید به طور یقین و ایجاد توهم اصول بودن این مبانی در مدارس و دبیرستانهای کشور تدریس شود مانند وحدت وجود وعرفانهای صوفیانه وشاعرانه صوفی،…… بیشتر »

۴

توهین مولوی رومی به عزاداران حسینی و شیعیان و تبلیغ تفکر آل زیاد و آل مروان

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲ مهر, ۱۳۹۶

چه زیبا در زیارت عاشورا می خوانیم که : وَ هذا یَوْمٌ فَرِحَتْ بِهِ آلُ زِیادٍ وَ آلُ مَرْوانَ بِقَتْلِهِمُ الْحُسَیْنَ صَلَواتُ اللَّهِ عَلَیْهِ. و این روز روزى است که شادمان شدند به این روز دودمان زیاد و دودمان مروان…… بیشتر »

۱

عطار: بایزید می گفت:سبحانی ما اعظم شأنی!+جعل حدیث برای توجیه از سوی طرفداران

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲۸ شهریور, ۱۳۹۶

عطار نیشابوری در کتاب تذکره الاولیاء نقل می کند که بایزید می‌گفت: «سبحانی ما اعظم شأنی!!!» یعنی منزهم من چقدر مقامم والا است!!! (نعوذ بالله ادعای مقام خداوندی کرده).  تذکره الاولیاء، صفحه ١۲۷ صوفیه برای توجیه این کفریات دست به…… بیشتر »

۱۳

شباهتهای حسیدیسم(یهودیت حسیدی) با تصوف‌

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶

حسیدیسم یا یهودیت حسیدی، در عِبری به معنای «زهد» است، به جنبش یهودی مذهبی در قرن‌های ۱۲ و ۱۳ میلادی در آلمان گفته می‌شود، که ریاضت را با تصوف یا «کابالا» ترکیب می‌کند. این مکتب در میان مردم عادی که…… بیشتر »

۱۴

استاد حسن زاده آملی:بحث از امکان برای سرگرمی است!

       نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶

معنای صحیح قائم به غیر بودنِ عالم، مخلوق بودنِ آن است به این تفسیر که خداوند متعال جهان را پس از نیستی مطلق آفریده است و وجود همه اشیا وابسته به اراده و ایجاد اوست، اما فلسفه معلول بودن و قائم به غیر بودن را…… بیشتر »

۰

نقدی کوتاه بر حافظ(قسمت دوم)

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶

یکی از نقاط بهت آور اشعار حافظ شیرازی، تأکید بر عشق به پسربچه ها و تمایل به همآغوشی با همجنس است این نقطه عجیب، آنقدر در اشعار این شخص، تکرار شده که جای هیچ شک و شبهه ای باقی نگذاشته و انحراف…… بیشتر »

۲

نقدی کوتاه بر حافظ (قسمت اول)

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶

یکی از شعرای نامی و صاحب شهرت «حافظ» می باشد، او را لسان الغیب و حافظ قرآن گویند،این شخصیت در ایران تبدیل به یک بت مقدسی شده است و در مراکز علمی، اعم از حوزه و دانشگاه و مدارس،این بت…… بیشتر »

۱

یکصدایی عارف و صوفی و فیلسوف در اعتقاد به فرضیه وحدت وجود

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۷ شهریور, ۱۳۹۶

عرفان وتصوف دوکلمه ای است مترادف ازنظر دلالت برمسمّای خود، وبرگروهی اطلاق می شودکه سعی درشناخت ذات خالق متعال وشناخت صفات او و شناخت چگونگی رابطه او بامخلوقاتش دارند،که تفکرواندیشه آنان ایده ای به نام وحدت وجود راپدیدآورده است. استادمرتضی…… بیشتر »

۲

خواجه عبدالله انصاری و بیان چهار رکن حوض کوثر و منافق دانستن کسی که به صحابه بد بگوید!!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۶ شهریور, ۱۳۹۶

  خواجه عبدالله انصاری نام: عبدالله بن شیخ ابومنصور. لقب و کنیه: خواجه عبدالله انصاری. فرقه،مذهب وعقیده: صوفی سنی حنفی-جبری مسلک.[۱] محل سکونت وزندگی: در قهندز( کهن دژ ) متولد شد که از توابع طوس مباشد.[۲] نسب: استاد طریقت او…… بیشتر »

۰

مولوی پسر خود را تقدیم شمس میکند!!

       تصوف / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۲ شهریور, ۱۳۹۶

روزی شمس الدین، از مولانا شاهدی زیباروی التماس کرد. مولانا حرم خود را در دست گرفته در میان آورد و فرمود که: او خواهر جانی من است. [شمس]گفت: نازنین پسری می خواهم. [مولوی]فی الحال فرزند خود سلطان ولد را پیش…… بیشتر »

۴

جعل حدیث و شیادی و پیامبرتراشی توسط فلاسفه وعرفا!

       تصوف / مقالات / نقدعرفان / نقدفلسفه      ۳۱ مرداد, ۱۳۹۶

یکی از خرافاتی که متاسفانه در ذهن برخی از عوام جای داده شده، پیامبر بودن ارسطو و بطلمیوس است! و همین به بت ساختن از علم فلسفه کمک کرده طوریکه اگر کسی در جامعه نقدی بر فلسفه وارد کند، توسط…… بیشتر »